Kdaj imate dosti?

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Dolgoročno boš nekaj kar te veseli delal tudi ko imaš dovolj. Na dolgi rok je delo (pa naj ga bo veliko/malo ali nekaj vmes) tisto kar te osrečuje/izpolnjuje/zadovoljuje, ne vsota denarja.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Ne vem koliko je to prava odločitev, ampak glede na to, da sta sama, brez obveznosti, delala sta praktično 24/7, nato je dokončno prebilo in je sedaj bolezen in borba namesto uživanja, ki naj bi bil posledica te norije z delom v letih do 40...se ti res zdi, da je bila to prava odločitev?

Potem se je potrebno družinam z otroki, ki poleg dela, ustvarjanja, premoženja in denarja do 40. leta vzgojijo tudi živo bitje, ostanejo skupaj in jim ne prebije, zelo globoko pokloniti.

Ideja, da bom v mladih letih do 40. delal kot bik (kar pomeni, da se ne bom oziral na vse ostalo, ne na otroke, družino, ženo,...) in si s tem nagrabil premoženje, ki ga bom potem lagano zapravljal in lepo živel do konca svojih dni je samo to...ideja. Če dobro pomisliš, še precej slaba povrhu, saj skuriš zdravje, življenje, družino in najboljša leta zato, da boš na stara leta z denarjem kompenziral manjko prejšnjih let. Če boš to seveda dočakal.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Dolgoročno boš nekaj kar te veseli delal tudi ko imaš dovolj. Na dolgi rok je delo (pa naj ga bo veliko/malo ali nekaj vmes) tisto kar te osrečuje/izpolnjuje/zadovoljuje, ne vsota denarja.

467716-post_slo.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Kdaj imate dosti? Težko vprašanje, odvisno od vsakega posameznika.
Jaz sem celo življenje delal, v službah sem v glavnem kar užival. Užival pa sem tudi v življenju, nikoli nisem dajal na stran, pa tudi zaslužil nisem nekih bajnih vsot. Sedaj sem "star" in bolan. Še vedno imam službo, ki pa je ne opravljam več z veseljem, roko na srce bolj malo delam zaradi bolevni, imam dva avta, avtodom, obnovljeno hišo in tri otroke? Če potegnem črto, z življenjem sem zadovoljen, pomanjkanja nisem nikoli čutil, sem veseljak, ki mu gora denarja na banki ne pomeni kaj dosti. Veliko raje ga zapravim za dobro zabavo, potovanja z avtodomom ipd. Seveda bi bilo fino imeti nekaj keša na lagerju za slabe čase, ampak treba je biti optimist...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:

No bistvo vsega pisanja pa je, da če ne prej, se zaveš, da "imaš dost" ko te bolezen/nesreča zjebe

Koliko bom otrokom pustil?
Tudi ce nic. Vazno da jim ne pustim kreditov, pa da jim pustim delovne navade. Se bodo ze znasli. Tudi sam sem se moral. Morajo vedeti kmalu da pac vecina ljudi ni rojena pod zvezdo kjer mio letijo z neba na trr.
pošteno napisano!!!!!
zmaga.gif

