Obvlada kdo pisanje vlog ipd?

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Iščemo novo službo, nove izzive
smirk-1.gif

dam za pijačo če kdo kaj pomaga
wink-1.gif
oziroma kak nasvetek.

SREČNO 2018
cheer.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.981
2.709
113
Sori za off ampak kaj ti ni blo kul tukaj? Ti je zal za odlocitev?
Dej mal pojamraj no... sej znas
evil.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Ni treba, pač vsaka izkušnja nekaj stane, se nekaj naučiš, tako, da lepo prosim s predlogi, če lahko kdo pomaga tako kakor sem jaz marsikomu večkrat, bi šlo?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Glej, ne delam v poltiki, v gospodarstvu pri prijavi moraš napisati konkretne stvari. Kako imate vi to rešeno? Vsi prečudovite službe?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.875
3.001
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Glej, ne delam v poltiki, v gospodarstvu pri prijavi moraš napisati konkretne stvari. Kako imate vi to rešeno? Vsi prečudovite službe?

Pridejo do tebe pa rečejo: A bi delal pri nas
evil.gif
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.875
3.001
113
A veš da edina prošnja za delo, ki sem jo napisal je bila tista v srednji šoli pri slovenščini tako, da nisem preveč vešč tega
evil.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.637
3.518
113
Napiši po resnici da ni nič od tebe. Pa zraven trr napiši kamor naj se invalidnina nakaže. Bolje kot pa da to sami ugotovijo po dveh minutah razgovora.
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Glej, ne delam v poltiki, v gospodarstvu pri prijavi moraš napisati konkretne stvari. Kako imate vi to rešeno? Vsi prečudovite službe?
Kaj boš pisal nekaj, česar se v delovni knjižici ne da preveriti? Pri nas dobimo kup bisernih prošenj, kako so oh in sploh, v 5 minutah razgovora pa vidiš kdo je bluzič in kdo res kaj obvlada.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
gavran: thanks, sem pogledal že...sem mislil, da imate kake osebne fore pisanja ipd hehe...

mtb75: katero podjetje? lahko na zs.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Osebne fore, iz osebnih izkušenj in glede na videno pri kandidatih za zaposlitev:

- življenjepis naj bo v sodobnem formatu, ne pa tisti spis, ki si ga pisal v šoli pri slovenščini (ni treba, da je Europass, pravzaprav je Europass meni osebno nepregleden, ampak naj bo kronološko seznam služb/odgovornosti/nalog in veščin/izkušenj/dosežkov)
- poleg tega napišeš spremno pismo oz. ti. cover letter - ta naj bo bolj v slogu spisa in naj poudari tvoje prednosti glede na zahtevano v oglasu/razpisu
- če je zahtevana določena stopnja izobrazbe, je fajn nekje eksplicitno napisati kako tvoja izobrazba ustreza zahtevani (razne višje šole, bolonjske stopnje itd. so povzročile da noben več ne ve kaj je kaj)
- paziš na pravopis in tipkarske napake, trikrat prebereš za sabo, daš še komu za prebrat, uporabljaš spellchecker
- ko pošiljaš mail z vlogo, paziš, da dejansko tudi pripneš vlogo/cover letter/CV (tole je moja zelo osebna izkušnja, lahko bi rekli za.jeb... :p)
- načeloma so "prošnje" za službo malo old school, zdaj se ti prodajaš firmi kot odlična priložnost, torej ti njim ponujaš, da te zaposlijo... zato ne uporabljat preveč jamratorskega stila v spremnem pismu

Srečno!
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.095
897
113
Emona / Carnium
V grobem je tako, da vlogo pišeš glede na to kako zelo drugačno službo želiš (sprememba karierne poti) od te(h), ki si jo(jih) imel do sedaj. Če gre za enako delo, potem daš v ospredje zelo konkretne izkušnje in dosežke.
Jaz imam za vsako službo/projekt podane konkretne izkušnje, ki sem jih pridobil in konkretno tudi kaj sem prispeval (dosežki).

Če spreminjaš področje dela, potem daš v ospredje bolj osebnostne lastnosti in poskušaš biti okrog tega natančen in argumentiran.

Osnovni podatki, kot so osebni podatki, izobrazba, hobiji ipd. so pač standard.

Spremno besedilo (mail) pa vsakič napišem sproti. Večinoma je jedro enako, ampak, ga prilagajam. Npr.: če želim voziti kombi, ne napišem, da znam z levo roko cepiti atom...in je dolgo 2-4 odstavke.

Prošnje sem vedno najprej poslal tistim, s katerimi sem želel sodelovati ali morda za njih delati. Tudi, če niso iskali kadra, sem se pač "pofočkal", da vedo, da obstajam
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.257
5.815
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Glej, ne delam v poltiki, v gospodarstvu pri prijavi moraš napisati konkretne stvari. Kako imate vi to rešeno? Vsi prečudovite službe?

Pridejo do tebe pa rečejo: A bi delal pri nas
evil.gif
Delal? A se norca delas. Recejo ti, a bi hodil k nam v sluzbo.
evil.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.377
1.359
113
Citat:
Uporabnik ptil pravi:
Osebne fore, iz osebnih izkušenj in glede na videno pri kandidatih za zaposlitev:

- življenjepis naj bo v sodobnem formatu, ne pa tisti spis, ki si ga pisal v šoli pri slovenščini (ni treba, da je Europass, pravzaprav je Europass meni osebno nepregleden, ampak naj bo kronološko seznam služb/odgovornosti/nalog in veščin/izkušenj/dosežkov)
- poleg tega napišeš spremno pismo oz. ti. cover letter - ta naj bo bolj v slogu spisa in naj poudari tvoje prednosti glede na zahtevano v oglasu/razpisu
- če je zahtevana določena stopnja izobrazbe, je fajn nekje eksplicitno napisati kako tvoja izobrazba ustreza zahtevani (razne višje šole, bolonjske stopnje itd. so povzročile da noben več ne ve kaj je kaj)
- paziš na pravopis in tipkarske napake, trikrat prebereš za sabo, daš še komu za prebrat, uporabljaš spellchecker
- ko pošiljaš mail z vlogo, paziš, da dejansko tudi pripneš vlogo/cover letter/CV (tole je moja zelo osebna izkušnja, lahko bi rekli za.jeb... :p)
- načeloma so "prošnje" za službo malo old school, zdaj se ti prodajaš firmi kot odlična priložnost, torej ti njim ponujaš, da te zaposlijo... zato ne uporabljat preveč jamratorskega stila v spremnem pismu

Srečno!

My two cents:
-pri pošiljanju maila nastavi opcijo "zahtevaj povratnico / odgovor pošiljatelja", na ta način enostavno vidiš, kdaj so prebrali tvoj mail

-vse zahtevane dele prijave (cover letter, CV, zahtevane priloge) pošlji v eni sami PDF datoteki, kamor si združil vse zahtevano

-če je seznam neobveznih prilog naštet malo bolj na široko (npr. priložite kopije vseh izobraževanj, ki ste se jih udeležili), pa lahko pošlješ tudi samo PDF s cover letterjem in CVjem, v mail pa napišeš npr. "S ciljem omejiti velikost pripete datoteke nisem priložil kopij potrdil o izobraževanju, če želite pa vam jih z veseljem posredujem." Pri tem seveda vsa izobraževanja vseeno našteješ v CVju.
-zrihtaj si pameten e-mail naslov (minimum je ime.priimek@gmail.com (in ne nekaj v stilu yellowsubmarinedzanki@gmail.com
smile-1.gif
), če boš še kdaj imel kaj koristnega od zaresnega maila pa lahko ime@priimek.si).

-zgornjega pa ne počni na razpisih javne uprave, ker te znajo kljub zgornjemu pojasnilu skenslati, češ da nisi priložil npr. kopije klinčeve diplome
cheer.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Nisi napisal pri čem rabiš pomoč. Poguglaj, je veliko pametnih nasvetov. Celo za različne vrste poklicev.

"Cover letter"

"modern CV template"


Pa preden pošlješ na firmo, daj nekomu v pregled in proofreading.
wink-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.297
9.053
113
Malo je hecno tole, saj se ne bo prijavljal v NASO.

Tole napisi na eni strani, kaj si počel, kje vidiš izziv in kakšno imaš izobrazbo. Vse ostalo je balast in motnja.

Kdaj je prava mera, če ima nekdo napisano, da je menjal 50 sluzb...po mojem je nekaj narobe z njim. ?!
evil.gif