Dubaj

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Kako je pa z avtom dol ker jaz sem bom za dan ali dva pripeljal v Dubaj.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Da malo obudim temo: prvotna ideja je bila, da bi šli družinsko februarja v Dubaj, očitno bomo to zaradi slabe korona-situacije pri nas in po svetu raje prestavili na krompirjeve počitnice, torej zadnji teden oktobra.
Ker rad stvari načrtujem malo v naprej, bi imel par vprašanj glede samega Dubaja kot tudi logistike do tja.

1. FlyDubai leti direktno iz Brnika in tudi iz Budimpešte. Pri 4ih kartah je za določene termine povratni let iz Budimpešte za vse 4 cenejši nekje do 500 €.
Izgubiš pa vsaj 4 ure v eno smer, dobrih 500 km. Kakšna je cesta do Budimpešte, imajo Madžari cestnine ali vinjeto, kakšni so stroški, če pustiš avto na letališču za teden dni? Prednost leta iz Budimpešte je poleg cene tudi nočni let, zjutraj si v Dubaju, če greš iz Brnika priletiš pa okrog polnoči, zapraviš denar za eno noč več.

2. V katerem delu Dubaja izbrat prenočišče? Menda imajo na cesti precej rush-hour, verjetno je najbolje vzet hotel ali apartma blizu metroja? Gledam predel Al Barsha, tam okrog Mall of the Emirates, vzeli bi hotel z zajtrkom, nekateri imajo tudi shuttle do plaže. Ker vse kar je vsaj malo blizu morja, je cena takoj dvojna. Čez dan oz. zvečer pa bomo že jedli kje zunaj. Ali svetujete kakšen drug predel? Deira je cenejša, ampak bolj stran od večine znamenitosti.

3. Kaj vse si ogledat v Dubaju? Za teden dni sem si nekako zamislil: Burdž Kalifa, Miracle / Butterfly Garden, Mall of the Emirates, Palm Jumeirah, Marina Walk, Aquarium and Underwater Zoo, Burj al Arab / Jumeirah Beach, panoramsko kolo, mogoče še kakšna tržnica v predelu Deira? Ali pa kaj od naštetega izpustimo, pa gremo v kakšnega od zabaviščnih / vodnih parkov?
Radi gremo kaj pogledat, nismo pa obsedeni, da bomo tekli od ene znamenitosti do druge (raje smo bolj lagodno, vmes čas za kavo in hrano).

4. Kakšno je realno tam vreme konec oktobra? Spletne strani prikazujejo ponoči med 19 in čez dan do 31 stopinj. Vsaj eno ali dva popoldneva bi si rezervirali za plažo. Je to realno ali bo še preveč žgalo?

4. Je mogoče kdo najel avto in šel z njim v Abu Dhabi? Recimo, da bi šli za en dan pogledat mesto in Ferrari World. Samo ideja, med mestoma je dobrih 100 km, stric Gugl pravi, da je to samo uro vožnje, benz pa verjetno poceni? Če je kdo rental dol avto, katero agencijo priporočate?

V naprej hvala za odgovore in pomoč.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
1. Preveri ure letov iz LJ ter iz Budimpešte. Leti iz Budimpešte so bolj v večernem/nočnem času tako je to lahko plus ali pa minus, odvisno od potovalnih navad. Do Budimpešte je cesta čisto ok, digitalno vinjeto za njihovo avtocesto kupiš pri nas na zadnji črpalki pred mejo.

2. Kar se tiče nastanitve priporočam, da si prej pogledaš cestno infrastrukturo. To ni tako kot v Sloveniji, kjer je v glavnem mestu vsakih 200m prehod za pešce. Iščite apartmaje ali hotele čimbližje plaže, tam je največ dogajanja, restavracija, šopinga in podobno. Sama plaža je sicer fino mivkasta z veliko školjkami vmes, samo morje pa ni ravno bistro in ne vidiš do dna nad 1/2m globine. Dan ali dva plaže je vrh glave.

4. Vreme oktobra bo še precej (pre)vroče, nam je sredi novembra s temperaturami okoli 30 stopinj nadvse ustrezalo. Vedi da je ponoči 25 stopinj in če nimaš solidne klime v hotelu bo kriza.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
1. Mi smo sicer iz okolice MB (do LJU nekje 140km, do BUD nekje 350km) in smo leteli s FlyDubai iz Budimpešte ravno zaradi boljših ur leta in kot si rekel, precej cenejših kart (mislim, da smo za 3 osebe prišparali skoraj 400 eur). Na madžarskem uporabljajo vinjete (kupiš preko neta, 10dni = 3640huf = 10,22 eur) in tudi parking je v sklopu letališča (pravtako lahko rezerviraš preko neta, "Holiday parking" = 8dni = 6990huf = 19,63 eur) cenejši kot v LJU. Tudi ceste po madžarski so vredu (edino na postajališčih po večini samo 1 oseba zna koliko-toliko angleško). Če grete komaj jeseni, mogoče glejte tudi ponudnika Wizzair - včasih ima smešno poceni karte v Dubaj (direktni let v obe smeri sem večkrat videl že za okoli 60 eur, brez heca, sploh poleti in jeseni). Ampak moraš imet srečo in res spremljat (mogoče nastaviš kaki price alert na skyscanner). Ampak pri wizzair imaš na voljo malo prtljago (40x30x20), normalna prtljaga za doplačilo; ampak vseeno lahko zelo poceni prideš v Dubaj (ali Abu Dhabi). Tudi iz Dunaja imajo na novo linijo v Dubaj in Abu Dhabi.

2. Če mislite uporabljat metro, potem glej, da bo metro postaja blizu nastanitve. Vam pa priporočam javni prevoz, deluje dobro in je poceni. Mi smo enkrat bivali v Rose park hotel Al Barsha (metro čez cesto), nazadnje pa Millennium Place Dubai Marina (metro oddaljen par 10 metrov, plaža pa nekje 10 minut hoje). Problem hotelskih busov je, da si odvisen na uro (odhodi so ob določenih urah) in tudi traja kar nekaj časa, da pride do plaže (eni hoteli imajo buse, ki se vstavijo pri več hotelih). Enkrat smo se vozili s tem busom skoraj 1 uro do plaže zaradi zabasanosti cest, čeprav je verjetno za dobrih 15 minut vožnje ob praznih cestah. Če se boste želeli skopat v morju večkrat, ti priporočam nastanitev v bližini plaže (verjetno kar v predelu Dubai Marina) - mogoče kar ta hotel (Millennium Place - je še za dokaj normalno ceno). Mi smo se šli skopat par krat, nismo pa nekaj ležali na plaži.. Jest se da skoraj vsepovsod in za normalne denarje. Najdeš doli kaj češ za jest skoraj na vsakem vogalu.

3. Glede ogledov nebom izgubljal besed, kaj vam paše... Rad pa bi vas opozoril, da imajo nabite cene za oglede v urah okoli sončnega zahoda (nekje pol dražje kot navadne cene) in v tistih urah je tudi največja gužva... Rad bi vas tudi opozoril, da bo večina ogledov vzelo precej več časa kot boste imeli v planu (glede na google maps in ostalo... ;)). To pa enostavno zato, ker je Dubaj velik, dosti je hoje (npr.: po mojem hodiš vsaj pol ure iz metro postaje do vhoda za burj khalifo - to so ogromni hodniki in stavbe). Pa npr.: Miracle garden je tudi velik za popizdit, računajte slabe pol dneva (s potjo tja in nazaj)...

4. Mi smo do sedaj vedno bili zadnji teden v novembru in lahko rečem, da je super termin. Podnevi vroče (okoli 32 °C), ponoči pa super (okoli 25°C, tam do polnoči), morje pa dobrih 28 °C. En kolega je bil sicer v sredini oktobra in je rekel, da je bilo podnevi prevroče.

5. Sicer nikoli nismo rentali avta v Dubaju, ampak mislim, da z javnim prevozom prideš kam češ - po zelo ugodnih cenah... Tudi v Abu Dhabi.

P.S.: Če boste prvič tam, priporočam tudi "Big Bus" (hop on hop off) avtobuse. Ti avtobusi vozijo po Dubaju mimo veliko znamenitosti (tudi starega dela mesta) in se lahko voziš na odprti strehi (fajn za kako lepo sliko naret). No, in ti avtobusi vozijo po določenih rutah (sedaj okleščenih zaradi kovid) in skočiš dol, kjer ti paše (in potem nazaj gor, ko ti paše). Res fajn za videt Dubaj. In mi smo enkrat vzeli "Combo" karto, s katero smo imeli vključen tudi 1 dan big bus v Abu Dhabi-ju (in prevoz iz Dubaja v Abu Dhabi). Če greste v Abu Dhabi, nujen ogled mošeje, res je nekaj posebnega... In tudi mimo Ferrari world pelje ta avtobus in še marsikje.

Če te zanima še kaj več, se zmenima preko ZS in se bova slišala preko telefona, ker se mi ne da več tipkat... ;)
 
Nazadnje urejeno:

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Hvala lepa obema (bigMIKE in raners) za izčrpna odgovora.

Sedaj sem našel opcijo, da gremo za prvomajske iz Budimpešte, ker je še vedno (z vsemi odbitimi stroški) razlike več kot 400+ € za vse 4 osebe skupaj + veliko bolj nam odgovarja nočni let in si zjutraj v Dubaju, glede avta in vožnje nam pa tudi ni nobene panike.
Pa vreme je konec aprila še bolj zmerno kar se tiče temperatur.

Za hotel / apartma sem jih našel nekaj z normalno ceno okrog Burdž Kalife, med najbolj zanimivimi mi je pa Grand Cosmopolitan Hotel (predel Al Barsha, raners, ta je blizu Rose Park hotela), ki ima celo shuttle do plaže. Ampak če je gužva na tem busu, potem gremo lahko tisto 1x ali 2x tudi s taksijem do plaže.
Imam pa označenih tudi nekaj opcij ob morju, praviloma so malo dražji, pogledam tudi za tem, kjer si bil ti raners nazadnje, ta predel mi je tudi zelo zanimiv.
Bom pa vsekakor izbral nastanitev, ki je blizu metroja.

Oglede bomo delali praviloma dopoldan, po zajtrku. Popoldan oz. proti večeru sledi samo še pozno kosilo ali večerja in potem v hotel, ker bosta otroka verjetno že utrujena od hoje in vsega dogajanja.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Poglej še cene Wizzair iz dunaja za prvomajske: Wizzair VIE -DXB - boš mogoče pozitivno presenečen... ;) In še bližje imate... Ampak čimprej rezerviraj, ker se cene lahko hitro dvignejo... Pa bodi pozoren na prtljago - vsak potnik samo manjšo torbo (40x30x20 cm), seveda se da dokupit po potrebi.. Mi smo šli enkrat v Dubaj s tremi takimi torbami in smo imeli ravno dovolj... ;)

Pa konec aprila se mi zdi, da zna bit že vročeeeee ;)
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Ne vem tocno kdaj pridejo prvomajske, ampak morda niso najboljsa izbira zaradi ramadana, pa vroce je tut precej kot je ze nekdo zgoraj omenil.
Sicer se stvari liberalizirajo, ampak se vedno bos lahko imel marsikje tezave z zaprtimi lokacijami ali omejenim delovnikom.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Ne vem tocno kdaj pridejo prvomajske, ampak morda niso najboljsa izbira zaradi ramadana, pa vroce je tut precej kot je ze nekdo zgoraj omenil.
Sicer se stvari liberalizirajo, ampak se vedno bos lahko imel marsikje tezave z zaprtimi lokacijami ali omejenim delovnikom.
Hvala lepa za tole opozorilo, Ramadan 2022 je dejansko med 2. aprilom in 1. majem, tako da se ravno prekrije z našim morebitnim obiskom :(.
Torej prepovedano konzumiranje hrane in pijače na javnih krajih, vključno s shopping centri oz. nekatere restavracije so odprte in delujejo za zavesami.
Prepovedana nošnja vseh bolj oprijetih oblek, ženske obvezno pokrita ramena in kolena.

