Dubaj

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
43
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Mi smo šli z đipi po puščavi, si ogledali sončni zahod na vrhu sipin in potem na večerjo pri beduinih v puščavi ter predstava trebušne plesalke. Zanimiva pustolovščina.

dobra zadeva, dal tudi sam že večkrat skozi, ti pa to cel dan vzame in ne bo imel več časa karkoli drugega početi
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
tole z đipi je misljeno za en popoldan/vecer,.. zadnji dan nehamo od cca 15. uri,..tako da bom probal nekaj takega poiskat

kaksno priporocila za agencijo?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.385
9.119
113
A ni en naš doli za te zadeve?

evo: https://www.facebook.com/ramy4x4?pnref=story
Iztok je za marketing
wink-1.gif
pa mal povpraši.
 

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
43
ne vem, če boš imel dovolj časa ker mislim da je odhod že prej. Za agencije preveri na netu ali pa jih boš srečal v kakem shopping mallu
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.385
9.119
113
aha vidim, da so to prodajalci opreme, a vseeno bi za hec kontaktiral Iztoka, pa ga povprašal koga priporoča za zmerno ceno.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Mah dvomim da boste imeli dovolj časa za puščavo.
Skratka jaz bi predlagal, da greš pač en kruzin po mestu za katerega te razvozi tudi taksi. Pač znamenitosti, pa se za malce dlje časa zasidraš pri Kalifi. Zraven kalife je namreč ta največji shoping center na svetu (bojda), katerega ne rabiš prehoditi, samo pač prečekiraš, je pa znotraj njega največji akvarij, ever oz. mislim da ima dejansko najdaljši podvodni tunel znotraj akvarija. Skratka luštno za videt. Pred kalifo lepo kakšen čaj rukneš, lahko greste tudi gor ampak kot omenjeno, preko neta si rezerviraj, ker je mnogo cenejš. Za kaj več pa boš v en dan že teško stlačil. Lahko greš še v njihv drugi shoping center, znotraj katerega je še smučišče ampak nič impluzantnega za nas. Skratka ne natempiraj se preveč, ker ti bo zamorilo sceno
smile-1.gif
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Sem na koncu vzel BigBus,..... za cca 50€..... je blo kar fajn vidt,..zacel sem mal cez 9 zjutraj..nazaj pa prisel v hotel okoli 21 :)

Druge dni pa zvečer na metro in v Marino, fontane, itd,....

Fajn je je bilo,... se bom(o) vrnili
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.707
365
83
Da malo obudim temo...

Decembra letos (mora biti do konca leta) bi mogoče lahko z družino (midva s punco in najina 3,5 stara hčerkica) obiskali dubaj in imam nekaj vprašanj, saj nam lahko zelo koristijo. Radi bi šli malo na oddih in tudi pogledat nekatere znamenitosti... zanima me naslednje:

1)Kje kupiti najcenejše letalske karte? Do sedaj sem videl najcenejšo varinto iz Budimpešte z Wizzair. Termin 15.12 v Dubaj je 67/58 na osebo, nazaj pa precej dražje; npr. 22.12 iz DWB - BUD a stane 229/209 eur (druga cena velja, če si član Wizzair). Let v DWB je super cena, nazaj pa je kar visoka... Ve kdo za kakšno ugodnejšo varianto? Termin je zaenkrat zelo fleksibilen, mora biti letos in vsaj 5 nočitev, najbolje pa 6-7 nočitev...
2)Na nek način bi radi bili nastanjeni nekje ob morju. Na strani posvetu.si je nek opis in zgleda kar ok. Kaj mislite vi? Malenkost me skrbi oddaljenost od znamenitosti...
3) Je smiselno vzeti samo nočitev z zajtrkom ali tudi večerja in mogoče celo kosilo? Če bi bili 7 nočitev, bi verjetno vsaj 2 dni porabili za raziskovanje znamenitosti...
4) Se lahko decembra še kopaš v morju? Je morje sploh ok za kopat? Saj si predstavljam, da je vsepovsod mivka, samo ali je morje sploh čisto? Ali je bolje vzeti apartma/hotel z bazenom?
5) Kako so kaj "hop on hop off" avtobusi? So vredu linije? Zdijo pa se mi dragi, tam okoli 50eur za 24h; v Kuala Lumpur-ju smo se mi zdi dali za 24h nekje 10 eur... Ali je bolje s taxijem raziskovati znamenitosti ali celo z metro-jem?
6) Zaenkrat imamo v mislih pogledat oni akvarij z kao najdaljšim tunelom, mogoče pogledat Dubaj iz vrha Khalife, mogoče kaki shopping (baje so cote poceni), mogoče še kaj spotoma... Kaj je še zanimivo za pogledat? Saj to še moram sam malce pogooglat, ampak vseeno mogoče pade kak vredu predlg tudi na Alter forumu...
wink-1.gif
)

Mogoče še se spomnim kakšnega vprašanja ampak zaenkrat je to vse.

