Najhitreje Ljubljana - Praga

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Rambo013 pravi:
Bil teden dni na Češkem pred kratkim pa kumine nisem poizkusil, tko da, da se jest tudi kaj takega brez kumine (no vsaj opazil nisem da bi jo "dobil").
Drugače, najboljši tečaj menjave je itak pri nas, je treba pa krone naročiti. Če boš gor menjaval (dvigoval s kartico), tečaji so lahko tudi 2 kroni napram € razlika, če se ne motim je bil najugodnješi kar smo jih videli Raiffeisen, najslabši pa Sparkasse. Ampak vsekakor ne se zaletet v prvo menjalnico / bankomat ampak raje se malce sprehodi in primerjaj.
Je pa res nisem bil v Pragi...

Na bankomatu dvigneš enostavno krone, potem pa ti jih tvoja banka doma preračuna v eure
wink-1.gif


Enako po celem svetu, je v 95% to najugodnejša varjanta.

btw. kako je kaj z benzom, raje v avstriji al je na češkem še cenej? Itak ne bom videl kaj bistveno več od hotela.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.750
358
83
Vipavska dolina
No to si ti misliš. Že več kot 18 let nisem poizkusil nobenega alkohola. Zadnji dan sem (po pomoti) dobil namesto jabolčnika, (ne vem točno kako oni temu rečejo) "jabolčnik" s 4.5 , plačal sem ga spil pa ne.

Hja kako poteka menjava ne vem, videli smo da naj bi bilo nekje za 1€ 22, nekje pa 24 kron (če se ne motim), tko da kako to poteka ne vem. Sem samo podal svoje mnenje, jaz sem jih očitno imel dovolj s sabo in mi ni bilo treba dvigovat. Glede goriva pa ne vem...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Rambo013 pravi:
No to si ti misliš. Že več kot 18 let nisem poizkusil nobenega alkohola. Zadnji dan sem (po pomoti) dobil namesto jabolčnika, (ne vem točno kako oni temu rečejo) "jabolčnik" s 4.5 , plačal sem ga spil pa ne.

Hja kako poteka menjava ne vem, videli smo da naj bi bilo nekje za 1€ 22, nekje pa 24 kron (če se ne motim), tko da kako to poteka ne vem. Sem samo podal svoje mnenje, jaz sem jih očitno imel dovolj s sabo in mi ni bilo treba dvigovat. Glede goriva pa ne vem...

Ja ker ste dvigovali "eure". Moraš samo direkt na krone preklopit in ti potem čehi trgajo krone iz računa, preračuna pa tvoja banka tečaj.

Kaj si pa jaz mislim? Ne vem na kaj se ta izjava navezuje.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.750
358
83
Vipavska dolina
Prvi odstavek "leti" na gustava, zato sem tudi slednjemu citiral. Verjetno je "domneval" da sem spil preveč pira...

Sej pravim ne vem kaj in kako, tako je tam pisalo, kao tečaj pa to.
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:

Na bankomatu dvigneš enostavno krone, potem pa ti jih tvoja banka doma preračuna v eure
wink-1.gif


Enako po celem svetu, je v 95% to najugodnejša varjanta.

Ne pozabit, da za dvig na bankomatu banka obračuna višjo provizijo, ker Čehi še nimajo evrov. Ne vem, kako je pri drugih bankah, ampak NLB ima za dvig na Češkem (oz. države EU, ki nimajo evra) 1,03 % od zneska oz. minimalno 2,20 €.

Tako da vprašanje, koliko se splača dvigovat na bankomatih. Sama rajši naročim krone pri nas oz. plačujem s kartico.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik MojcaG pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:

Na bankomatu dvigneš enostavno krone, potem pa ti jih tvoja banka doma preračuna v eure
wink-1.gif


Enako po celem svetu, je v 95% to najugodnejša varjanta.

Ne pozabit, da za dvig na bankomatu banka obračuna višjo provizijo, ker Čehi še nimajo evrov. Ne vem, kako je pri drugih bankah, ampak NLB ima za dvig na Češkem (oz. države EU, ki nimajo evra) 1,03 % od zneska oz. minimalno 2,20 €.

Tako da vprašanje, koliko se splača dvigovat na bankomatih. Sama rajši naročim krone pri nas oz. plačujem s kartico.

Pač moraš več na enkrat dvignit oz. za 220 eurov, da "izkoristiš" provizijo.

Me stane več kot 1 euro, če moram na banko naročit in potem it iskat krone.

BTW - ti banka vzame krone nazaj pri nas?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
ne, se pa priporočam za kako pivo. ko sem bil nazadnje v pragi, so imeli v lidlu akcijo -15% na češka piva. kozel, budweiser in staropramen po pol evra z embalažo vred
nahrung002.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik sass pravi:
ne, se pa priporočam za kako pivo. ko sem bil nazadnje v pragi, so imeli v lidlu akcijo -15% na češka piva. kozel, budweiser in staropramen po pol evra z embalažo vred
nahrung002.gif

To se ne bo dobro končalo
hysterical-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Mater Adria ima kar nankrat linijo LJ-Praga... če bi takrat imeli, ko sem hotel rezerviral bi sigurno letel gor, zdaj pa ni varjante.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ne bom se. Ga bom lepo domov pripeljal. Ker sem skoraj 1000 zapravil za ta dva dni izobraževanja, tako da me ne sme poceni pivo zajebat
smile-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Pussy - pravi dedc spije najmanj pol gajbe in je drugi dan še bolj pripravljen na predavanja.
evil.gif


nahrung002.gif


Jurja samo kotizacija - ali imaš v tem denarju že pot in spanje?
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.742
584
113
KSZ Ko sem bil lani na Češkem, je bilo najugodneje evre zamenjat v menjalnici. Precej boljši tečaj, kot dvig na bankomatu.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Pussy - pravi dedc spije najmanj pol gajbe in je drugi dan še bolj pripravljen na predavanja.
evil.gif


nahrung002.gif


Jurja samo kotizacija - ali imaš v tem denarju že pot in spanje?

Brez poti. 600 za kongres, 300 za tečaj, 150 za bivanje.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Odvisno. Tečaj je napisan res dober, ampak hudič je ponavadi v drobnem tisku (=provizija).