Zgornje stvari so me kar odbile, da bi šli aprila tja, koliko se pa tega v praksi držijo pa ne vem, vsekakor pa verjetno ni fajn izzivat.
April naj bi bil po brskanju po spletu menda najbolj fajn mesec za obisk Dubaja, ker naj bi bilo idealno vreme, verjetno pa proti koncu meseca že začnejo res malo nažigat temperature.

Ne vem, moram še malo prespat vse skupaj, ker mi ni do takega družinskega potovanja, da bomo imeli polno restrikcij, omejitev in morebiti še zaprtih določenih atrakcij, z vsem spoštovanjem do muslimanskega sveta in njihove kulture.
Potem se raje prilagodimo in gremo drug termin.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne vem kaj vidite v tem Dubai-ju? Je par lepših mest tam okoli, razen če vam je Expo cilj pa pač silit na neke nebotičnike. Dubai se je v zadnjih 10 letih izredno spremenil - na slabše in predvsem zelo podražil.
Meni je Doha recimo 100X lepša, imam pa obeh 2 do 3 dni vrh glave. da pa bi tja hodil na plažo :oops1: cmon, Egipt imaš z letom za 300+€ en teden all inclusive po osebi!

Kar pa se tiče ramadana, je meni osebno eden najboljših časov za obisk teh dežel. Ljudje so po defoltu prijazni, ker morajo bit; no včasih popoldan malo tečni ker so "lačni in žejni". Lokacije so na pol prazne in turistov praviloma nihče ne guši. Tudi ješ lahko in piješ, je pa res da so tradicionalne gostilne zaprte do večera.
Pa še nekaj - povsod kamor gremo VEDNO spoštujem lokalne običaje in žena ima pač pokrita ramena in glavo (če je treba), jaz pa daljše hlače, pa ne izzivava z obnašanjem. Včasih se resno vprašam kje imajo eni glavo s svojo pojavo in obnašanjem - ajd isti so kot đihadisti v EU, le da se ne razstrelijo sredi ceste, zato pa bauhi pa joške silijo iz premajhnih majic!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primus

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Ne vem kaj vidite v tem Dubai-ju? Je par lepših mest tam okoli, razen če vam je Expo cilj pa pač silit na neke nebotičnike. Dubai se je v zadnjih 10 letih izredno spremenil - na slabše in predvsem zelo podražil.
Meni je Doha recimo 100X lepša, imam pa obeh 2 do 3 dni vrh glave. da pa bi tja hodil na plažo :oops1: cmon, Egipt imaš z letom za 300+€ en teden all inclusive po osebi!

Kar pa se tiče ramadana, je meni osebno eden najboljših časov za obisk teh dežel. Ljudje so po defoltu prijazni, ker morajo bit; no včasih popoldan malo tečni ker so "lačni in žejni". Lokacije so na pol prazne in turistov praviloma nihče ne guši. Tudi ješ lahko in piješ, je pa res da so tradicionalne gostilne zaprte do večera.
Pa še nekaj - povsod kamor gremo VEDNO spoštujem lokalne običaje in žena ima pač pokrita ramena in glavo (če je treba), jaz pa daljše hlače, pa ne izzivava z obnašanjem. Včasih se resno vprašam kje imajo eni glavo s svojo pojavo in obnašanjem - ajd isti so kot đihadisti v EU, le da se ne razstrelijo sredi ceste, zato pa bauhi pa joške silijo iz premajhnih majic!
Sem nekako pričakoval, da se boš oglasil, ker si 1x že pisal, da se ti je Dubaj precej zameril in hvala za tvoj prispevek.
Turške in tunizijske all-inclusive hotele (beri: krmilnice) sem dal skozi že 15-20 let nazaj, pa po sili razmer enkrat ponovno pred parimi leti in tisto je v mojih očeh res vredno (samo) toliko kot si napisal. Egipt verjetno ni dosti drugačen, razen še skoraj obveznih prebavnih težav.