Seveda se vam že vnaprej zahvaljujem za vse odgovore.
 

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
43
Zdravo

1. glede kart preveri cene iz Zagreba za Fly Dubai (nizkocenovnik od Emiratesa)
2. Tole ne posvetu.si je brezveze. Ta hotel se nahaja v čisto drugem Emiratu, ki je vukojebina. Bolje, da si sam preko booking.com poiščeš kak hotel v Dubaju.
3. Meni je bila hrana v Dubaju nekaj najboljšega, dobro in relativno ugodno in primerljivo z našimi cenami lahko ješ po celem Dubaju, tko da bi namesto tebe vzel samo nočitev z zajtrtkom oz. tudi polpenzion ker si z otrokom.
4. Decembra se da kopati v morju, morje in plaže so meni super (Jumeirah beach, JBR beach, kite beach), morje je čisto in turkizno, plaža pa povsod mivka.
5. Hop on busi so ok, mogoče bo bolje okoli s taxijem, prej si naredi plan kam bi vse šel. Mogoče kombiniraj taxi z metrojem.
6. Za pogledat: Khalifa-če boš šel gor si dan prej rezerviraj termin, bo polovico ceneje, fontana pod Khalifo, Mall of Emirates smučišče, Medinat Jumeirah, Miracle Gardens, Creek-stari del mesta, vožnja za Abro, tržnice zlata, začimb, tekstila.
Zapelji se še do Abu Dabija, obvezno za pogledat mošejo in Ferrari tematski park.

Pa uživaj, meni je bilo tam super.
cool-1.gif


lp

Citat:
Uporabnik raners pravi:
Da malo obudim temo...

Decembra letos (mora biti do konca leta) bi mogoče lahko z družino (midva s punco in najina 3,5 stara hčerkica) obiskali dubaj in imam nekaj vprašanj, saj nam lahko zelo koristijo. Radi bi šli malo na oddih in tudi pogledat nekatere znamenitosti... zanima me naslednje:

1)Kje kupiti najcenejše letalske karte? Do sedaj sem videl najcenejšo varinto iz Budimpešte z Wizzair. Termin 15.12 v Dubaj je 67/58 na osebo, nazaj pa precej dražje; npr. 22.12 iz DWB - BUD a stane 229/209 eur (druga cena velja, če si član Wizzair). Let v DWB je super cena, nazaj pa je kar visoka... Ve kdo za kakšno ugodnejšo varianto? Termin je zaenkrat zelo fleksibilen, mora biti letos in vsaj 5 nočitev, najbolje pa 6-7 nočitev...
2)Na nek način bi radi bili nastanjeni nekje ob morju. Na strani posvetu.si je nek opis in zgleda kar ok. Kaj mislite vi? Malenkost me skrbi oddaljenost od znamenitosti...
3) Je smiselno vzeti samo nočitev z zajtrkom ali tudi večerja in mogoče celo kosilo? Če bi bili 7 nočitev, bi verjetno vsaj 2 dni porabili za raziskovanje znamenitosti...
4) Se lahko decembra še kopaš v morju? Je morje sploh ok za kopat? Saj si predstavljam, da je vsepovsod mivka, samo ali je morje sploh čisto? Ali je bolje vzeti apartma/hotel z bazenom?
5) Kako so kaj "hop on hop off" avtobusi? So vredu linije? Zdijo pa se mi dragi, tam okoli 50eur za 24h; v Kuala Lumpur-ju smo se mi zdi dali za 24h nekje 10 eur... Ali je bolje s taxijem raziskovati znamenitosti ali celo z metro-jem?
6) Zaenkrat imamo v mislih pogledat oni akvarij z kao najdaljšim tunelom, mogoče pogledat Dubaj iz vrha Khalife, mogoče kaki shopping (baje so cote poceni), mogoče še kaj spotoma... Kaj je še zanimivo za pogledat? Saj to še moram sam malce pogooglat, ampak vseeno mogoče pade kak vredu predlg tudi na Alter forumu...
wink-1.gif
)

Mogoče še se spomnim kakšnega vprašanja ampak zaenkrat je to vse.

Seveda se vam že vnaprej zahvaljujem za vse odgovore.
 

Aki1

Pripravnik
14. okt 2007
485
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Da malo obudim temo...

