Katera predplačniška mastercard

Bugarcek

Pripravnik
20. avg 2010
102
0
16
Zdravo

Potrebujem predplačniško mastercard kartico.

Zanima me pri kateri banki naj jo vzamem, kje je najmanj stroškov (članarina, polnjenje, provizije...)?

Razmisljal sem o paysafecard, kaj menite?

Polagal bi recimo po 600 eur na mesec in jih pac zapravil za razne nakupe.
To pri paysafecardu pomeni 6*1 eur stroškov saj lahko kupiš 6 kartic po 100 eur. Letna članarina za mastercard je pa 9 eur

Se mi samo zdi, ali je to trenutno najceneje? Če je kakšna boljša opcija Vas prosim za nasvet.
 

Bugarcek

Pripravnik
20. avg 2010
102
0
16
Ta n26 je videtizelol zanimiv, sem si sedaj naredil račun.

Scorp84 jo imaš, kako je s stroški letno in pri polaganju denarja?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
N26 moraš prijaviti fursu
Imaš še revolut na voljo. Brezplačno, edino 6€ te stane, če želiš imeti fizično kartico.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Paysafecard sploh ni prava kartica, je neka svoja zadeva.

To rabiš http://www.smartpaycard.net/

Ampak poceni simpl varianta je brez fizične kartice, za nakupe po spletu pač.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Mislim da je NKBM opcija kar ugodna, daš tistih 10€ in dobiš za 4 leta preplačniško VISO, daš nekih 5€ in dobiš pač virtualno VISO brez čipa? Še ceneje? Ne me hebat no
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
skrill ponuja mastercard, pa furs trenutno še ne seže tako daleč.

neteller verjetno še tudi aktualen.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
A sem jaz kaj spregledal ali je dejansko vprašanje kje dobiti VISO ali MASTERCARD ki ga ne beleži furs???
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Kot se spomnim, je bila pri meni absolutno "no go" Paysafecard (ali eno podobno skrpucalo), prav tako tudi NLB in Adiko kartici (mora biti res neinformiran folk, ki je pripravljen banki plačati za to, da na svoj račun/kartico položi denar
grims-1.gif
sploh ob vsej tovrstni konkurenci, ki je na voljo).

Trenutno najceneje oz. zastonj sta N26 in Revolut (oboje Mastercard), kot že rečeno. Priporočam. NKBM Visa tudi ni slaba.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
A sem jaz kaj spregledal ali je dejansko vprašanje kje dobiti VISO ali MASTERCARD ki ga ne beleži furs???
Nič nisi spregledal, ampak vidiš furs, tam kjer ga ni. Ničesar takega ne sprašuje.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Tudi jaz priporočam N26 (free, dobiš dejansko nemški TRR) ali Revolut (6€ MC + 6€ poštnina za fizično kartico, virualno lahko po mojem še vedno dobiš free, lahko imaš TRR, ni pa nujno). Če je Secure3D nuja (ali pa kartica izdana v Sloveniji) pa NKBM prepaid Visa (10€ za 4 leta).

Za večino plačil Secure3D sicer ne rabiš. Kar se varnosti tiče, je itak bolj varno, če imaš na Revolutu/N26 enostavno izklopljena plačila preko spleta vedno razen tisti trenutek, ko dejansko plačuješ (prakticiram tudi sam, problem je edino kak Amazon, kjer dejansko ne veš, kdaj točno bodo trgali). Je pa lahko problem na nekaterih straneh, ki striktno zahtevajo Secure3D (recimo Coinbase) in N26/Revolut ne gre skozi. V večini primerov N26 MC sicer dela BP, ker imajo nekaj v zvezi s Secure3D vseeno implementirano (vsaj tako je videt, ker te procesorjih, ki podpirajo Secure3D, redirecta na nek page, vendar avtomatsko potrdi transakcijo), večina strani pa tako ali tako pusti plačilo tudi brez Secure3D.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
A sem jaz kaj spregledal ali je dejansko vprašanje kje dobiti VISO ali MASTERCARD ki ga ne beleži furs???
Nič nisi spregledal, ampak vidiš furs, tam kjer ga ni. Ničesar takega ne sprašuje.

Ne vidim FURS-a tam kjer ga ni, darjan je pač omenjal kot prednost skrilla da durs še nima podatkov... sicer pa tudi če bi bilo to pomembno in durs res ne beleži moraš nekak napolnit to "skrill" kartico. Torej itak moraš it nekje položit in nakazat gotovino, v kolikor že nimaš strica iz Kanade ki ima viška in ti nakazuje...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.391
959
113
Obišči stran
Še najboljša opcija je Revolut, saj omogoča takojšen priliv sredstev preko maestro kartice. Pri vseh ostalih moraš denar nakazat preko UPN obrazca, kar pa traja različno dolgo...