Kdaj imate dosti?

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
v glavnem. Ko si v domu ostarelih ali bolnici priklopljen na aparate, te vzdržujejo dokler ti ne posrkajo vsega premoženja ?
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Osnova je verjetno hipoteka na stanovanju. Potem je pa odvisno od dogovora svojcev in banke:
- Ali se posojilo odplača in se hipoteka izbriše (bodisi gredo sredstva s kakšnega življenskega, dediščine ipd.)
- Ali se prenese lastništvo nepremičnine, kredit in ostalo na kakšnega od dedičev
- Konec koncev če se preneha s plačevanjem kredita se izvrši rubež nepremičnine in dražba. Zavarovanje hipotekarnega kredita je vsekakor nepremičnina. običajno vrednostena več kot posojilo, razen če nisi do kredita prišel po kakšnih VIP kanalih, kot beremo po medijih.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
@Car, a se še da dobiti puf 10mio, zavarovati ga pa nimaš z ničemer??????
Včasih se je dalo.... sam to je že za v temo "naša vlada in parlament"
 
Nazadnje urejeno:

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Kako vi upravljate s svojim premoženjem/prihranki?
Recimo da mi podjetje laufa v redu, kar pa se seveda lahko v moji panogi spremeni iz danes na jutri. Nekaj prihrankov imam, pa jih v bistvu tudi nimam, ker jih uporabljam za povečanje obsega poslovanja. Sedaj sem prišel do opcije, da vstopim v še en drug vpeljan posel, ki bi mi spet lahko prinašal nek prihodek, bi pa bilo pa za ta vstop potrebno vzeti še nekaj krede.
Kar hočem vprašati je, kdaj je zadosti, ali je fino imeti 10k na računu za backup in delati naprej skromno, se je fino vedno gnati za še in še in še... Pri kateri starosti reči, OK dost je, dajmo uživat v lajfu,...

Po mojem mnenju te denar ne sme zasvojiti. To, da bi še in še in še in še. Dobro je, da ima človek zastavljeni nekaj poti, sicer pa se je bolje lotiti nečesar in to speljati do konca. Te povsem razumem. Si daš na hrbet 50 kg. Nato še 50 in še 50. Enkrat boš klecnil.

Ko smo po privatizaciji začeli ustanavljati podjetja, je kolega potreboval 5.000 DEM. Takrat nisem imel jajc, da bi mu jih posodil. Posodil mu jih je drug kolega, danes žal že pokojen, takrat pa je bil finančno dovolj močan, da mu to ni predstavljalo težav. Čez tri leta je dobil izplačanih 475.000 DEM. Ko sedaj gledam za nazaj, mi ni niti malo žal. Življenje je zelo nepredvidljivo.

Podjetništvo je igra. Včasih je potrebno veliko tvegati. Stečaj je naravni pojav, če ni posledica grabežljivosti in zasvojenosti z denarjem. Enkrat imaš, drugič nimaš. Veliko premožnih podjetnikov je vsaj enkrat v življenju bankrotiralo. Kdor prenese ta tveganja in s tem prilagojen pritisk, se lahko gre take igrice. Poznam tako ljudi, ki so težki vsaj 100 mil EUR in nimajo dokončane osnovne šole, kot tudi doktorje znanosti iz managementa, ki o milijonu trenutno lahko zgolj sanjajo.

Pazi na kredite. Če se le da, čim manj opravka z njimi. Sploh pa pokrivanje kreditov s krediti. Nismo več v času, ko se je dalo z eno plačo poplačati kredit za pol hiše. Danes te banke pojejo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik Runo pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Kako vi upravljate s svojim premoženjem/prihranki?
Recimo da mi podjetje laufa v redu, kar pa se seveda lahko v moji panogi spremeni iz danes na jutri. Nekaj prihrankov imam, pa jih v bistvu tudi nimam, ker jih uporabljam za povečanje obsega poslovanja. Sedaj sem prišel do opcije, da vstopim v še en drug vpeljan posel, ki bi mi spet lahko prinašal nek prihodek, bi pa bilo pa za ta vstop potrebno vzeti še nekaj krede.
Kar hočem vprašati je, kdaj je zadosti, ali je fino imeti 10k na računu za backup in delati naprej skromno, se je fino vedno gnati za še in še in še... Pri kateri starosti reči, OK dost je, dajmo uživat v lajfu,...

Po mojem mnenju te denar ne sme zasvojiti. To, da bi še in še in še in še. Dobro je, da ima človek zastavljeni nekaj poti, sicer pa se je bolje lotiti nečesar in to speljati do konca. Te povsem razumem. Si daš na hrbet 50 kg. Nato še 50 in še 50. Enkrat boš klecnil.

Ko smo po privatizaciji začeli ustanavljati podjetja, je kolega potreboval 5.000 DEM. Takrat nisem imel jajc, da bi mu jih posodil. Posodil mu jih je drug kolega, danes žal že pokojen, takrat pa je bil finančno dovolj močan, da mu to ni predstavljalo težav. Čez tri leta je dobil izplačanih 475.000 DEM. Ko sedaj gledam za nazaj, mi ni niti malo žal. Življenje je zelo nepredvidljivo.