Decembra letos (mora biti do konca leta) bi mogoče lahko z družino (midva s punco in najina 3,5 stara hčerkica) obiskali dubaj in imam nekaj vprašanj, saj nam lahko zelo koristijo. Radi bi šli malo na oddih in tudi pogledat nekatere znamenitosti... zanima me naslednje:

1)Kje kupiti najcenejše letalske karte? Do sedaj sem videl najcenejšo varinto iz Budimpešte z Wizzair. Termin 15.12 v Dubaj je 67/58 na osebo, nazaj pa precej dražje; npr. 22.12 iz DWB - BUD a stane 229/209 eur (druga cena velja, če si član Wizzair). Let v DWB je super cena, nazaj pa je kar visoka... Ve kdo za kakšno ugodnejšo varianto? Termin je zaenkrat zelo fleksibilen, mora biti letos in vsaj 5 nočitev, najbolje pa 6-7 nočitev...
2)Na nek način bi radi bili nastanjeni nekje ob morju. Na strani posvetu.si je nek opis in zgleda kar ok. Kaj mislite vi? Malenkost me skrbi oddaljenost od znamenitosti...
3) Je smiselno vzeti samo nočitev z zajtrkom ali tudi večerja in mogoče celo kosilo? Če bi bili 7 nočitev, bi verjetno vsaj 2 dni porabili za raziskovanje znamenitosti...
4) Se lahko decembra še kopaš v morju? Je morje sploh ok za kopat? Saj si predstavljam, da je vsepovsod mivka, samo ali je morje sploh čisto? Ali je bolje vzeti apartma/hotel z bazenom?
5) Kako so kaj "hop on hop off" avtobusi? So vredu linije? Zdijo pa se mi dragi, tam okoli 50eur za 24h; v Kuala Lumpur-ju smo se mi zdi dali za 24h nekje 10 eur... Ali je bolje s taxijem raziskovati znamenitosti ali celo z metro-jem?
6) Zaenkrat imamo v mislih pogledat oni akvarij z kao najdaljšim tunelom, mogoče pogledat Dubaj iz vrha Khalife, mogoče kaki shopping (baje so cote poceni), mogoče še kaj spotoma... Kaj je še zanimivo za pogledat? Saj to še moram sam malce pogooglat, ampak vseeno mogoče pade kak vredu predlg tudi na Alter forumu...
wink-1.gif
)

Mogoče še se spomnim kakšnega vprašanja ampak zaenkrat je to vse.

Seveda se vam že vnaprej zahvaljujem za vse odgovore.

1.) Letel julija z Lufthanso, Wizzair bi moral biti cenejši kakor gledam.

2.) Morje je bilo julija primerljivo s termalnimi toplicami, plaža-nič posebnega. Decembra zna biti čisto ok. Sicer sem imel na vrhu hotela bazen za osvežit čisto ok.

3.) Sem imel samo nočitev z zajtrkom, ker sem bil čez dan okrog in mi na pamet ni padalo, da bi se vračal v hotel na obrok. Povsod imaš kaj za pojest sploh v shopping centrih, ni da ni.

5.) Tale hop on/off ni slab, mogoče za prvi dan, da dobiš občutek kakšno mesto je. Taxi je poceni, prav tako metro-z njim lahko obiščeš večino znamenitosti.

6.) Shopping centrov je kar nekaj, med večjim Dubai Mall in Mall of Emirates-na poceni cote pozabi. Primerljivo z našimi oz. malo dražje, odvisno kakšne želje imaš. Seveda dobiš neke ponaredke toliko ceneje.

Za Burj Khalifo si lahko kupiš karte preko spleta oz. na samem vhodu-odpelje te v 128. nadstropje v 60-ih sekundah in imaš razgled naokoli. Akvarij-nič posebnega, mogoče skočiš do "palme". Lahko greš do Burj al Arab-a na pijačo (rezerviraš lahko prek spleta). Izlet v puščavo (ponujajo povsod izlete-le glej da izbereš pametnega). Lahko s helikopterjem čez Dubai (200€), mogoče Abu Dhabi-poceni povezava z busom. Tam si lahko pogledaš Emirates Palace (tam so snemali Hitri in drzni 7) in še kaj....

1 teden sem imel več kot preveč.

Za menjavo denarja se lahko pogajaš glede tečaja. Če ji omeniš, da si dobil pri sosedu malo boljši tečaj za večjo vsoto, dobiš tam prav tako (čeprav soseda sploh nisi obiskal). Ne gre za velike razlike, pa vseeno.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.707
365
83
Super, hvala za odgovore...
wink-1.gif
Seveda so tudi mnenja drugih dobrodošla...

