Pismonoša - plača

jello

Guru
22. sep 2008
9.657
3.541
113
To je bistroumni nesmisel.

Seveda je ravno plača problem. Ker je za take delovne pogoje prenizka.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.657
3.541
113
WTF?

Jaz sem napisal da je plača glede na jebanje prenizka , ti pa da se ne strinjaš in da plača ne odtehta jebanja.
sprasujem se.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Po mojem hoče poveadati, da niti 20, 30 ali 50% višja plača, ne "pokrije" slabih pogojev dela.
Pogoje dela je treba spraviti na raven, da delavec po 40 letih ni kripl - kar pa očitno ti pogoji, ki jih imajo poštarji, ne zagotavljajo.

Glede pogojev velja seveda za vse službe.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.657
3.541
113
Tako je povsod, samo meja je različna. Torej, za kakšno plačo si še pripravljen požret ves drek, ki ti je serviran. Nekdo bo to naredil pri 1k, drugi se za 3k ne bo na moped usedel. Pri Pošti Slovenije je pač razmerje v qrcu (beri: dreka veliko, plače pa malo).
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
KSZ

Ja, veliko se je spremenilo v zadnjih trideset letih. Znanec/poštar, ki mi je pred več kot tridesetimi leti domov nosil pošto, je bil takrat že do desetih gotov, danes malo pred penzijo gara kot norec. Pogoji so baje katastrofalni.
tongue-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.528
8.885
113
Citat:
Uporabnik Sine370 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Na Petrolu imajo boljše plače in ne delajo razen kasiranja pri pultu skoraj nič-
A kasiranje na pultu pa ni delo?
stupid-1.gif
Kasiranje na pultu je tekoči trak. Če se tebi zdi
stupid-1.gif
, seveda nimaš pojma o trgovini in stiku s strankami!
Prevod prosim.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.975
9.089
113
39
MB
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
KSZ

Ja, veliko se je spremenilo v zadnjih trideset letih. Znanec/poštar, ki mi je pred več kot tridesetimi leti domov nosil pošto, je bil takrat že do desetih gotov, danes malo pred penzijo gara kot norec. Pogoji so baje katastrofalni.
tongue-1.gif

misliš rečt, da se je stanje normaliziralo? ker da je 30 let vlekel polno plačo za 4 ure dela, ni normalno ali ?
grin1.gif


p.s. saj je povsod isto ... če si bil pravočasno tam je blo okej, zdaj se pač "kri pluva" dejansko se 3x več dela ko 30 let nazaj, za javne uslužbence to pač pomeni, da morejo dandanes celih 7:30 oddelat, in je logično da ker niso vajeni tega, šok za telo in duha
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.975
9.089
113
39
MB
to so krivi oglaševalci pa naše super druper oglaševalske agencije, itak ta tisk ne deluje, mogoče na mali procent penzionistov, ampak se trgovci oklepajo tega tiska ko ne vem kaj ...

sem dobil podatek, sicer ne v sloveniji, ker pri nas se vsi tolažijo da tiskani katalogi delujejo, ampak na hrvaškem, da je približno 85-90% tiska, smeti
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.657
3.541
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
itak ta tisk ne deluje,

Aha, torej, nekdo v marketingu reče, dajmo delat letak, učinka ni nobenega, čez en teden reče, eh qrc, če smo enkrat v temo brcnili, pa dajmo še enkrat. Praviš da potem ponavljajo tak skok v brezno iz tedna v teden al kako?

Količine "spama", ki ga poštarji vozijo okoli dokazujejo nasprotno. Namreč to, da tisk deluje. In to zelo dobro.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.832
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
KSZ

Ja, veliko se je spremenilo v zadnjih trideset letih. Znanec/poštar, ki mi je pred več kot tridesetimi leti domov nosil pošto, je bil takrat že do desetih gotov, danes malo pred penzijo gara kot norec. Pogoji so baje katastrofalni.
tongue-1.gif

misliš rečt, da se je stanje normaliziralo? ker da je 30 let vlekel polno plačo za 4 ure dela, ni normalno ali ?
grin1.gif




p.s. saj je povsod isto ... če si bil pravočasno tam je blo okej, zdaj se pač "kri pluva" dejansko se 3x več dela ko 30 let nazaj, za javne uslužbence to pač pomeni, da morejo dandanes celih 7:30 oddelat, in je logično da ker niso vajeni tega, šok za telo in duha
smile-1.gif