Podjetništvo je igra. Včasih je potrebno veliko tvegati. Stečaj je naravni pojav, če ni posledica grabežljivosti in zasvojenosti z denarjem. Enkrat imaš, drugič nimaš. Veliko premožnih podjetnikov je vsaj enkrat v življenju bankrotiralo. Kdor prenese ta tveganja in s tem prilagojen pritisk, se lahko gre take igrice. Poznam tako ljudi, ki so težki vsaj 100 mil EUR in nimajo dokončane osnovne šole, kot tudi doktorje znanosti iz managementa, ki o milijonu trenutno lahko zgolj sanjajo.

Pazi na kredite. Če se le da, čim manj opravka z njimi. Sploh pa pokrivanje kreditov s krediti. Nismo več v času, ko se je dalo z eno plačo poplačati kredit za pol hiše. Danes te banke pojejo.

Glede kreditov - vcasih je to edina smiselna opcija financiranja. Seveda ce si nalozis tok kot lahko pojes. Zakaj menis da ena placa ni vec dovolj?
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Ne plačati apollo, poplačati je mislil.
wink-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
am...ne dojamem =) Zdej al misli v smislu da pokrijes celo kredo z eno placo (hiperinflacija) al pa v smislu placevanja obrokov...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Citat:
Uporabnik Runo pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Kako vi upravljate s svojim premoženjem/prihranki?
Recimo da mi podjetje laufa v redu, kar pa se seveda lahko v moji panogi spremeni iz danes na jutri. Nekaj prihrankov imam, pa jih v bistvu tudi nimam, ker jih uporabljam za povečanje obsega poslovanja. Sedaj sem prišel do opcije, da vstopim v še en drug vpeljan posel, ki bi mi spet lahko prinašal nek prihodek, bi pa bilo pa za ta vstop potrebno vzeti še nekaj krede.
Kar hočem vprašati je, kdaj je zadosti, ali je fino imeti 10k na računu za backup in delati naprej skromno, se je fino vedno gnati za še in še in še... Pri kateri starosti reči, OK dost je, dajmo uživat v lajfu,...

Po mojem mnenju te denar ne sme zasvojiti. To, da bi še in še in še in še. Dobro je, da ima človek zastavljeni nekaj poti, sicer pa se je bolje lotiti nečesar in to speljati do konca. Te povsem razumem. Si daš na hrbet 50 kg. Nato še 50 in še 50. Enkrat boš klecnil.

Ko smo po privatizaciji začeli ustanavljati podjetja, je kolega potreboval 5.000 DEM. Takrat nisem imel jajc, da bi mu jih posodil. Posodil mu jih je drug kolega, danes žal že pokojen, takrat pa je bil finančno dovolj močan, da mu to ni predstavljalo težav. Čez tri leta je dobil izplačanih 475.000 DEM. Ko sedaj gledam za nazaj, mi ni niti malo žal. Življenje je zelo nepredvidljivo.

Podjetništvo je igra. Včasih je potrebno veliko tvegati. Stečaj je naravni pojav, če ni posledica grabežljivosti in zasvojenosti z denarjem. Enkrat imaš, drugič nimaš. Veliko premožnih podjetnikov je vsaj enkrat v življenju bankrotiralo. Kdor prenese ta tveganja in s tem prilagojen pritisk, se lahko gre take igrice. Poznam tako ljudi, ki so težki vsaj 100 mil EUR in nimajo dokončane osnovne šole, kot tudi doktorje znanosti iz managementa, ki o milijonu trenutno lahko zgolj sanjajo.

Pazi na kredite. Če se le da, čim manj opravka z njimi. Sploh pa pokrivanje kreditov s krediti. Nismo več v času, ko se je dalo z eno plačo poplačati kredit za pol hiše. Danes te banke pojejo.

Dobro razmisljanje. Tudi sam se kreditov izogibam kot hudic kriza. Kredit bi v moji situaciji vzel v takem znesku, ki bi ga naceloma lahko sedaj ze takoj poplacal. Gre se samo za to, da ce ne vzamem nekaj kredita bi prevec zazrl v finance podjetja, kar bi posledicno lahko pripeljalo, do nezmoznosti financiranja tekocih poslov.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Lahko me pa za partnerja vzames
smile-1.gif

Saj sem zelel alter zadrugo narediti pa sposobne zraven povabiti
evil.gif


Lahko nas pa par vrze ves denar na kup, pa vse zapravimo za bitcoine,... what could go wrong?
cheer.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ksz...

Jaz sem rekel, da bo dovolj, ko bom imel našparano 12k na leto do 85 leta. Na srečo mi je služba in delo (v večini primerov) všeč, tako da potem ko bom imel to na strani, lahko delam samo še tisto kar jaz hočem. Zdaj a bo to pri 35, 50 ali 65, bomo pa videli.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Fajn k si še mlad, nekateri smo že skoraj na polovici življenjske palice ... upam da bom zdrav pri 90-ih rekel da imam še kakšnih deset do dvajset procentov še do konca.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

delter333

Guru
21. maj 2010
1.670
1.417
113
Notranjska
Ko bi imel šiht brez mobinga in pijanga šefa bi bil uspeh, sem pa v letih ko je izbira druge službe precej delikatna zadeva, želja je normalen denar in dobro počutje na šihtu kar pa zdaj ne morem rečt da je.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
ksz...

Jaz sem rekel, da bo dovolj, ko bom imel našparano 12k na leto do 85 leta. Na srečo mi je služba in delo (v večini primerov) všeč, tako da potem ko bom imel to na strani, lahko delam samo še tisto kar jaz hočem. Zdaj a bo to pri 35, 50 ali 65, bomo pa videli.

No pri tebi bo verjetno kar hitro
grin1.gif