Je mogoče že bil kdo v kakšnem hotelu/apartmaju v dubaju nekje na obali (ob morju)? Mogoče kaki link? Seveda v normalnih cenovnih razredih...
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
43
Ob morju bodo zadeve precej drage, najbolj da si naštimaš cenovni rang v bookingu in boš dobil dober pregled.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.707
365
83
Hej vsem!!!

Evo, letos pa ziher gremo - letalske karte že kupljene :) Gremo med 23.11 do 27.11, že naslednji teden. Tam bomo torej 3 cele dni. Smo 3 članska družina (hčerka stara 4 leta).
In spet me zanima nekaj malenkosti... Seveda vsako mnenje zelo dobrodošlo... ;-)

1. Nimamo še točno izbranega hotela. Ičemo nekaj bolj poceni in z zajtrkom... Zaenkrat sem gledal ta 2: Holiday Inn Safa Park. Prvi se mi dopade (čajna kuhinja, veliko prostora v sobah, tudi cena je super), je pa precej oddaljen od metroja in centra. Drugi je blizu centra in metroja, vendar že 100 eur dražji. Verjetno bi teh 100 eur zadostovalo, da bi se s taxijem odpeljal do prve postaje metroja in nazaj vsak dan, kajne? Seveda sprejemam tudi predloge, če kateri pozna kakšno dobro ponudbo... Nekak bi bil najraje blizu metroja, pa pogled na morje, pa pogled na khalifo, pa poceni, samo vse to ne gre najbolj skupaj... ;-)

2. Kaj uporabljati kot prevozno sredstvo (taxi, metro, uber, bigbus)? BigBus bi vzeli v vsakem primeru (Unlimited Attraction Pass), da imamo 2 dni za raziskovanje Dubaja (tudi z nočno vožnjo). To pomeni, da 2 dni skoraj ne bi rabil drugega prevoza (razen mogoče do hotela)... Cena za odraslega je 66.75 USD, za otroka pa 30,75 USD. Se da dobit kje ceneje? Bi se dalo s taxijem prevozit enako turo kot bigbus za 165 USD? Toliko bi nas namreč stal bigbus... Kaj pa od DXB do hotela (glede na to, da pristanemo ob 23:40)? Metro ali taxi?

3. Rad bi si tudi ogledal Khalifo. Baje je najbolje kupit karte preko spleta. Videl sem to ponudbo Groupon - Khalifa . Če se registriraš, dobiš še 40AED popusta, kar znaša 95AED, kar je slabih 25 eur (pa dobiš tudi fast track in baje celo kavico spodaj v baru). Se najde kakšna boljša ponudba? Iščem tudi poceni vstopnice za Dubai Aquarium...

4. Ali obstajajo še kakšne druge spletne strani (ala kuponko, 1nadan), kjer bi lahko kupil kakšne vstopnice, karte bolj poceni v dubaju?

5. Malo bi se verjetno tudi skopali v morju... Videl sem najbolj priljubljene javne zastonj plaže: JBR, Jumeriah beach, al mamzer,... Katero priporočate, da jo obiščemo? Verjetno bi si vzeli nekje pol dneva in se malo skopali in spili kakšno pijačo in kaj malega pojedli...

6. Kje menjat denar (iz eur v aed)? V Sloveniji ali Dubaju (banka, menjalnica, letališče)?

Če ima kdo še kak drug pameten predlog (kaj se splača pogledat, kje kaj prišparat, kje kaj podoživet), lahko tudi napiše.

To je zaenkrat vse. Najlepša hvala vsem za pomoč že vnaprej.
Lepo se imejte. ;-)
Čao
 
Nazadnje urejeno:

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
43
Zdravo.

1. Če se odločaš med tema dvema opcijama, potem definitivno 2. ker boš imel bližje vsemu. Prva opcija Al mamzar je na severu Dubaja, že na meji z emiratom Sharjah kjer so največje prometne gneče in bo jeba se vozit po takem prometu. Poglej si mogoče še kake hotele okoli Mall of emirates-a, bi znali biti cenovno ugodni, lokacija je pa dobra, se pravi izhodišče za okoli hodit in tudi blizu metroja. Pogled na morje, pogled na Khalifo pa kr pozabi, če ne želiš zavaliti veliko denarja.

2. Kaj uporabljati kot prevozno sredstvo ... če boš blizu metroja je to najboljša opcija, potem pa taxi, je dostopen in cenovno ugoden. Big bus je ok zadeva za pregled atrakcij. Iz letališča pa vzemi taxi.

