Kdaj imate dosti?

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
872
19
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Ne vem zakaj skoz vlečete moj citat zraven o letnici rostva, ki je letel na povsem drugo trditev, ki s tem peskovnikom nima veze. In ja še vedno stojim za svojo izjavo. Lahko pa greva z Apolom skupaj v Banovce - vsak od nas ima kdaj kak "svetel" trenutek.
Nisem niti dobro gledal kaj si pisal ampak mi je v oci padla trditev od lanosa nato pa nesramno vedenje ko mu je clovek napisal da nima prav. Vsi imamo kdaj "svetle" trenutke ampak stari to ni podforum cvek. More bit nek nivo. Mene ne moti ce bo lanos se naslednjih 10 let trdil da dedic ne ve kaj bo dedoval (al dolgove ali ne). Mene moti ce pol zali nekoga ki mu pove da nima prav.
No vidiš... kakšne pišeš. Zdaj si napisal, da nisi niti pogleda, kdo je kaj napisal, obesiš pa vse na nekoga, ki si ka ti določil.
uf-1.gif

Nobenmu jaz nikoli nisem nesramno nekaj napisal. Če nisem seveda dobil že v nekem odgovoru nekaj nesramnosti. Vračam pa- To je pa res. Ti pa ne vračaš, ampak začenjaš.

Zacelo je s tvojo trditvijo da lahko dedujes "minus"

in potem "siva cona" McGiverja "Je še sivo polje, kjer mladi in stari živijo skupaj (v ločenih stanovanjih) v hiši, ki pa je pisana na stare in tem se pač zgodi puf, smrt,... Mladi se lahko tudi izselijo... "
ki ne spremeni dejstva da ne dedujes "minus"

potem pa se je zacelo osebno o mladicih (beri letnik rojstva) in pa tvoje salve smeha.

smo pa ze zelo OT tak da se umikam
wink-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ja, vem kje se je začelo. Sej pravim.... vse besede, ki jih je apolo označil za žaljive z moje strani, so se prej zgodile meni. Je bilo pa tukaj zelo zelo malo če lahko temu rečemo žaljivk. (če si rojen leta 99 za mene ni žaljivka). Gremo v druge teme..... tam je pa res katastrofa.
Pa da ne bom spet off. Kolk rabim da ima dosti?? Tolk da bom normalno živel, s sprotnimi dohodki, brez bajnih miljonov. Pa če bo še zravje OK..... je to to.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Ne vem zakaj skoz vlečete moj citat zraven o letnici rostva, ki je letel na povsem drugo trditev, ki s tem peskovnikom nima veze. In ja še vedno stojim za svojo izjavo. Lahko pa greva z Apolom skupaj v Banovce - vsak od nas ima kdaj kak "svetel" trenutek.
Nisem niti dobro gledal kaj si pisal ampak mi je v oci padla trditev od lanosa nato pa nesramno vedenje ko mu je clovek napisal da nima prav. Vsi imamo kdaj "svetle" trenutke ampak stari to ni podforum cvek. More bit nek nivo. Mene ne moti ce bo lanos se naslednjih 10 let trdil da dedic ne ve kaj bo dedoval (al dolgove ali ne). Mene moti ce pol zali nekoga ki mu pove da nima prav.
No vidiš... kakšne pišeš. Zdaj si napisal, da nisi niti pogleda, kdo je kaj napisal, obesiš pa vse na nekoga, ki si ka ti določil.
uf-1.gif

Nobenmu jaz nikoli nisem nesramno nekaj napisal. Če nisem seveda dobil že v nekem odgovoru nekaj nesramnosti. Vračam pa- To je pa res. Ti pa ne vračaš, ampak začenjaš.

