POI Slovenija (Garmin-POI loader, TomTom)

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
Pozdrav vsem skupaj.

Kot ljubitelj TomToma, sem zelo navdušen nad rezultatom ankete na tem forumu, ki sprašuje kdo uporablja kateri navigacijski program. Rezultati so zaenkrat sledeči:

TomTom 38%
Garmin 20%
I-GO 24%
Mio Map 13%
Ostalo ni omembe vredno

Vem, da ni nihče nič plačan za urejanje fajlov s slovenščino in radarji in vsem skupaj, a vseeno bi prosil, da ko dodate nov radar v Garminov sistem, da naredite še export za TomToma. Ono na POIplaza je namreč bolj kot ne neuporabno, ker ne piše kakšna je omejitev, le da je radar. Fajn bi tudi bilo, da bi bil vedno najnovejši fajl dostopen v prvem postu te teme.
Hvala za posluh
smile-1.gif

Lp!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Lahko se sam javiš in to urejaš za tomtom in bo takšen link ekstra za tomtom vedno v prvem postu.

Vedno prekonvertiraj zadnjo datoteko iz tega foruma pa je. Ikonice tomtom podpira enako kot garmin.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Update 28.09.2007!

240 POI

dodane 3 nove mobilne lokacije.
 
Nazadnje uredil moderator:

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Malo sem pregledoval skrite radarje na Obali in za SkritiRadar1 lahko povem da tam ne merijo že doooolgo let, poleg tega omejitev ni 90 ampak 100. Tam je bencinska od OMV, nekoč (mogoče je že 10 let od tega) so imeli navado tam stat in merit, takrat je bila omejitev še 80, sedaj pa nikoli nikogar ne vidim tam.

Sumljiva sta mi še SkritiRadar4 (konec 4 pasovnice v Žusterni), mislim da je tam omejitev 50 in ne 60, bom danes preveril in SkritiRadar2 (konec hitre ceste nad Jagodjem), mislim da so tam že kar nekaj let nazaj zvišali omejitev na 90, bom preveril ob priliki. Če pa kdo ve točno, naj ga ne bo sram in naj napiše!
smile-1.gif




Pa še enega lahko dodaš, pri cerkvi na Markovcu (Koper): N45 32.346 E13 42.388 hitrost 50 km/h



lp



Jurij
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Dobro, ko boš preveril podatke kar javi, bom popravil.

Tvoj je pregledan in dodan.
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:

Dobro, ko boš preveril podatke kar javi, bom popravil.




Sem preveril zdaj ko sem šel tečt, pri SkritiRadar4 je omejitev 80 (je pa bila res do pred nekaj leti tam 60), SkritiRadar1 ali odstrani, ker tam ne merijo več, ali pa vsaj popravi hitrost na 100.

SkritiRadar@90 (na izolski obvoznici) je na kraju kjer nikoli niso merili, pa tudi omejitev je tam 100, pogosto pa merijo malo nižje dol na koncu hitre ceste, koordinate:

N45 32.026 E13 40.388 omejitev je 60 km/h

SkritiRadar2 je zdaj omejitev 90 namesto 80.



Lahko dodaš še enega, nad Izolo, koordinate:

N45 31.749 E13 38.260 omejitev 50 km/h (že dobil položnico
frown-1.gif
)



Tolko za danes, Portoroškega konca se mi ni dalo preverjat, mogoče kdaj drugič
smile-1.gif




lp



Jurij
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Popravljeno in dodano le v prvem stavku mi povej na kateri SkritiRadar1 se to nanaša (pri kateri omejitvi, da pobrišem oziroma popravim na 100).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, vse upoštevano in popravljeno ter še nekaj novega dodano.



08.10.2007 --> 249 POI točk skupno.



Link v prvem postu.
 

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
A mi lahko nekdo napiše navodilo, kako tole pretvorit na TomToma, ker očitno tega nihče ne počne.
Hvala
 
I

Izbrisan uporabnik #488

gpx ---> ov2

Samo en klik
smile-1.gif


program npr. POI edit, gps babel, vse free...
 

Italiano

Zelenc'
4. okt 2007
8
0
1
48
Ljubljana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:

Samo en klik
smile-1.gif




Uporabniki TomToma zavidamo uporabnikom Garmina, ker vidimo, kako lepo skrbiš za slednje. Če je samo en klik, bi ti bili hvaležni, če bi to storil ti, namesto da si uporabniki TomToma nameščamo programe za pretvorbo, ki jih ne poznamo. Prepričan sem, da imaš ti te programe že nameščene in da ti ta klik ne bo odveč storiti, saj nočeš, da bi te obtožili, da si pristranski moderator. Hvala.
 
Nazadnje urejeno:

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Mislim, da je čisto dovolj, če so POI v enem formatu. Vsak pa si bo že spremenil v format, ki ga prepozna njegova navigacija. Vedno boš delal po istem postopku...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

hehe
smile-1.gif

Bomo vidli. Sicer pa moderiranje s tem nima nobene zveze. Packi bi morali misliti (tomtom in garmin) na kompatibilen format, ne vem zakaj tomtom ne podpira gpx formata, ki je univerzalen.

Lahko pa ti žrtvuješ kaj prostega časa in to pretvoriš, te bodo tomtomovci zelo veseli
smile-1.gif
 

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
Italiano: To si tko povedal, kot bi rekel, da vozniki novega Mercedesa S, ki nima slovenskih menujev na računalniku na konzoli, zavidajo voznikom Fičkov, kjer vse piše po Slovensko.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Vmes ko "packata" po forumu bi z lahkoto že pretvorila datoteke
smile-1.gif
Se obetajo v prihodnosti spremembi, mislim da bo celo narejen portal za naše radarje in kamere, pa bo tam za vse poskrbljeno.

Tolk v info
smile-1.gif
 

fritz

Fizikalc
26. jul 2007
358
27
28
offtopic
a si na suxu tudi mod ali si tam zaključil zadevo, se mi je zdelo da si šel med zadnjimi od tam?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Update 22.10.2007!

Skupno 256 POI točk.



Kakor vedno povezava v prvem postu.