POI Slovenija (Garmin-POI loader, TomTom)

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

Samo navodila je potrebno prebrati in pogledati datoteko, kjer je vse razčlenjeno.
 

zoranj

Pripravnik
8. avg 2007
34
0
6
Maribor
Zakaj mi Poiloader ne najde dlančnika,samo čitalec kartic,Mapsource in Nroute pa najdeta takoj?Če mi naloži poi na kartico,ni viden v programu Garmin que
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zato ker seveda POIloader ni za "dlančnike", ampak za Garmi naprave in radarji v Garminque ne delajo.

Prebrati navodila za POIloader pa bo vse takoj jasno.
 

bsa

Pripravnik
2. sep 2007
67
0
6
KSZ

Danes sem se peljal proti Gorenjski z TOM TOM navi in ta POI Slovenija.

Naletel na problem:
- stacionarni radar na AC, ki je postavljen na konec ravnine pred viaduktom (oz. za Kranjem) ni vnesen oz. je vnesen
nenatancno (sredi viadukta ene 900m naprej od realne situacije)

Vnesena sta pa 2 radarja direkt na sredini viadukta, ki sledi temu. Po mojem je eden izmed radarjev z
narobezno lokacijo, ker vem da bo tam na viaduktu v prihodnjosti tudi.

Torej ali je se kdo to opazil?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Glede tomtomovih uporabnikov sem že zasledil pripombe tudi s poiplaza.com.

Ugotovili smo, da gre pri tomtomu v nekaterih primerih za slabo in nenatačno karto, ki ima zamik.

Model me je namreč spraševal če je radar res tam, ker na teleatlasovi karti tam ceste ni oziroma je bolj severno vrisana.

bsa: škoda da nisi dal pravih koordinat, bi lahko takoj primerjali. Če se boš kaj vozil mimo še enkrat shrani.
 

bsa

Pripravnik
2. sep 2007
67
0
6
Bom v prihodnje... Karta je bila kar natancna glede na polozaj na cesti (ovinek, tunel, itd). Tudi vse ostalo se je ujemalo (POI original - bencinske, restavracije,...) le ta radar je bil pa tudi ob cesti samo cca 900m naprej.

Problem je le v tem, da sem malo prehiter bil danes da bi lahko se shranil koordinate - dobite ob naslednji poti;)

Se podatki: TT 6.03 na dlancniku in karta EE 680.1466.
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Bi lahko še na kratko opisali postopek, kako spremenit te POIe (speedcamere) v format txt, da bi ga naložil v mapo speedcam za program IGO. Pred davnim časom mi je to tudi uspelo, zdaj pa vidim, da se je teh točk že kar nabralo in bi bilo potrebno updateat.

Sem poskušal s programom POIEdit, pa nima exporta za txt. Ali lahko uporabim kakšen drugi format? Ime fajla je lahko poljubno ali pa mora biti speedcam.txt
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Super... dela ko šus! Tega sem tudi takrat uporabljal, vendar sem pozabil ime...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Edino kar se da, da si nastaviš detajle karte pa da jih ne kaze. Vendar na blizu jih bo vseeno kazalo.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
A bi se komu dalo vnesit POI za slovenske znamenitosti, razgledne točke, muzeje, in podobne turistične točke.....

oz. kako lahko to sam naredim za TomTom?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Za Garmina oziroma če imaš karto Adriaroute je to nesmisel, saj je večino tega notri. Kot vidiš tu celo sprašujejo kako se jih znebijo
smile-1.gif
ker so npr. v mestih ikone precej na gosto.

Lahko pa narediš tudi sam, za Slovenijo praktično tega ni.

Pomagaj si z Google Earthom, Mapsourcom, da določiš koordinate, nakar jih prenesi v tomtoma.

Najlažje je kar mapsource in Adriaroute, samo poklikaš že obstoječe POI kot nove wapointe in shraniš.