Pač sprijazni se, da si napisal neumnost. Dolgov ne deduješ, oz. nikoli ne boš dolžan več, kot si podedoval. Tako da vedno rečeš, da boš sprejel dediščino in zate ne more imeti nobene negativne posledice. V najslabšem primeru boš dobil 0, ne moreš pa dobit -.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Nimam se s čim sprijaznit. Zadeve imam pa urejene. Poznam zadeve. Alter policaj pa ne prebere, ne ve kdo je kaj napisal(kar je tud priznal), pol pa skače tukaj žali (čeprav to drugim podtika). Pa očitno tud vseh postopkov ne pozna.
Dolgovi se poplaæajo, nisem pa jaz nikjer pisal o tem, da boš plačal več, kot podeduješ. Tega napisanega z moje strani NI. To sem dobil podtaknjeno!!!
Drugo kar je,(kar apolo nori ) ni nujno da vzameš zapuščino. Zato pa je takšen postopek.
Pri sodniku prvo ugotovijo prisotnost in indetiteto dedičev. Potem sodnik vpraša, če dediče sprejmejo dedovanje (al nekaj takega...da ne bo apolo v luft skakal) To pomeni, če gredo v postopek delitve. Lahko rečeš " se odpovem, se odpovem v korist ostalih dedičev, se odpovem v korist določenih dedičev, se ne odpovem ali sprejmem. " In do tukaj sodnik ne pove, kaj je pokojni imel in kaj se deduje. In to jaz trdim. Če se nekdo odpove v korist drugih, lahko iz razprave gre, ker ni nobene prisile, da bi nekdo poslušal, ki se odpove vsemu, kako se ostali kregajo še 2,3 ure ..ali več. Podpiše in adijo. Tistim , ki ostanejo pa šele takrat pove sodnik kaj se po pokojnem deduje. Seveda dediči lahko kakšno zadevo dodajo, ki je ni moč ugotoviti kot lasnino prek javnih evidenc. (npr, kakšen vrednejši stroj........)
Potem se pa pač deli, kako se deli.
In iz takšne razprave smo že odšli. Odpovedali se v štartu vsemu. Pokojnega niti nismo poznali, ne videvali, ne skrbeli za njega.... smo pa po nekih vejah bili dediči. Ni imel svojih otrok. In ni nas zanimalo, kaj ima, kolk ima, kdo bo dobil......
Jaz bolj enostavno ne znam napisat.
In ta debata ima očitno nekaj s to temo. "Kdaj imeta dost". Eni očitno nikoli.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.390
959
113
Obišči stran
No žal sem bil na enem takem dogodku 3 leta nazaj tudi sam. In sodnica je prej vse prebrala, kaj je pokojni imel, preden je vprašala, če bomo sprejeli dedovanje, nato pa še, če smo se kaj dogovorili, kako razdelit.

Da ne omenim, da je upravna enota že prej hotla imet popis kompletnega znanega premoženja...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.662
6.218
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Nimam se s čim sprijaznit. Zadeve imam pa urejene. Poznam zadeve. Alter policaj pa ne prebere, ne ve kdo je kaj napisal(kar je tud priznal), pol pa skače tukaj žali (čeprav to drugim podtika). Pa očitno tud vseh postopkov ne pozna.
Za razliko od tebe (ocitno), je alter policaj na faksu uspesno opravil predmet dedno pravo.

Citat:
Uporabnik lanos pravi:

Pri sodniku prvo ugotovijo prisotnost in indetiteto dedičev. Potem sodnik vpraša, če dediče sprejmejo dedovanje (al nekaj takega...da ne bo apolo v luft skakal) To pomeni, če gredo v postopek delitve. Lahko rečeš " se odpovem, se odpovem v korist ostalih dedičev, se odpovem v korist določenih dedičev, se ne odpovem ali sprejmem. " In do tukaj sodnik ne pove, kaj je pokojni imel in kaj se deduje. In to jaz trdim.

In to ni res. Torej trdis napacno. Bos dojel al ne gre?

Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Jaz bolj enostavno ne znam napisat.
Ne gre za enostavnost. Gre za to da trdis nekaj kar ne drzi.

Citat:
Uporabnik lanos pravi:
In ta debata ima očitno nekaj s to temo. "Kdaj imeta dost". Eni očitno nikoli.
Bi veljalo pred svojim pragom pomesti. In ker ocitno ne verjames polovici foruma, ti bom nalepil clen iz zakona od dedovanju (z veljavnimi spremembami in dopolnitvami), potem pa bomo cenili ce nehas za vsako ceno sirit krivo vero.

Zakon o dedovanju (ZD) v I. odstavku 133. clena doloca:
Dedič se lahko odpove dediščini z izjavo, ki jo poda sodišču do konca zapuščinske obravnave.

Torej prenehajmo z lazjo, da se moras odlociti preden je znana zapuscinska masa.