A misliš da se bodo ta norma kdaj preselila tudi na druge "pisarniške" javne uslužbence?.
Ker imam občutek da so včasih lahko vsi do malice šiht naredili, danes pa imam občutek da ga nekateri lahko med malico opravijo.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.657
3.541
113
To izhaja iz tega da so tako kot JU zelo priročni ko je nekdo totalno v dreku in se mora nad nekom skozlat. Enkrat se nad JU, drugič pedri, tretjič begunci, potem poštarji,...skratka nad nekim zunanjim, ne povsem konkretno določenim krivcem (ki nič ne dela, ampak samo cuza pošteno delovno ljudstvo). Po treh pirih so vsi isti.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.975
9.089
113
39
MB
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
itak ta tisk ne deluje,

Aha, torej, nekdo v marketingu reče, dajmo delat letak, učinka ni nobenega, čez en teden reče, eh qrc, če smo enkrat v temo brcnili, pa dajmo še enkrat. Praviš da potem ponavljajo tak skok v brezno iz tedna v teden al kako?

Količine "spama", ki ga poštarji vozijo okoli dokazujejo nasprotno. Namreč to, da tisk deluje. In to zelo dobro.

precej sem delal z "marketingarji" v tej smeri, pa mi noben ni znal otipljivo povedat na kak način merijo uspešnost tiska ... oni majo pač tam neko številko, in če se tolko pa tolko izdelka proda, je katalog naredil svoje.

seveda deluje, na določeno skupino ljudi, ki bo pa počasi umrla
smile-1.gif


ampak če sklepamo po alterju kjer je večina nadpovprečno situirana in inteligentna, in ne spremljajo tvja, ne berejo reklam ... pa se vseeno nekak uspejo nahranit, pa prit do trgovine
grin1.gif


po podatkih AKOS-a na leto prodajo 35-40k nalepk za prepovedano vročanje nenaslovljenih pošiljk, in to že zadnjih 7 let, gospodinjstev je pa mislim da okoli 600k? se pravi ima skoraj polovica gospodinjstev nalepko, tak čez palec ... pošta tega seveda ne pove, sploh ne oglaševalcem, katerim ne samo distribuira ampak še tiska kataloge
grin1.gif


se pravi polovici uspeš dostavit v kaslc, pol pa šele pridemo komaj do tega, če dejansko kdo to pogleda al vrže direkt stran ...






šele potem se lahko začnemo pa pogovarjat kaki odstotek ljudi, ki dejansko prebere katalog, gre potem na podlagi tega v trgovino
grin1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.528
8.885
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Poštarji iščejo delavce v tujini?
Pa ne zaradi takega denarja. Zaradi takega dela!
Roko na srce, poštap pa ni bil nikoli kakšen poklic.
poštar v Franciji

Le kolk jih bodo vzel... to je samo, da se aktualni userjejo, da niso preveč pametni.

Glede na plačilno zgoraj, skoraj jurja, meni se vidi to dobra plača. Več, kot inženir v Trimu (tista zgodba, da so to direktorc rekli na eni predstavitvi.....).

Pa kje se takšni kot si ti skrivate, da vas ne začno razkazovat kot posebnosti. Če je v Trimu plača inženirja jurja, še ne pomen, da je to dobra plača. Za enga inženirja je to ušiva plača, sam slovencelj tvojga kova naj kar nabija kok je to superduper. Cepec, v svoje korito ne sam pljuvaš,ampak serješ. Šešok in podobna gamad se ti pa smeji iz svojih jaht.

Mal pejte na sever pogledat do Avstrijcev. Tam dobrega jurja in še kaj več osnove privleče domov navaden delavec za trakom, pa otroške dodatke pa olajšavo na prevozne stroške od države, ni da ni, zato si pa lohk privošči dopust pa avto pa vse kar paše zraven....TROŠI, ker če navaden delavec troši, je to super za vsesplošno blaginjo.

Kar se pa poštarjev tiče sploh teh na periferiji. Če našega pogledam se prej ni pretegnil in je pil pivo ob 11.uri, zdej pa revež mogoče ob 12. Ni pa vsem tok dobro in ravno omenjeni se boji premestitve drugam kot hudič križa.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.657
3.541
113
Ni treba nič bluzit, ker je odgovor popolnoma jasen. Če se jim nebi splačalo (tako naročniku kot izvajalcu) se tega nebi šli.

Saj slovenskih novic tudi nihče ne bere, pa imajo največjo naklado.