Zakaj Dubaj? Pogledat drugo kulturo, pogledat nebotičnike in še par drugih umetno ustvarjenih atrakcij, peljat otroka po svetu in hkrati v tople kraje. Kakšno popoldne na plaži bi bilo samo on-the-top, da otroka uživata v mivki in vodi (smo itak mahnjeni na morje).

Zakaj teden dni? Če že grem nekam 5+ ur z avionom, potem bom šel vsaj za 5-7 dni, da v miru kaj pogledamo, otroka sta tudi v takih letih, da gre kakšna stvar še bolj počasi, vse oglede bi naredili bolj penzionistično. Za krompirjeve počitnice smo bili teden dni v Valencii, pa jo lahko vidiš v dnevu ali dveh, nam je bilo pa luštno 6 dni kruzat po mestu in plaži, it kaj dobrega pojest, pa kakšno uro tudi nič delat, ampak samo uživat.

Glede lokalnih običajev se popolnoma strinjam, normalno je, da jih nekdo kulturen in izobražen spoštuje in se jim prilagodi.
Gremo pa na družinske počitnice, vseeno sam pri sebi razmišljam, da prestavimo na kakšen drug termin.
Pa nekje sem prebral, da naj bi bil Dubaj v aprilu kar poln s turisti, ali je to povezano z Ramadanom pa ne vem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: slo91

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
No, nam pa je Dubaj čist fajn destinacija... V tem mestu imaš res na voljo skoraj vse, kar ti srce poželi... In sem prepričan, da je lahko družina 1 teden v Dubaju in ne zapravi nič kaj dosti več kot kjerkoli drugje po svetu... Tudi pri nas več ne dobiš pice za 5 eur, ampak so po večini skoraj že 10 eur... ;)

Dubaj je eno izmed najbolj varnih mest, urejeno (tako okolica kot javni promet kot tudi vse ostalo), mnogo atrakcij, toplo morje, dokaj blizu z letalom (5 urni let), prijazni ljudje, itd...

Mi je zadnjič ena kolegica pravila, kak so ji v Egiptu najedali živce tisti postreščki, pa na plaži prodajalci... Je rekla, da se ji je zaradi tega prav cel dopust zameril... Tega v Dubaju ni.. Sem mnenja, da lahko preživiš teden dni v Dubaju za podoben denar kot v Egiptu (če se malo znajdeš).. ;) Pa sem prepričan, da je dubaj mnogo bolj urejen v vseh pogledih..
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
No, nam pa je Dubaj čist fajn destinacija... V tem mestu imaš res na voljo skoraj vse, kar ti srce poželi... In sem prepričan, da je lahko družina 1 teden v Dubaju in ne zapravi nič kaj dosti več kot kjerkoli drugje po svetu... Tudi pri nas več ne dobiš pice za 5 eur, ampak so po večini skoraj že 10 eur... ;)

Dubaj je eno izmed najbolj varnih mest, urejeno (tako okolica kot javni promet kot tudi vse ostalo), mnogo atrakcij, toplo morje, dokaj blizu z letalom (5 urni let), prijazni ljudje, itd...

