POI Slovenija (Garmin-POI loader, TomTom)

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

http://www.poiplaza.com

POI Slovenija



Kratka navodila za uporabnike naprav Garmin
Navodila za nalaganje POI <---- LINK

1.
Za nalaganje POItočk oziroma radarjev potrebujete program POI loader.

POI LOADER <------

Za povprečnega uporabnika posebno privajanje na program POI loader ni potrebno, če pa koga zanimajo še kakšne dodatne možnosti, so na voljo tukaj.

Navodila za POI loader

2.
Preko povezave na vrhu potegnite datoteko POI Slovenija.rar na računalnik in jo odpakirajte v začasen direktorij.

Vsebina rar datoteke je naslednja.

1.jpg


Speed_xx = mobilni radarji (laserska pištola, Kangoo itd)
Radar = stacionarni radarji na avtocesti oz. pred predori
Redlight = kamera montirana nad semarji za nadzor prometa
Darscameras = Dars kamere za nadzor prometa
Danger=nevarni odseki

Glede na vsebino izberite željene točke, ki jih želite prenesti v napravo Garmin in jih skopirajte skupaj z istoimensko .bmp datoteko (sličica) v nek direktorij (npr. POI SLOVENIJA).

Tja skopirate torej ali samo radarje, mobilne radarje ali pa kar vse točke, odvisno od individualne želje.

3.
Nato piklopite Garmina na PC, zaženite POI loader in programu določitev pot do direktorija (POI SLOVENIJA) ter točke naložite v napravo.

4.
V gornji rar datoteki pa so v podmapi še dodatki, kot npr. transparentne ikone, ikone za mapsoruce, datoteka, v kateri so združene vse POI točke z ali brez DARS kamer itd.

2.jpg

3.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman in nuvi3790
I

Izbrisan uporabnik #488

Pojasnilo, navodilo in odgovori za začetnike in tiste ki še nimate navigacije je tukaj:

tukaj
 
  • Všeč mi je
Reactions: nuvi3790
I

Izbrisan uporabnik #488

Update 24.08.2007!



Dodane še 4 nove lokacije za mobilni radar. Link za vse tipe navigacij v prvem postu.



 
Nazadnje uredil moderator:

fritz

Fizikalc
26. jul 2007
357
26
28
Zdravo opozoril bi na majhno napako v POI in sicer:
pri radarju Šmartno pri Slovenj Gradcu je napisana napačna omejitev hitrosti. Napisana je 70 km/h pravilno je 50 km/h.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, forum kjer so bila navodila je uničen, bom pripravil še kakšna navodila oziroma uporabi program POI loader z Garminove strani.
 

kre8

Zelenc'
3. sep 2007
2
0
1
lp

Mene pa zanima kako si nalozim na garmin 660 sliko ki se mi odpre ob opozorilu na radar.??????
 

kre8

Zelenc'
3. sep 2007
2
0
1
Recimo v meniju na nuvi660 grem na poi ter izberem en radar ter se mi prikaze slikica v desnem kotu,ko pa se peljem in pridem do radara pa se mi pojavi samo opozorilo.Kaj je to sploh mogoce ali ne.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Update, 08.09.2007!

Dodanih 6 novih lokacij, kjer pišejo plačilne naloge.



p.s. povezava kot vedno v prvem postu.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
@Snecer

Kaj ta datoteka na POIPlaza za Mio je obnovljena ?
Glede na to, da spremljaš zadevo vprašam, ker moja, ki jo imam trenutno naloženo v MIO je večja kot pa ta, ki si jo dolpotegneš na POIPlaza
confused-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Na POIplaza je zadnja, saj ti piše. Je pa res, da je vedno kaki dan zamika, ker imamo tam malo drugačno poimenovanje.

Updated by Snecer & Maurizio Roiz (09/09/2007), additional data by POIplaza.

Na poiplaza je bila do avgusta napaka, ker je model duplirar ali celo potrojil nekatere točke, pa sem mu potem vse preuredil.

Bile so celo točke z omejitvijo pred vsako cestninsko postajo, kar je prav tako bilo brisano.
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Samo za info!



PIO (Tomtom) za radar na koncu viadukta Reber (dolenjska AC, smer proti LJ) je pozicioniran na napačnem pasu in približno 150 m predaleč proti Ljubljani.



LPM;
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

problem je ker tomtomove karte niso točne. o tem smo že pisali.
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Kako pa zgledajo tile "skriti radarji". Tega sranja je kolikor hočeš. Jaz zaenkrat nisem še na nobenega naletel. Ali je to ekvivalent AC radarjem?