Hvala.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
uf-1.gif

Odpoveš se lahko tudi po pošti. Torej, brez da bi ti sodnik objasnu, kaj pokojni ima .
Zdej pa ti piš kolk češ, pa trdi svoje.
Ne da se mi več.
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
uf-1.gif

Odpoveš se lahko tudi po pošti. Torej, brez da bi ti sodnik objasnu, kaj pokojni ima .
Zdej pa ti piš kolk češ, pa trdi svoje.
Ne da se mi več.

Citat:
Uporabnik lanos pravi:
a ti ti resno??? Verjetno imaš tudi v okolici koga takšnega. Pa niti ne veš, ker ljudje to skrivajo.
Kako jim lahko pustiš dolgove??
Lejj... naprimer tako, da starši trošijo več, kot služijo. Seveda na račun kreditov. Pride predčasni odhod (ali pa ne) pod ciprese.
Slabi dediščini se bi vsak odpovedal. Ampak, za dolgove vedo redki. Sploh kakšni so. Pri dedovanju ti ne povedo, kakšni so dolgovi (če so), ampak vprašajo ali vzameš ali ne. In ko vzameš, zveš ali si bogat ali si dolžnik. Če ne vzameš, lahko greš in ne boš vedel ali bi pa le bil mogoče bogat. Mogoče tako izgubiš tudi tisto, kar si že mislil, da imaš...itd itd.
Samo ne si misliti, da starš ne more narediti dolgov otrokom...... (ali vede ali pa nevede)
PS. Tud starši plačujejo za nevednimi otroki.
Nekaj primerov, ki jih poznam.
Starši zapufali se v biznis.... ni šlo... dolgovi ostali.... otroci na cesti. (ali pa povrniti)
Sin v biznisu zapufal... dolgovi ostali... starši plačujejo
..če socialna kaj plačuje ..... tudi na koncu deduje (otroc ...... če kaj ostane)
da o avtomobilih ne govorimo..... kdo na koncu komu plačuje... ali pa poberejo
Žena je bila nekoč dedija nekoga, ki ga niti poznala več ni. Dedičev kar nekaj (možak, je bil sam). Se je odpovedala dedovanju in je lahko šla. Ampak, tudi tisti, ki so ostali, danes nimajo nič več.... celo izogibajo se odgovorom, če je bilo kaj za dedovati. (neuradno so morali nekaj še plačati v domu starejših občanov)

To je bil tvoj prvi prispevek na to temo v tej temi.

Torej pišeš, da lahko pustiš dolgove. Ne ne moreš. Jaz se lahko danes zapufam za 10 miljonov, jutri me povozi avto, in moji otroci ne bodo dolžni niti eura, TUDI če se odločijo dedovat po meni.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
link je spodaj.

Citat:
Zakoni so rigidni in lahko krivični do dedičev. Ali lahko sodnik pravično razdeli dediščino? Kaj se zgodi, če ima zapustnik dolgove?

Če mora dedič vračati dolgove zapustnika, je pomembno, da vemo, da jih je dolžan vrniti le do višine podedovanega premoženja. Lahko bi torej preprosto rekli, da v svoj minus dedič ni dolžan iti. Je pa dedno pravo postavilo na tem mestu določeno varovalko, ki pomeni, da dedič zapustnikovim upnikom jamči ne le s premoženjem, ki ga je podedoval, temveč tudi s svojim lastnim premoženjem. Na tak način se namreč preprečijo morebitne zlorabe, ko bi dedič zapravil oziroma uničil podedovano premoženje, ne da bi plačal dolgove. Če je bila vrednost podedovanega premoženja na primer 10.000 evrov, dedič odgovarja za dolgove zapustnika do te višine. Če je na primer dedič hišo, ki jo je podedoval, prodal in denar zapravil, bo moral dolg poravnati iz lastnega premoženja, vendar le do višine vrednosti prejete zapuščine. Sicer pa imajo dediči, ki se soočajo s prezadolženo zapuščino, možnost, da se dediščini odpovedo. Če dedič presodi, glede na konkretno situacijo, da bo imel z dedovanjem in posledično s poplačevanjem upnikov samo težave, bo to verjetno najboljša rešitev zanj. V takšnem primeru, ko torej ni nobenega dediča, ki bi želel (ali mogel) dedovati, prevzame breme likvidacije zapuščine oziroma poplačila dolgov država. Država se temu namreč ne more odpovedati. Dedič pa, kot rečeno, to lahko stori. Glede na povedano se mi naša ureditev poplačila dolgov zapustnika ne zdi krivična. Tudi upniki morajo biti varovani v svojem pravnem položaju in dejstvo dolžnikove smrti ne more iti v celoti v njihovo breme. To še posebej velja v primeru, ko bi se ob njihovem oškodovanju na drugi strani dedič umrlega neodplačno obogatil.
Kaj pa, ko je nekdo hazarder in je dolžan različnim ljudem, pa tega svojci ne vedo in teh dolgov v zapuščinski masi ni? Ali pa denimo potrošniški krediti, ki jih lahko urediš v trgovini...

Če nekdo na zapuščinski obravnavi, ko sprejme dediščino, ne ve, da je ta obremenjena, ga tudi v tem primeru varuje pravilo, da odgovarja do vrednosti podedovanega premoženja in nič več. V takšnih primerih, zlasti ko se terjatve prijavljajo zelo pozno, dalj časa po zapustnikovi smrti, ni odveč opozoriti tudi na možnost zastaranja tovrstnih terjatev.
link KLIK
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.299
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
uf-1.gif

Odpoveš se lahko tudi po pošti. Torej, brez da bi ti sodnik objasnu, kaj pokojni ima .
Zdej pa ti piš kolk češ, pa trdi svoje.
Ne da se mi več.

Citat:
Uporabnik lanos pravi:
a ti ti resno??? Verjetno imaš tudi v okolici koga takšnega. Pa niti ne veš, ker ljudje to skrivajo.
Kako jim lahko pustiš dolgove??
Lejj... naprimer tako, da starši trošijo več, kot služijo. Seveda na račun kreditov. Pride predčasni odhod (ali pa ne) pod ciprese.
Slabi dediščini se bi vsak odpovedal. Ampak, za dolgove vedo redki. Sploh kakšni so. Pri dedovanju ti ne povedo, kakšni so dolgovi (če so), ampak vprašajo ali vzameš ali ne. In ko vzameš, zveš ali si bogat ali si dolžnik. Če ne vzameš, lahko greš in ne boš vedel ali bi pa le bil mogoče bogat. Mogoče tako izgubiš tudi tisto, kar si že mislil, da imaš...itd itd.
Samo ne si misliti, da starš ne more narediti dolgov otrokom...... (ali vede ali pa nevede)
PS. Tud starši plačujejo za nevednimi otroki.
Nekaj primerov, ki jih poznam.
Starši zapufali se v biznis.... ni šlo... dolgovi ostali.... otroci na cesti. (ali pa povrniti)
Sin v biznisu zapufal... dolgovi ostali... starši plačujejo
..če socialna kaj plačuje ..... tudi na koncu deduje (otroc ...... če kaj ostane)
da o avtomobilih ne govorimo..... kdo na koncu komu plačuje... ali pa poberejo
Žena je bila nekoč dedija nekoga, ki ga niti poznala več ni. Dedičev kar nekaj (možak, je bil sam). Se je odpovedala dedovanju in je lahko šla. Ampak, tudi tisti, ki so ostali, danes nimajo nič več.... celo izogibajo se odgovorom, če je bilo kaj za dedovati. (neuradno so morali nekaj še plačati v domu starejših občanov)

To je bil tvoj prvi prispevek na to temo v tej temi.

Torej pišeš, da lahko pustiš dolgove. Ne ne moreš. Jaz se lahko danes zapufam za 10 miljonov, jutri me povozi avto, in moji otroci ne bodo dolžni niti eura, TUDI če se odločijo dedovat po meni.
In kdo bo po tvoje povrnil tvoje pufe?
sprasujem se.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.331
971
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Hočeš reči, da imaš 10 miljonov vredno zapuščino?
Res te ne razumem....

Ja NIHČE jih ne bo povrnil.

- Zapufal se je za 10 mio,
- za 100k€ je kupil stanovanje,
- 9.9mio je šlo za babe in pijačo,
- povozi ga avto in otroci dedujejo (stanovanje in puf),
- ker se lahko terja samo do vrednosti dedovanega, otroci prodajo stanovanje za 100 jurjev in poplačajo del pufa,
- 9.9 mio se knjiži na "odpisane terjatve"

Če je bil puf kako drugače zavarovan se poplača od tam. Konec zgodbe.