Res bo še najbolj pomembno, da se otrokom ne pusti dolgov, kreditov.....
Če je pa še kakna nepremičnina, bodo pa že bogati....
Seveda, da imajo delovne navade....
Kako pa otroku lahko zapustiš dolgove? Razen tako, da se on prostovoljno odloči, da jih bo prevzel. Vsak se lahko odpove slabi dediščini ...
a ti ti resno??? Verjetno imaš tudi v okolici koga takšnega. Pa niti ne veš, ker ljudje to skrivajo.
Kako jim lahko pustiš dolgove??
Lejj... naprimer tako, da starši trošijo več, kot služijo. Seveda na račun kreditov. Pride predčasni odhod (ali pa ne) pod ciprese.
Slabi dediščini se bi vsak odpovedal. Ampak, za dolgove vedo redki. Sploh kakšni so. Pri dedovanju ti ne povedo, kakšni so dolgovi (če so), ampak vprašajo ali vzameš ali ne. In ko vzameš, zveš ali si bogat ali si dolžnik. Če ne vzameš, lahko greš in ne boš vedel ali bi pa le bil mogoče bogat. Mogoče tako izgubiš tudi tisto, kar si že mislil, da imaš...itd itd.
Samo ne si misliti, da starš ne more narediti dolgov otrokom...... (ali vede ali pa nevede)
PS. Tud starši plačujejo za nevednimi otroki.
Nekaj primerov, ki jih poznam.
Starši zapufali se v biznis.... ni šlo... dolgovi ostali.... otroci na cesti. (ali pa povrniti)
Sin v biznisu zapufal... dolgovi ostali... starši plačujejo
..če socialna kaj plačuje ..... tudi na koncu deduje (otroc ...... če kaj ostane)
da o avtomobilih ne govorimo..... kdo na koncu komu plačuje... ali pa poberejo
Žena je bila nekoč dedija nekoga, ki ga niti poznala več ni. Dedičev kar nekaj (možak, je bil sam). Se je odpovedala dedovanju in je lahko šla. Ampak, tudi tisti, ki so ostali, danes nimajo nič več.... celo izogibajo se odgovorom, če je bilo kaj za dedovati. (neuradno so morali nekaj še plačati v domu starejših občanov)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
To je v glavnem glupost, da niso vedeli kakšni so dolgovi. Če gre za večje dolgoročne zneske so itak plombe na premoženju, pri manjših dolgovih, pa se upniki itak že na zapuščinsko prijavijo ...
Obstajajo pa brihtni špekulanti, ki mislijo da bodo bajto pojerbali, kredit pa naj upnik še naprej od pokojnika terja, če lahko.

Bolj je tukaj problem že stari rek "KAKO PRIDOBLJENO, TAKO IZGUBLJENO", ko folk neke zneske na hitro pojerba, potem pa nenadzorovano zabrede ... pol pa je najboljši izgovor za okolico, da so pufe podedovali.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
nooo... ni čist tako kot praviš.
mal si pomešal lončiče.
Če je plomba na premoženju, naprej plačuje dedič ali pa adijo nepremičnina!!!!!! Če so manši zneski in se upniki prijavijo... ja kdo bo plaču, kot pa dedič. Gre pa iz dedovanja oz od tistega, ki misli da bo dedič dobil. Če si vedel za višino in osanek pufa.... je OK.... če pa nisi..... pa hebi ga....
Vsak bi se "slabim" dedovanjem odpovedal. Plačevala bi pa država...(ti pa jaz...pa ostali)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.591
113
No, so še vmesne, sive variante. Zadnjič sem slišal staro gospo, da bo počasi poplačala dolgove od moža, ki se je na stara leta v penziji lotil biznisa. Budalo ... Lahko bi se sicer odrekla dediščini in se pri cca 70-ih selila od tam, kjer je živela celo življenje in kar je pomagala spravljati skupaj. To je varianta. Ampak ne vem, če je za vsakega. Ali pa razdelila hišo na pol? Kako gre to, če je (mogoče) lastnica polovice, drugega pa upniki?
Mislim, da je smo na pravo "premoženje" pozabili. Ne dvomim, da bo ideja popljuvana. To so naši bližnji, ki smo jih uspeli v teh letih pridobiti in jim lahko zaupamo ne glede na finančno stanje. Partner, otroci, prijatelji ... Če tega ni, kaj točno sploh imaš
sprasujem se.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Pa še takrat ne veš, kdaj ti bo Furs potrkal na vrata in razglasil, da si kaj kje na črno zaslužil in ti 70% vzel......
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
871
19
18
Ljubljana
ce so dolgovi te ne morejo terjati za vec kolikor je bilo vredna stvar ki si jo dedoval. Tako da zgodbice da se celo zivljenje placije za starse ne drzi vode. Da pa ne dobi njihove nepremicnine to pa drzi... samo ta pa itak ni bila njegova
wink-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Je še sivo polje, kjer mladi in stari živijo skupaj (v ločenih stanovanjih) v hiši, ki pa je pisana na stare in tem se pač zgodi puf, smrt,... Mladi se lahko tudi izselijo...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ravno to sem zelel napisati. Ful se poudarja kvaliteten prosti cas, nihce pa ne govori o kvalitetnem casu na sihtu.