3. Rad bi si tudi ogledal Khalifo....karte so ceneje, če jo plačaš kak dan prej. Preveri tudi kuponske ponudbe, malo poguglaj katere so v dubaju. Akvarij je meni najboljši na Atlantisu, pej raje tja.

4. Ali obstajajo še kakšne druge spletne strani (ala kuponko, 1nadan)...obstaja, preveri na googlu.

5. Malo bi se verjetno tudi skopali v morju... Videl sem najbolj priljubljene javne zastonj plaže: JBR, Jumeriah beach, al mamzer,... Katero priporočate, da jo obiščemo? ...JBR plaža in meni osebno zelo dobra kite beach

6. Kje menjat denar (iz eur v aed)? vi Dubaju v vsakem shoppingu mallu, banki, menjalnici...povsod bo isto skoraj.


to je to, če te še kaj zanima pa vprašaj

lp
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.707
365
83
Včeraj sem gledal tudi AirBNB, na JBR beach so kar vredu apartmaji za med 60 in 80 eur, samo kaj ko skoraj noben ni čisto privaten, ampak si moraš delit prostore še z kom drugim... No, mogoče pa bom vseeno probal to opcijo...

Kaj pa taxi vs uber? Je velika razlika (v ceni, dostopnosti, čakanju,...)?
 

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
43
ja, tam je razširjen sharing med mladimi, še posebej na dragih lokacijah kot je JBR. Mogoče si poglej, če kaj najdeš v Dubai Marini, kjer se lahko čez most sprehodiš do JBR plaže. Glede Uberja pa ne vem...ko sem jaz tam živel, ga ni bilo. Pa tudi taxi se i zdi bolj priročen, če si zunaj kje...samo dvigneš roko in ti ustavi.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.707
365
83
Sem se še spomnil par vprašanj...

1. Glede metro-ja in voznega časa: na 2 straneh je napisan drugačen vozni red in zanima me, kateri je točen. Če v google vpišem "Dubai metro" in odprem prva 2 zadetka, je na tukaj napisan drugačen vozni red - predvsem do kdaj vozijo. Pristanek je namreč v sredo ob 23:10 in me zanima, če bom še ujel metro, da nas zapelje do hotela (hotel imamo namreč čisto zraven metro postaje)
2. Hčerka je stara 4 leta in pol. Na eni strani piše, da se otroci do 5 let vozijo zastonj. Je to res?
3. Zanima me tudi, če obstaja kakšna kartica za javni prevoz v Dubaju, katero bi pač kupil po neki ceni in bi se potem npr.: vozil 5 dni neomejeno na kateremkoli javnem prevozu? Ker kolikor razumem po prebiranju zgornjih dveh strani, pač kupiš NOL kartico, ki ima gor nekaj denarja in potem vedno ko vstopiš na metro in jo poskeniraš ti vzame dol nekaj denarja... Ali razumem prav? Skoraj povsod piše, da je rdeča NOL kartica najprimernejša za turiste (kot je prikazano tudi na tej strani je neki cenik - ali so to cene za en prevoz (ne glede na to, kjer vstopiš in izstopiš)? Če obstaja kakšna karta, s katero bi se lahko neomejeno vozil, bi prosil, če mi napišete... ;-) Rabil bi pač javni prevoz od srede pozno zvečer (ob 23:10 pristanemo) pa do nedelje dopoldan (ob 11:30 imamo let nazaj)...
5. Katero kartico je bolje kupit: rdečo ali sivo? Pri sivi kartici so malenkost cenejše vožnje... Če sem prav razumel, rdeča omogoča tudi, da jo kupiš kot dnevno karto z neomejenimi vstopi (za 20 + 2 AED). 2 dni bomo imeli BigBus avtobus, tako da verjetno tista 2 dni skoraj ne bom potreboval metroja, kajne?
6. Kaj kartice za javni prevoz naj tudi kupim preko spleta ali je najbolje na letališču?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.707
365
83
Hej!

Evo, smo se vrnili iz Dubaja in je res zelo zanimivo mesto za videt (še sploh glede tega, kaj vse so naredili v teh nekaj letih in glede na to, da je vse skupaj sredi puščave)...
Priporočal bi Big Bus (mi smo imeli 48h unlimited pass, ki vsebuje kar nekaj vstopnin in tudi nočno vožnjo, ki je zelo informativna - na teh vožnjah njihov delavec sproti govori po mikrofonu in pove marsikatero zanimivost).
Priporočam tudi obisk JBR plaže, obeh akvarijev in burj khalife. Uporabljajte metro in tramvaj... Če vas še kaj zanima, vam z veseljem pomagam...

Je pa bilo zelo lepo spet oblečt kratke rokave in obut japonke, pa čeprav za kratek čas... ;-)