Mi je zadnjič ena kolegica pravila, kak so ji v Egiptu najedali živce tisti postreščki, pa na plaži prodajalci... Je rekla, da se ji je zaradi tega prav cel dopust zameril... Tega v Dubaju ni.. Sem mnenja, da lahko preživiš teden dni v Dubaju za podoben denar kot v Egiptu (če se malo znajdeš).. ;) Pa sem prepričan, da je dubaj mnogo bolj urejen v vseh pogledih..
Jaz sem itak navajen cen iz Ljubljane, ki so verjetno konkretno nad slovenskim povprečjem, tako da praviloma kamorkoli gremo, se mi zdi kar ugodno.
Odkar so turistični boni, se mi pa še bivanje v Dubaju zdi v primerjavi s Portorožem relativno poceni. :)

Pa gremo nazaj na temo: torej, je za it v času ramadana ali ne? Letos imamo opcijo samo za prvomajske ali pa za krompirjeve, drugi termini žal ne pridejo v poštev. Edino če spet prestavimo na drugo leto na zimske počitnice.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No, nam pa je Dubaj čist fajn destinacija... V tem mestu imaš res na voljo skoraj vse, kar ti srce poželi... In sem prepričan, da je lahko družina 1 teden v Dubaju in ne zapravi nič kaj dosti več kot kjerkoli drugje po svetu... Tudi pri nas več ne dobiš pice za 5 eur, ampak so po večini skoraj že 10 eur... ;)

Dubaj je eno izmed najbolj varnih mest, urejeno (tako okolica kot javni promet kot tudi vse ostalo), mnogo atrakcij, toplo morje, dokaj blizu z letalom (5 urni let), prijazni ljudje, itd...

Mi je zadnjič ena kolegica pravila, kak so ji v Egiptu najedali živce tisti postreščki, pa na plaži prodajalci... Je rekla, da se ji je zaradi tega prav cel dopust zameril... Tega v Dubaju ni.. Sem mnenja, da lahko preživiš teden dni v Dubaju za podoben denar kot v Egiptu (če se malo znajdeš).. ;) Pa sem prepričan, da je dubaj mnogo bolj urejen v vseh pogledih..
Pa ne moreš it v Dubai skoparit z denarjem; saj to sploh ni vprašanje ali si lahko tam za mali denar ali ne, pa tudi ali imaš en, dva, tri tedne kaj delat - jaz recimo se lahko en teden samo po puščavi vozim, ampak pač to ni to. Je le velemesto kot še veliko drugih, s presežki - ja pač jaz nebi nikoli šel za en teden v LA ali pa NY, pa v Berlin, Pariz,... tudi ne, če ne bi imel nekega namenskega opravka tam.

Aja že ko slišim, da letite 5+ ur z Wizz, Rian,... me groza popade - kot da greš z s Krstić & sin na Švedsko.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Pa gremo nazaj na temo: torej, je za it v času ramadana ali ne?
Jaz ti potovanja ne odsvetujem, da se razumemo. Tudi meni je v tem casu pravzaprav najlepse. Svetoval bi ti, da za "must" stvari na tvojem spisku vnaprej preveris, ako sveti mesec vpliva nanje. Po vsej verjetnosti omejitev ne bo prevec, potem se pa odloci.

Jaz sem recimo lanski ramadan deloma prezivel v Abu Dhabiju, ki je neprimerno bolj ortodoksen in strog v primerjavi z Dubajom, in ni bilo velikih tezav. Ne s hrano, ne z restavracijami ali bari, le nekatere turisticne atrakcije so bile zaprte ali delovale v omejenem obsegu. In seveda vse pisarne, drzavne institucije, PCR centri... Je pa bila _velika_ razlika v primerjavi z letom poprej, tokrat prakticno nisem videl rjuh s katerimi cez dan skrivajo notranjost restavracij in scitijo nevernike pred jeznimi pogledi domacinov. In pazi, to je bilo v casu, ko je bil AD prakticno zaprt za turiste zaradi covida.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
McGiver, ne gre se za to, da skopariš... Ampak zakaj bi hodil v neke restavracije, če tudi tu ne hodim... Hotel sem povedat, da lahko potuješ kamorkoli po svetu in lahko zapraviš ogromno ali pa normalno... In se ne rabiš ničemur odrečt, da zapraviš normalno... ;)

