POI Slovenija (Garmin-POI loader, TomTom)

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

jetman

Zelenc'
23. okt 2007
22
0
1
Ljubljana
Očitno se bo treba kar sem prestavit, a ne @Snecer
grims-1.gif


Zdaj pa glede POI. Kamera Golovec na ljubljanski obvoznici meri hitrost 100 km/h in ne 80, kot je zabeleženo v POI. Za nejeverne prilagam link, do članka Policije ob začetku delovanja radarja leta 2005 Klik!


Za izdelavo zvočnih mp3 besedil sem uporabil Text-to-Speech spletno stran, kjer vneseš tekst, shraniš pa zvočno datoteko. Podprti jeziki so angl, nem, špa. Izbiraš tudi med različnimi glasovi (bralci), kdo ti prebere tvoj tekst. Vnesel sem npr. "Warning! Speed camera ahead! Adjust your speed!", tako da me zdaj ta prijazna teta opozori na približevanje hitrostni kameri.

Ugotovil sem, da mi mp3 opozorilo predvaja le, če je v imenu točke npr. "RadarKamera@100" vnešena ena od naslednjih besed: "GATSO", "mobilno", "SPECS", "varnost", "hitrost" ali "kamera". Ker pri npr "SkritiRadar82@50" ni ene od teh besed notri, mi ni predvajalo mp3 opozorila, dokler nisem vnesel "HitrostRadar82@50".
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Hm, v soboto in v nedeljo sem se peljal skozi Golovec pa je tam omejitev 80 in še na veselo utripa tabla z napisom merjenje hitrosti
smile-1.gif
Al pa jaz ne vem kje je Golovec, hehe. Al je bilo 100? Mislim da to ne bo problem, da nekdo preveri točno.

Glede zvočnih opozoril. Čisto možno, da bo tako kot si napisal, saj POI loader pozna specifične besede po defaultu.

Ko sem testiral mp3 opozorilo se je file imenoval camera.mp3 in camera.gpx in je seveda delalo. Bom sedaj ponovno testiral in če je temu res tako in da garmin ne odrpavi tega v novem poi loaderju, bom preimenoval vse točke v ustrezno nomenklaturo (glej prvi post na mobisuxu, kjer sem to opisoval).

Verjetno je to tudi smiselno v kolikor te točke uporabljajo tujci.

Glede samih zvokov, ki si jih naredil, pa jih prilimaj na ta forum, da še drugi vidimo kaj si izdelal.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Golovec ...

prvi predor in do radarja oz. do table z omejitvijo 80 km/h je omejitev 100 km/h - to tudi meri radar. 80 km/h je omejitev od table oz. radarja naprej čez drugi predor.
 
Nazadnje urejeno:

jetman

Zelenc'
23. okt 2007
22
0
1
Ljubljana
Bucko ima prav. Radar je postavljen točno pri tabli 80 km/h, meri pa v odsek ceste, kjer je omejitev 100 km/h. Jaz tam vedno peljem 100 in nisem nikoli dobil kazni.
 

Priponke

  • 83799-Radar1.mp3
    76,2 KB · Ogledi: 572

zabregar

Zelenc'
24. okt 2007
1
0
1
jaz pa teh POI nikakor ne morem naložiti na svojega garmina 250W (poi loader in ostalo je zadnja verzija)
ne vem v čem je finta.....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Bolj točno povej kaj ne gre, pa ti bomo lahko pomagali, drugače pa preberi navodila v prvem postu. Mogoče imaš težave z računalnikom ali s čim drugim.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne še, ker čakam model 760 (naročen iz Nemčije za 460 eur nov) pa bom potem naredil ša test same naprave. Model 300 na katerem sem "delal" pa je v uporabi nonstop.



Potem pa bomo šli "naprej" in naredili še zvoke pa malo izboljšali vse skupaj.



Golovec sem popravil na 100km/h, sedaj je to Radar11@100



 

Dravni

Pripravnik
30. okt 2007
41
0
6
Ljubljana
Pozdravljeni, sem tukaj na tem forumu nov, sem lastnik garmina 660fm in zadeva dela
aplauz.gif
.

Glede radarja pred tunelom Golovec je tam omejitev 80 km/h in ne 100. Omejitev 100 km/h je prej, pred pokritim vkopom in tam je tudi bil radar. Danes sem se peljal mimo pa ga ni več. Še nekaj Snecer pa tista omejitev 80 km/h pred Golovcem in tem vkopom ni več, tam je omejitev normalna če se ne motim 130 km/h.

LP
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Omejitev 100 km/h velja do table 80 km/h, ki je postavljena tik pred radarjem.
Po zakonu velja omejitev od table naprej. Tam pa te radar ne vidi več. Tako, da je radar na 100km/h kar prav.
 

t3kknokat

Zelenc'
31. okt 2007
18
0
1
Radar pred Golovcem 100% cilja na mesto, kjer je omejitev še vedno 100, torej je zdaj v gpx-u prav.

Ne vem pa kaj dela radar malo bolj severno na obvoznici, ki naj bi meril na 80?? Tam je kolikor vem čisto standardna omejitev 130, pa tudi radarja, mobilnega ali fiksnega, tam nisem videl.

Še ena pripomba, radar od Grosuplja do Ljubljane (Reber) je vrisan na napačni strani (smeri) avtoceste, pa malo preveč proti LJ. Jaz si ga preden naložim POI premaknem na N45 59.420 E14 35.600 v MapSourcu, pa zgleda v živo kar točno.
Bom enkrat ko ne bom sam v avtu probal dobit točne koordinate.

LP in hvala vsem ki skrbijo za to bazo
wink-1.gif
 

Dravni

Pripravnik
30. okt 2007
41
0
6
Ljubljana
Ja res je t3kknokat, me je matral tako, da sem spotoma preveril, res je, tam je omejitev 100km/h, čeprav so to spremembo, če se ne motim naredili včeraj in kamera pred golovcem izgleda takole
93315-Slika0171.jpg
 

Priponke

  • 93315-Slika0171.jpg
    93315-Slika0171.jpg
    80,1 KB · Ogledi: 581
I

Izbrisan uporabnik #488

Kako je zdaj? 80 ali 100? Fotografija kaže da je do table očitno 100 ali 130? Za radarjem pa 80.

golovec.jpg
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
100 je do radarja/table, od tam naprej pa 80. Saj je prav, tako kot je.

BTW: Kaj imaš to za en program?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Bucko: ti si mi faca. Saj piše na veliko spodaj desno. Google Earth
smile-1.gif
 

Dravni

Pripravnik
30. okt 2007
41
0
6
Ljubljana
Snecer, dej uno omejitev 80km/h ki je malo bolj desno od slike katero si prikazov umakni oz zbriši ker je več ni. LP