Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
V bistvu me zanima mnenje
smile-1.gif


Ta trenutek boš kupil zgolj idejo na papirju. Če ti je ideja všeč in upaš, da bo dejansko izpeljana ter hkrati računaš na rast vrednosti, potem pač kupi. Če ne.....potem ne kupi.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Meni je projekt vsec, ker ni samo papir, imajo ze platformo, ki gre drugo leto ven. Umek mi je kot DJ ful model, poznam tudi direktorja, ki je clovek na mestu. Pocakal sem do prvega dipa (ker ne vem za kaj bi kdo kupoval takoj, ko se zacne prvi val dump-a) in kupil neko simbolicno vsoto, bo kar bo
smile-1.gif
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Jaz pa mislim, da so obsojeni na propad. Ta zadeva obstaja že dve leti, investitorje so iskali že od začetka, denar pa dobili preko ICOta, ker drugje ga niso mogli. Govori se tudi, da so sami vložli več kot 50% denarja. Imajo pa dobro reklamo to pa ja.
 

XRP

Zelenc'
29. okt 2017
2
0
1
ksz.

Živjo,

Prosil bi za malo pomoči pri nakupu XRP kriptovalute preko bitstamp strani. Uspešno sem se registiral, a ob registraciji nisem dodatl kreditne kartice. Kako dodam kreditno kartico, da bom lahko kupil XRP valuto.

https://www.bitstamp.net/account/deposit/credit-card/
Na tem naslovu, mi ponudi samo nakup kriptovalute BTC. Kakšen je postopek nakupa XRP?

Hvala
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Lahko kupiš BTC s kreditno in potem XRP z BTC-ji. Ampak odsvetujem nakupovanje s kreditno, ker je relativno visoka provizija. Najbolje bo, če si preko SEPA nakažeš denar na bitstamp... potem lahko pa vse valute kupuješ direktno z denarjem.
 

B81

22. jul 2007
34.458
8.934
113
Hello,

as promised u will be able to join our ATRIX TOKEN PRESALE tomorrow starting at 12h CET on www.atrix.io.

Please prepare scan of your ID document ( ID card or Passport ) and MYETHERWALLET.

We will only accept contribution in ETHEREUM from MYETHERWALLET.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Jaz osebno v ICO, Prersale ali Crowdfund ne vlagam več. Preveč neznank in tveganja.. Škoda etrov
smile-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.090
113
39
MB
to je precej posplošen odgovor, če si vlagal v smrdljive zadeve si si sam kriv.

je pa res da v zadnjem času se je stanje popravilo precej, še vedno je dosti navlake, samo tisti ki so resni so dosti bolj pripravljeni.

ne vem o katerem sem to bral (možno da moneyrebel) da so v preico zbrali toliko da lahko delajo, in bodo ustavili ico dokler ne naredijo produkta in bo šele potem ico, skratka, časi ko si dal ven whitepaper pa nabral 100 mio so mimo
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Res je, ampak ljudi za projektom ne poznaš. Projekta še recimo niso lansirali, bi pa imeli ohoho denarja. Potem dopuščajo, da nekdo lahko nabavi večino kovancev in dobi ti. monopol.. Ne hvala, so mi etri/btcji več vredni za prihodnost
smile-1.gif
imo
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Če koga zanima nov ICO: https://bankera.com

Sam sem nekaj dal v pre-ICO in je fajn. Odločil sem se, ker vsak teden izplačajo delež od obrata borze v ETH, kot neke vrste dividende.

Kar je dobro je da so nabrali 25 mio že v pre-ICO in imajo več kot 50% strukturje že narejene. Imajo svoj wallet, mastercard kartice, borzo, ta mesec so dobili licenco za dodeljevanje IBAN računa in ga lahko uporabljaš namesto bančnega.

Če kdo želi lahko kupi BNK preko njihove borze spectrocoin. Tu je moj link: https://spectrocoin.com/en/signup.html?referralId=2437833451
 

okrim

Pripravnik
6. feb 2012
96
0
6
Pozdravljeni vsi na tej temi. Sem prebral nekaj tem o kriptovamaniji, pa bi se tudi sam rad probal z manšim zneskom. Prosil bi, če bi kdo razložil kako začeti. Ali je stvar napravljena tudi za laike, ali moraš biti strokovno- tehnično podkovan. Najbolj me skrbi kako se znajti na spletnih straneh, če ne veš angleško. Nevede lahko napraviš kakšno napako. Hvala za vsak nasvet!
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
1. Odpri račun na Bitstamp (slovensko podjetje)
2. Iz TRR si nakaži EUR na Bitstamp (lahko tudi s kreditno kartico, samo je drago
wink-1.gif
)
3. Ko imaš EUR na Bitstamp računu si lahko kupiš BTC, XRP, ETH ali LTC.
4. Če želiš te kovance obdržati in se ne ukvarjati s trgovanjem - je to to.
5. Zaradi varnosti je dobro, da si naložiš denarnico za te kovance na računalnik in si jih preneseš v denarnico:
a. denarnice so lahko za več kovancev naenkrat npr. JAXX
b. ali namenske za vsak kovanec posebej
c. ali hardverske npr. Ledger
6. Pri prenosih PAZI na naslov, kamor prenašaš - raje 3x preveri, da je pravi!
7. Če želiš trgovati to lahko delaš na več načinov:
a. Preko denarnice npr. v jaxx-u je to shapeshift
b. Preko različnih borz - najbolj popularne z veliko različnimi kovanci so Bittrex in Poloniex
7. Vedno PAZI kam prenašaš kovance in preveri:
a. Ali je naslov pravi?
b. Ali borza podpira ta kovanec, ki ga prenašaš?
c. Koliko stane prenos? BTC-jev se ne splača prenašati - vedno prenašaj LTC, ETH, ...

To je na kratko, če te še kaj zanima, pa kar vprašaj.

P.S.: Dokler nisi 100% v prenose, borze - to delaj z malimi zneski toliko, da se navadiš.
 
Nazadnje urejeno:

okrim

Pripravnik
6. feb 2012
96
0
6
Hvala za hiter odgovor. Lepo si prikazal kako začeti, edino me še skrbi ker je vsepovsod v angleščini in ne razumem. A imaš predlog kako ? Je mogoče tudi v slovenščini katera stran? Opazil sem Plus 500, kako je s tim podjetjem?