Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.945
755
113
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Ksz.
Še en izmed (vsaj pomoje) zelo obetavnih ICO, ki se obetajo v bližnji prihodnosti je Viberate. Slovenci, zraven je recimo DJ Umek, pripravljajo platformo za glasbenike. Definitivno gre nekaj mojih ETHjev tja
smile-1.gif

Tudi jaz bom sem nekaj vlozil .
 
Nazadnje urejeno:

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.945
755
113
Nebi blo slabo, če bi naredili podforum in bi imel pari sticky postov, ker se informacije tukaj hitro izgubijo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
to pravim ja, pa da se razdeli na mining, ico, splošno ... ampak ta forum je tako bolj ali manj v samoupravljanju zadnji čas
grin1.gif
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Ahaaaaa, no zdej mi je jasno. Samo, kaj lahko naprimer BTC prodas na Bitstampu v USD al samo v EUR?

Ali v USD ali v EUR, obe kombinaciji sta možni + trgovanje EUR/USD.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Ksz.
Še en izmed (vsaj pomoje) zelo obetavnih ICO, ki se obetajo v bližnji prihodnosti je Viberate. Slovenci, zraven je recimo DJ Umek, pripravljajo platformo za glasbenike. Definitivno gre nekaj mojih ETHjev tja
smile-1.gif

Ok super. Na hitro - kako bom lahko v tole vložil? Imam acc na bitstamp, pa wallet imam tudi
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:

Drugače pa bom počakal na XRP Ripple, če bo spet šel pod 15 centov, da jih kupim in prodam ko pridejo nad 22,23 centov. Tega stalno spremljam in se mi zdi da se kar da uloviti nekaj razlike na njem.


Imam občutek, da boš tokratnji vlak zamudil in se bo cena postavila na novo stopnjo.
Nimam pa kristalne krogle, da bi bila informacija 100% zanesljiva in točna.

Tudi jaz nimam kristalne krogle ampak trenutno je ripple na 0,19. Ce pride na 0,15 je pomoje sansa za nakup.
To je seveda samo moj namig, da ne bo kdo potem terjal ledvice od mene.
evil.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Sem kupil icn po 1,5 pa jih pri 5 nisem prodal, ker sem bral napovedi, da bojo sli do konca julija na 10 minimalno,... se pocasi navajam, da ne smem biti prepohlepen.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Nebi blo slabo, če bi naredili podforum in bi imel pari sticky postov, ker se informacije tukaj hitro izgubijo.
+1

Mogoče bi lahko kar "Igralništvo" preimenovali. Tam ni nobenega posta.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Ce se do zdej nisi, se verjetno ne bos. Da pa nasedas klobasanju po forumih pa imas ze iz tle izkusnje oa te spet ni izucil.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Ce se do zdej nisi, se verjetno ne bos. Da pa nasedas klobasanju po forumih pa imas ze iz tle izkusnje oa te spet ni izucil.

A bejž, a ti si pa kar cel leksikon pojedel al si po naravi tako pameten. Začel sem par mesecev nazaj in se učim, včasih tudi na svojih napakah. Če si pa ti na kripto valutah obogatel ti pa privoščim in si želim, da boš delil svoje nasvete z nami bolj ubogimi na možganskem področju.
bonk.gif
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Glej brat reddit pa bitcointalk in verjet nabijanju vsakega ki ima 1 sekundo casa in napise moon, 1icn=10 usd blabla se mi zdi neumno neglede na poznavanje kriptovalut. In 99% ljudi nas vlaga v to ne ker to poznamo al oa razumemo ampak zarad potencialnega dobicka. Nobenmu ni cist jasno kaj je blockchain in iz njega izpeljanke.
Noben ne kuli recimo kovanec ala ripple neo stratis monaco icn cfi karkol ker podpira, uporabja kovance. Zgolj in samo ker hoce zasluzit.

Folk ki vlaga v icote ne prebere skoraj nic, pac vlozi pa upa na prvi pump. Kasn white paper, kaj koji k. To je kriptomania in dokler traja je fletn.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.637
3.870
113
jaz tudi, po eni strani še dober da me je kraken zajebal, da sem ga prodal.
Čeprav se je zopet en teden držal na 2.9...

Tega iconimija sploh več ne štekam. Je pa danes njihov event upam, da kaj zvem.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
Citat:
Uporabnik gustav pravi:
A lahko en mal praktičn razloži rudarjenje? Preden rata posebej podforum za to
smile-1.gif
Tomi?