To sploh ne vem če še obstaja.....mogoče v obdobju pred 2008 da je blo še kaj veselja....sedaj je pa samo še minimalac za tvoj maximalac...
Valda da obstaja. Sam vedet moras kaj hoces. In ce enkrat delas to kar zelis pol gre v smeri da bos z veseljem opravljal svoj job.


A tole je pa tkooo by the book....ampak ti vseen vrjamem da si se potrudu pa iz dna duše spesnu
smile-1.gif


Se prav če prosto po Prešernu povzamem... vsi v vrtcu smo hotl bit piloti.....edin ti si bil tista črna ovca k je hotu bit policaj
grin1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ne vem kaj si ti zelel kadarkoli v otrostvu. Jaz sem v vrtcu zelel biti voznik avtobusa. Pol sem zelel biti vojak v srednji me je zanimala policija. Potem sem delal cisto druge stvari. V katerih sem, ne bos verjel, uzival. Se danes je policija le ena izmed stvari ki jih pocnem.

Ampak v bistvu si ti tisti ki si zelel postati pilot in si danes nezadovoljen s svojim sihtom. Tko da lahk se zlo saliva sam ocitno je tvoj nasmeh grenak ne moj.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Kdaj je dovolj?
Meni je bilo dovolj kar nekaj let nazaj, ko sem se malo ozrl okrog in ti kolega pri 43-ih umre v službi. Pogledaš sebe in si ene 10 kil pretežek, domov hodiš praktično le še spat. V postelji zaspiš zaradi utrujenosti pred tamalima. Zbujaš se sredi noči zaradi stresa in ne moreš spat. Hm.
En od najboljših dni v življenju je bil, ko sem odplačal kredo za stanovanje (v famoznih CHF
wink-1.gif
.
Rezerve je dovolj za kar nekaj časa, tako da zaenkrat lepo delam naprej, vseskozi pa razmišljam o kakšnih novih poslih in možnostih. Sem pa precej realist oz. nisem nekdo, ki bi skočil v špekulacije. Tako da žal ne kasiram par 1000 EUR mesečno na bitcoinih
grin1.gif

Zdravje zaenkrat služi, bo pa treba delat še malo več na športu, pa optimizirat moram še malo proces poslovanja, tako da ne bo več zahteval toliko časa.
grin1.gif
Predvsem bi rad bolj osnovne stvari zmanjšal in več delal na razvoju, ampak trenutno le ta ne prinaša še toliko prihodka, da bi lahko živel od tega.
Nisem pa sam imel nikoli cilja zaslužit toliko in toliko in potem iti v penzijo
shocked-1.gif
.
Je pa zanimivo, da sem že od malega hotel imeti podjetje za ''nadgradnje'' vozil in nekaj časa nazaj mi je kapnilo, da hudiča sej nekaj takega pa delam.
aplauz.gif

In ko recimo dejansko uživaš v delu je to skoraj kot ''penzija''. Sploh, ko spraviš skupaj kakšno stvar prvi na svetu.
cool-1.gif


PS: Baje nenormalno velik odstotek ljudi v Sloveniji umre v roku parih mesecev, ko gredo v penzijo...
 
Nazadnje urejeno:

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
871
19
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Je še sivo polje, kjer mladi in stari živijo skupaj (v ločenih stanovanjih) v hiši, ki pa je pisana na stare in tem se pač zgodi puf, smrt,... Mladi se lahko tudi izselijo...

to ni nic sivo polje... to je hisa od starsev! ce ti nocejo vsaj nekaj napisati nate pac ne vlagas notri veliko denarja
wink-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik KrNeki99 pravi:
ce so dolgovi te ne morejo terjati za vec kolikor je bilo vredna stvar ki si jo dedoval. Tako da zgodbice da se celo zivljenje placije za starse ne drzi vode. Da pa ne dobi njihove nepremicnine to pa drzi... samo ta pa itak ni bila njegova
wink-1.gif
in kje je kdo napisal, da se celo življenje plačuje za starše??? Jaz tega teksta ne najdem ne pri meni, ne pri drugih. Ti mal to po svoje al kaj??
Tko da tisti, kar sem napisal, še vaserdiht drži vodo
evil.gif