[PRIROČNIK] Vnašanje radarjev/opoz.(POI) v Garmina

I

Izbrisan uporabnik #488

S poiloaderjem ne bo nobenega efekta, ker so točke narejeno fiksno z @.

Rešitev je da vseh 600 točk preimenuješ
smile-1.gif
 

TKJJ

Pripravnik
28. nov 2009
316
0
16
Maribor
Ali ve kdo, kako uvoziti tocke iz datoteke CSV v MapSourca? Imam namrec tocke posebnih krajev, katere sem si sestavil in prenesel v Garmina. Nikakor pa mi ne uspe prenos v MapSourca.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

csv je siten format, ga boš moral prvo pretvoriti v gpx in nato uvoziti v Mapsource.
Gpsbabel bo kar ok program.
 

TKJJ

Pripravnik
28. nov 2009
316
0
16
Maribor
Ja, super, to pomeni, ce prav razumem, da se dajo podatki CSV spremeniti tako, da jih bo lahko cital tudi TomTom ali Igo.
 

TKJJ

Pripravnik
28. nov 2009
316
0
16
Maribor
To bom ze izvedel, samo me pa nekaj drugega zanima. Te podatke sem sam vnesel v belesko, nato pa shranil v datoteko CSV. Z poiloadejjem ni problema te podatke spravit na Garmina. Problem mi je te podatke spravit v Mapsource. Sem sedaj uporabil Garmin CSV v GPX, pa ne gre, javlja da oblika ni prava. Kaj delam narobe?
 

TKJJ

Pripravnik
28. nov 2009
316
0
16
Maribor
Jaz pa imam podatke vpisane v Excelovi datoteki CSV. Te lahko nalozim na garmina z POI Loaderja, nikakor pa ne gre v Mapsourca.
Snecer mi je predlagal program Gpsbabel . Sem ga dol potegnil, pa se se ne znajdem najbolj. Nisem se pogruntal, kje kaj nastaviti. Nekaj sem testiral, samo ni bilo pravo.
 

TKJJ

Pripravnik
28. nov 2009
316
0
16
Maribor
Ja , GPX imas lahko v WordPad-u, CSV pa ne mores shraniti v nobeni drugi obliki kod v Excelovi, ce hoces obdrzati obliko, ne gre.
Bom se se malo poigral, bom videl, drugace pa vsak nasvet je dobrodosel. Hvala za trud.
 

TKJJ

Pripravnik
28. nov 2009
316
0
16
Maribor
Mi je uspelo, toda malo cudno. Mojo tabelo CVS, ki jo z konverterjem spremenim v GPX MapSource ne prepozna. Ce pa potegnem iz spleta originalno neko datoteko GPX, pa jo brez problema uvozi v MapSourca. Ce pa sedaj iz te originalne datoteko prekopiras prvo vrstico do zacetka koordinat v mojo, v kateri sem staro izbrisal, pa dela normalno. Le kje je stos?
 

TKJJ

Pripravnik
28. nov 2009
316
0
16
Maribor
Imam se en problem. Kako bi lahko tocke, ki sem jih posal na garmina in so sedaj v obliki *.gpi pretvoro nazaj v neko oporabno oliko, CSV, GPX,TXT ali kaj drugega