Tudi pri dražjih letalskih družbah let traja enako dolgo in tista kokakola in meni iz mikrovalovne niso vredni cene x4 napram nizkocenovnih letalskih družb... Tudi prostora ni kaj dosti več v ekonomskih razredih nizkocenovnikov ali dražjih letalskih družb... Sam let je zguba cajta in noben ekonomski let ni ravno udoben... In sem že letel z različnimi družbami (vedno ekonomski razred, še nikoli kaj višjega) in mi je vsepovsod bilo neudobno itd... ;)
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Ce smo ze pri Dubaju: vedno do sedaj sem letel z Emirates z Dunaja, vecinoma A380.

Prejsnji teden sem se vrnil od tam, vmes pa sem skocil se z A320 od AirArabie cez indijski ocean. Skatla avtobusna, ti recem, ampak druge opcije ni bilo. Emirates je milina, ne predstavljam si kaksnega sardina style nizkocenovnika za 6h let. Oboje economy.

Flydubai iz Ljubljane se nisem poizkusil, ker mi ne ustreza toliko, bi me pa zagotovo skrbel legroom. Enako Wizzair proti UAE, ker se zna zgoditi, da bom kmalu sedel na enega izmed njih. Prvi ni prav veliko cenejsi, tudi lokacijsko mi Dunaj ustreza, drugi pa je iz Budimpeste in Beograda bistveno ugodnejsi. Ce ima kdo izkusnje z njima se priorocam za legroom info.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Moj point je ravno v nivoju letenja pri nizkocenovcu in "normalnem" prevozniku. Meni je zelo pomembno, da mi prinesejo pijačo - hrane se tudi ne branim; izbiram pa tiste variante iz "posebne prehrane". Cena pa je ko primerjaš s pijačo in hrano pa normalno količino prtljage +- enaka, zna bit nizkocenovc celo dražji.
Če se le da letim s Qatarci ali pa Emirati, drug mesec pa testiram Etiopce - upam da ne bo "ko to tamo pjeva".
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Če koga zanima Dubaj iz Dunaja ::: 23.marec - 4.april 2022 z ročno prtljago cca. 130 Eurov... Wizzair povratna.

T
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Meni je pa naboljši predel za bivanje bil Marina, plaža je peški vstran 20 min (kar je v Dubaju zelo malo), marsikateri hotel ima svoj shuttle do plaže pri Marini, plaža je ok, varna, pravzaprav se tako vaeno kot tam nisem počutil nikjer. Do metroja je bilo peški manj kot 10 min. Deira je prava arabska kaotična mešanica, tam sem se s tem prvič srečal, malo doživel kulturni šok. Za pogledat ok, živel pa v tistem kaosu res ne bi. Arabci sicer znajo prav neprijetno buljit v babe, sploh če so visoke in blontne, ampak dlje od tega ni šlo nikdar. Pa glede same vere, meni delujejo precej liberalni, domačinke imajo ruto preko glave ali pa niti to ne, ninđe so ponavadi iz kakega drugega emirata oz. arabske soseščine. Cene so adijo pamet za naš standard, ampak tako pač je :)

Glede letenja mi je vse klinac, vsi ekonomski razredi so mi utesnjujoči, tudi Emirates, letel sem čez noč iz Dunaja, tam ima en slovenec blizu letališča eno dokaj poceni parkirišče. Morda bi bilo bolje, če bi sedel pri zasilnem izhodu, kjer je več prostora za noge. Sem pa na povratku zamudil brezplačno premestitev v business class, na tretjini poti nazaj sem omedlel, pa ko sem prihajal k sebi so nama ponudili, da se grema odpočit v business, ker imajo še prosto, jaz butl pa zavrnil :bonk: