Pismonoša - plača

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Jaz bi se reklamam kamot odpovedala, ampak včasih mi je pa fino prebrati lokalne cajtnge in program za knjižnico, če imajo kaj za otroke ipd. To vse spada v isto kategorijo - pošta brez naslova. Če je nalepka na kaslcu, tega ne dobiš...

Razpaslo se je čez vse normalne okvire. Vsak butik pamflete tala. Hofer in co tedensko...

Ne vem, čigav poštar dela narobe, ampak jaz imam nalepko in vseeno dobivam lokalni cajteng, obvestila občine, predvolilno in referendumsko propagando ... navadnih reklam pa res ni.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
No, ste tu poštarji. Vem narobe? Ker za jogurte mi ni mar, kaka bolj relevantna obvestila bi pa vseeno rada dobila.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
https://www.dnevnik.si/1042779394

Sedaj se pošta zbira podatke o nas, tako kot Google, fb....


Da se se bralci Dnevnika začeli razburjati nad sistemom....priceless

Še malo pa bo revolucija začela žreti lastne otroke
smile-1.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.312
1.180
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
No, ste tu poštarji. Vem narobe? Ker za jogurte mi ni mar, kaka bolj relevantna obvestila bi pa vseeno rada dobila.
Nalepka velja samo za reklame, ne pa za lokalne časopise, razna obvestila, politični propagandni materijal...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Ja, ker včasih so se dejansko nosile penzije. Zdaj je redko kje še kdo, ki je uspel dosežt, da se mu prinese.
Še vedno se nosijo, zakaj pa ne?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Super, hvala. Bom dala pol nalepko gor... Se dobro, da kdaj kej zinem, kaj novega izvem.
zmaga.gif
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Nič ne zbirajo podatke. To je nova EU direktiva. Ne bluzi.

Bulšit!

Odgovorni i.ioti na pošti napačno berejo zakonodajo in so (spet) bolj papeški od papeža.
Samo, da nebi kdo za kaj odgovarjal! Tipično slovenceljsko.

Mazzini lepo pojasni v svoj kolumni, kaj je dejansko na stvari:
http://siol.net/siol-plus/kolumne/slovenske-poste-so-po-novem-zaslisevalnice-444182

Btw. vsaka država se ima pravico samostojno odločiti, da se ne zbira nobenih podatkov za plačilo do 1.000 €!
To je spet maslo naših kr.tenov!!
stupid-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Super, hvala. Bom dala pol nalepko gor... Se dobro, da kdaj kej zinem, kaj novega izvem.
zmaga.gif

Kot da si pa drugače tiha in pohlevna ženička?
tongue-1.gif
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Včasih smo/ste/so hodili na bencinsko črpalko po gorivo, platine, "cinšpulo", 3 vrste olja in še kakšno tekočino za avto, oljni in zračni filter, ter še kakšno malenkost za fičkote in podobno cestno mehanizacijo. Bencin kelnar je prišel ven, odklenil pokrovček, pogledal olje in hladilno tekočino, obrisal šipo in dobil "tringelt", tako kot poštar za dostavljeno penzij.
Dandanes, nekoč človeku prijazne štacune postajajo hipermarketi, kjer prodajalca (samo še eksekuturja za blagajno), zajebavajo in nečloveško priganjajo, da nagrebe več in več denarja.
Kdo ugane kam se prelije večina zaslužka, ki ga en poštar ali bencinkelnar ustvari??
Pa sem primerjal le dve firmi/poklica, če se bo komu kolcnilo!
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Na Petrolu imajo boljše plače in ne delajo razen kasiranja pri pultu skoraj nič-

Nisi ti ravno veliko iz svoje vasi, ane? Pri nas je bencinkelnar tut poštar po novem. Oziroma že lep čas. Pošta in petrol sodelujeta.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
ja, samo tisti so neki avtomati. imajo pa neke pečke ali kaj za pecivo in hotdog. mi je ena študentka naredila hotdog enkrat. dala majonezo in hrenovko v kruh, potem pa v mikrovalovko.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.312
1.180
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
ja, samo tisti so neki avtomati. imajo pa neke pečke ali kaj za pecivo in hotdog. mi je ena študentka naredila hotdog enkrat. dala majonezo in hrenovko v kruh, potem pa v mikrovalovko.
Tržna niša za pošto!!!! Eno znamko in hot-dog, samo kečap, prosim!
smirk-1.gif

Sem pa slišal tudi, da naj bi pošta že zaprosila za dovoljenje za prodajo cigaret na poštah! In seveda jih bodo imeli poštarji sabo na terenu in jih boste lahko kupili kar doma spotoma, ko boste na ultra moderne telefončke z roko podpisovali priporočeno pošiljko z odkupnino, za katero bo poštar hotel še vse vaše podatke...
Kdaj se bodo spomnili in začeli na poštah prodajati tudi pivo in druge alkoholne pijače? Glede na to, da poštarji slovijo pregovorno kot pijančki, bi znala biti prodaja nadpovprečna....
nahrung002.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
A bodo cene tudi vsaj 3x višje kot v običajni trgovini.vsaj tako je na petrolu.

Je že bolje da greš prvo klenarco pogledat, kot pa da postarju reces za pir.

Razmišljam da bi postarju začel lepiti listke na nabiralnik. Včasih pa kako znamko rabim. A to poštar uredi(kupi in nalepi znamko) če mu pustim pismo na nabiralniku, pa nekaj drobiza. A moram 5km do nabiralnika narediti.
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno: