Kaj napisati neizbranemu delodajalcu?

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Od vsega začetka, ko ti je začela teči
zmaga.gif
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.886
805
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Se to upošteva delovno dobo samo pri določenem delodajalcu ali ne glede kje si delal prej?
Odvisno od kolektivne pogodbe.
Nekatere celotno delovno dobo, nekatere samo pri zadnjem delodajalcu.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.886
805
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Se to upošteva delovno dobo samo pri določenem delodajalcu ali ne glede kje si delal prej?
Odvisno od kolektivne pogodbe.
Nekatere celotno delovno dobo, nekatere samo pri zadnjem delodajalcu.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.613
199
63
Kranj
No, novi delodajalec je želel izpisek iz ZPIZ-a tako, da verjetno je nekaj na tem?
smile-1.gif
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB

Če imaš preveč delovne dobe, imaš takoj nižjo vrednost točke, tako da tisti z 20 let delovne dobe je približno na istem, kot tisti, ki je včeraj prišel.
frown-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ker smo glih pri dodatku za delovno dobo, lahko to temo speljemo v to smer: moje mnenje kot delojemalca in delodajalca (na različnih firmah, da ne bo nesporazuma): dodatek bi dal izključno za delo pri istem delodajalcu, saj:
1. če rabim usposobljenega delavca, takega tudi najamem in ga bolje plačam kot začetnika
2. kakšna je logika, da npr. Jadota, ki je vozil Scanio in ima 15 let izkušenj z vožnjo kamiona, zaposlim za rezanje klobas in mu plačujem izkušnje?

Torej moj predlog je, da se izkušnje vrednotijo znotraj osnovne plače, ne pa kot nek "čez palec" dodatek.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.173
8.953
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
meni je drugače čisto vseeno
smile-1.gif

se strinjam... pozdralvjam da si dobil delo, ampak glede na plačo se ti itak ne bo nič poznalo, boš pa dosti v službi,

dober dan sobote in nedelje.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Ker smo glih pri dodatku za delovno dobo, lahko to temo speljemo v to smer: moje mnenje kot delojemalca in delodajalca (na različnih firmah, da ne bo nesporazuma): dodatek bi dal izključno za delo pri istem delodajalcu, saj:
1. če rabim usposobljenega delavca, takega tudi najamem in ga bolje plačam kot začetnika
2. kakšna je logika, da npr. Jadota, ki je vozil Scanio in ima 15 let izkušenj z vožnjo kamiona, zaposlim za rezanje klobas in mu plačujem izkušnje?

Torej moj predlog je, da se izkušnje vrednotijo znotraj osnovne plače, ne pa kot nek "čez palec" dodatek.

Ta dodatek je "socialni dodatek", tako kot tudi regres.
rolleyes-1.gif

Če bi bil delavec za svoje delo dostojno plačan, nebi bilo potrebnih nobenih dodatkov in ostalih fint !

Problem pri nas namreč je kronična požrtija, kjer se delavca skozi celo življenjsko dobo drži na strogem minimumu, tako da revež sploh nima niti za štrik da bi se obesil
uf-1.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.613
199
63
Kranj
sajkek: nedelj nimam, za sobote moram še videti kako...kakšno bo treba narest hehe.
 

midi

Pripravnik
4. maj 2010
184
6
18
zaposlen sem pri T-2 že precej let...ni mi hudga...plača je višja od povprečne in imam 40 urni tednik...povsod najdeš + in -, vendar če vse seštejem je več plusov kot minusov...
mercator me nekak ne gane, pravzaprav je tam baje kar jeba.. poznam nekaj zaposlenih in noben od njih ni zadovoljen z ničemer...
zaposlen pri T2 imaš pač določene procente pri storitvah doma in služben telefon, avto... v mercatorju pa vrjetno včerajšne žemljice in pretečene jogurte...
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
KSZ
V takem primeru bi moral s ponudbo Merca k T2 in jih povprašati, če lahko ponudbo popravijo. Potem pa postopek ponavljaš...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Ljudje božji a lahko nehate. Jado je končno našel šiht in že 10 postov ni nič jamral, ne mu sedaj govoriti, da se je zmotil. V vsaki službi lahko napreduješ, si nabiraš izkušnje in ustvariš kontakte, ki ti bodo morda v bodoče še zelo prav prišli.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.613
199
63
Kranj
midi: ti si verjetno v pisarni nekje? pri t-2 bi bil terenski d2d tržnik...minimalc + na pogodbe, smotan delavnik 10:30-18
mercator: poslovodja, pa višja plača in bolj normalen delavnik....zato nisem vzel t-2