Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.236
113
Imam ledger že naročen, samo pride šele marca. Do takrat moram nekje imeti in ne bi preveč sem pa tja devala pa vsakič za BV plačevala provizijo. Razen če ni za BV pa bi bilo to pametneje pač provizijo požreti...
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Pa kaj nima coinbase malo malo podprtih kriptovalut? https://support.coinbase.com/customer/portal/articles/2630943-supported-digital-currencies

Kaj lahko kupim na coinbase npr.: BTC in ga potem prenesem na binance/kraken/bitstamp? So velike provizije za prenos coinov na druge borze?

Če nimaš na izbiro je tudi teh malo dobro. Točno tako kot si napisal vendar namesto BTC kupi raje BCH ali LTC in ga prenesi na Binance ali Bittrex. Kraken in Bitstamp tudi nista bogvekaj glede izbire...

Si si sploh pogledal kaj to temo? Je bilo razloženo dostikrat. Ti rabiš prvo borzo ki podpira depozit v EUR in to so Coinbase, Kraken, Bitstamp, Bitfinex, Spectrocoin.

Vendar od tega je sedaj le Coinbase, ki še sprejema folk ostali so zgleda amaterji in se niso pripravili na naval in nimajo ne serverjev ne ljudi, ki bi sprejemali tolko novih prošenj...

Tam kupiš osnovne kriptovalute, če pa želiš kupiti ostale altcoine potem greš pa na borzo ki trguje le z njimi, tam pa ne moreš dati EUR oz FIAT pologa. Glede na to da praviš da si začetnik, ti je Coinbase več kot dovolj ali pa imaš nek kovanec ki misliš da bo uspel in je na drugi borzi, potem pač prenesš tako kot sem ti opisal zgoraj.

Najcenejša in najhitrejša varjanta je sicer prenos od borze do borze XRP ali DASH, samo jih na Coinbase žal ni, tako da ti ostaneta BCH in LTC oba pa mata transfer od 0.1 do 0.2€ in nekje 30 min trajanja. BTC pa odsvetujem ker je trasnfer od 20€ gor in čakaš par ur... Če greš čez link pa itak dobiš 10$ v BTC, tako da nekaj že imaš
smile-1.gif
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.886
805
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Imam ledger že naročen, samo pride šele marca. Do takrat moram nekje imeti in ne bi preveč sem pa tja devala pa vsakič za BV plačevala provizijo. Razen če ni za BV pa bi bilo to pametneje pač provizijo požreti...

Dobro bi bilo, da si sploh razjasniš, kaj je v tistih ledgerjih spravljeno. Kaj ti prodajajo za 60€.
Kako sploh deluje to lastništvo nad nekim naslovom (računom) in kako lastništvo izkazuješ.

Na kratko:
* privatni ključ (tisto, kar je pomembno, tisto, kar je shranjeno v ledgerju, tisto, kar imajo nekateri v sefu v banki spravljeno) je nekaj takega kot L54R9EDWgyYbAu9ucFa31cbV3rGf3LpasvXXmZ2zVtTZ1DgeiGqU
* iz te klobase se na dokaj enostaven račun "izračuna" naslov-račun, ki pripada temu ključu. Ta naslov/račun je recimo 1J5Wo67qpFFPEvfp5Uu6MvGaXpqEXSGP7V
* matematika nekih eliptičnih krivulj pa ti zagotavlja, da se iz naslova NE da nazaj izračunati privat ključa.
Torej računanje gre iz privat ključa --> naslov, obratno pa ne (naslov -//-> privat ključ ).
* naslov/račun je tisto, kar lahko brez pomislekov objaviš na spletu in kamor ti drugi nakazujejo coine.
* coine iz tega računa pa lahko v neko menjalnico nakaže le tisti, ki ima ustrezni privat ključ.

In tisti ledgerji niso čisto nič drugega, kot fancy način, kako shraniti tistih 52 znakov privat ključa.
Enako, kot če si na papir sprintaš. Oboje ti lahko v požaru zgori. Ključek ti lahko crkne. Papir ti lahko zbledi.

In ko "prenašaš sredstva" iz enega računa na drugega, boš vedno plačala provizijo. Vseeno, ali imaš ključek al papir al pa kako drugo denarnico.

A ja, pa še to (da te malo prestrašim): privat ključ si lahko vsakdo generira sam. Na svojem računalniku. In iz tega ključa izračuna naslov. In pogleda, če je kaj coinov na tem naslovu. In če so:
cheer.gif
.

Na povprečnem domačem računalniku lahko preveriš 5000 ključev/naslovov na sekundo.

(sicer je verjetnost, da bi uganil ravno pravi ključ za tvoj naslov nekje v rangu zadetka lota, vikinga pa eurođekpota hkrati tri vikende zapored)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.236
113
Vem, kaj je. Zakaj imam ledgerja naročenega katere kriptovakule imam in katere lahko gor dam, vem. Ni bilo to vprašanje? Tako da ne se prosim zahaklat v to, da sem usb ključek kupila in kaj bi do tu lahko drugače naredila pa zastonj. Konec koncev lahko računam tudi s tem, da si jih zapomnim, pa tudi zgoreti ne morejo ali pa jih ne bom več rabila. Vseh tistih par, ki jih imam.

Vprašanje izvira predvsem iz tega, ker se je ravno v tu poudarjalo, da se stvari ne pušča na borzah. Ne glede na tip denarnice. Če je bojazen odveč, pa tudi nič hudega.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Kaj pa eToro? V tej temi sem že videl, da ga eni odsvetujejo, ampak naj bi bil enostaven za nakup bitcoinov. Ali torej lahko probam kupit bitcoine na eToro in jih potem prenesem na drugo borzo?
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Na etoru ne kupiš kriptovalute ampak "staviš" če bo rast ali padec... pač forex varianta.
 

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Zakaj pa je vse tako padlo? Se zdaj splača kupit glede na to da pada? Glede na to da sem nov v tem, v katere valute naj investiram? Investiral bi 200€. Nekaj od tega bi dal za BTC, nekaj bi pa trgoval.

Kje vi najdete nasvete v katero valuto investirat, kdaj je kak pump and dump, ...? (sem videl da je Telegram popularen, ampak kje najdeš kakšno pametno skupino?).

Hvala za nasvete
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
pozabi pump and dump skupine, to je đabe. sam razišči in najdi 5 coinov v katere boš vložil. trenutno je razprodaja, vse pada ko kamen.
raje počakaj še kakšen dan da se stabilizira.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Padlo bo še za 12,34% danes do 13:34 Po tej uri bo Ripple zrastel za 23% do 15:12 po tem času pa bo počasi rastel naslednjih 12 dni še za povprečno 0,34% na dan.
Če te zanima še za druge valute mi povej in ti naredim detajlno analizo, če se seveda ne bom vozil naokoli po Monaku z mojim turkiznim Lamborghinijem ta čas.

Jaz sem v ta svet stopil lani pomladi in kar nekaj časa je moj portfelj stagniral, sedaj sem na kompletu naredil nekako x6, osnovni vložek in nekaj profita sem si izplačal, sedaj pa srebam pivo in čakam kaj se bo zgodilo. Pač to mi je malo za zraven kot hobi, napovedat pa noben ne more nič za 100%