Rudarjenje oziroma mining je postopek, ko nekateri izmed uporabnikov, ki premorejo ustrezno opremo in znanje, z reševanjem algoritmov ustvarjajo nove konce verige. Ko uporabnik, oziroma njegov računalnik najde ustrezno vrednost, pošlje predlog bloka ostalim uporabnikom v potrditev. To je še en korak v zagotavljanju varnosti trgovanja s spletnimi valutami, saj prepreči, da bi se bloki podvajali. Ker je rudarjenje zahtevno za uporabnika in za njegov računalnik, se mu trud povrne tako, da za nagrado prejme nekaj kovančkov spletne valute.

to je iz tega članka, ki je super za prebrat https://mladipodjetnik.si/novi...ent=article-tag

al te še kaj specifičnega zanima?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Glej brat reddit pa bitcointalk in verjet nabijanju vsakega ki ima 1 sekundo casa in napise moon, 1icn=10 usd blabla se mi zdi neumno neglede na poznavanje kriptovalut. In 99% ljudi nas vlaga v to ne ker to poznamo al oa razumemo ampak zarad potencialnega dobicka. Nobenmu ni cist jasno kaj je blockchain in iz njega izpeljanke.
Noben ne kuli recimo kovanec ala ripple neo stratis monaco icn cfi karkol ker podpira, uporabja kovance. Zgolj in samo ker hoce zasluzit.

Folk ki vlaga v icote ne prebere skoraj nic, pac vlozi pa upa na prvi pump. Kasn white paper, kaj koji k. To je kriptomania in dokler traja je fletn.

ti to resno?
smile-1.gif


kar se tiče icn, se mi zdi da smo vsi (vključno z mano) rahlo nestrpni, BLX lepo raste zadnje dni, kar konec koncev pomeni tudi več buybacka in dvig cene ICN, seveda je pa glupost verjet, da se bomo jutri zbudili pa bo cena 10 $. neke resne premike lahko po moje pričakujemo v kakem q2 2018.

tak da Iconomi verjetno ni za nekoga ki ga ne zanima tehnologija pa želi samo podvojit portfelj do jutri zjutraj da lahko gre dat odpoved
grin1.gif
špekulativnih valut je kolko hočeš, pa se da verjetno z njimi naredit večji gain, samo pač v vse je treba tišat pa upat da si prav izbral, kolk je to vzdržno na dolgi rok pa ne vem
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.637
3.870
113
Tomi sej maš prav, ampak mene je ICN totalno razočaral.
Računal sem ko lansirjo public platformo, sem bil prepričan da bo cena vsaj 3.5.

Še enkrat takoj ko so začeli oni menjat lastne vlagateljske kovance icn v incx je stvar porazna. Po eni strani je logično, da jim je v interesu, da je vlagateljski kovanec nizek icnx pa na rekordni vrednosti.

Kr se pa tiče tehnologije, pa je po mojem mnenju, da vsi tukaj iščejo lahek in velik profit, bolj mal jih dejansko zanima tehnologija.
Drgač pa potpljenje je ključ, sam ko vidiš druge valute si pa nestrpen.

Jest si tukaj ne morem pomagat, mogoče imaš ti več samokontrole
tongue-1.gif
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Še dodajam svojo pozicijo - kupil sem 2.400 ICN v času ICO, sem vlagatelj in bom držal verjetno par let. Price is what you pay, value is what you get.
cool-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Tomi sej maš prav, ampak mene je ICN totalno razočaral.

Še enkrat takoj ko so začeli oni menjat lastne vlagateljske kovance icn v incx je stvar porazna. Po eni strani je logično, da jim je v interesu, da je vlagateljski kovanec nizek icnx pa na rekordni vrednosti.
Meni je ICO zaradi poznega vstopa prinesel samo ca. 200% plusa (torej imam 3x začetnivložek), bu-hu-hu... poraz na celi črti. Totalno razočaranje... ICNX pa podvojil v manj kot mesecu. Bedno. Če bi vedel bi vzel raje NEO ... tako pa vse ven vzet pa bo.

Namen vzdrževanja cene ICOta (relativno) je kot je vsaj na prvi pogled videti privabljanje partnerskih vlagateljev (ne špekulativnih), ki ne marajo tega da je nekdo pred njimi dobil isto po nižji ceni. Trdijo da gre še vedno za začetno fazo, bomo videli, če ne bo trajala predolgo.