Mining in kogeneracija :-)

damo

Fizikalc
4. sep 2007
992
147
43
Prišel sem na zanimivo idejo, pa me zanima vaše mnenje:

Nabavil bi si mining rig, ki ima vodno hlajenje in moč cca 2kW.

Hišo ogrevam z elektriko (pretočni grelec in klasično talno gretje), zadostuje mi 2kW grelec, ki opravi cca 2500 delovnih ur na leto, kar pomeni 28% ur v letu. Če bi kot vir toplote priključil mining rig, lahko torej odštejem 28% stroškov za elektriko za minanje.

Zanima me tudi, kako je z obdavčitvijo, se da minati preko s.p.-ja? Ker potem bi kot pavšalist plačal le 4% davka in ne 25%.

S kombinacijo obeh zgornjih idej bi se donosnost minanja kar povečala :) Seveda nebi obogatel, bi blo pa fino imet tako kogeneracijo. Namesto toplotne črpalke kupim mining rig. Verjetno bi bil prvi tak pacient v SLO
grin1.gif


Ajde malo brainstorminga...
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Problem je ker boš težko dobil mining rig
smile-1.gif


Davke zakaj bi plačal? Odpri offshore firmo, če rabiš pomoč pri temu povej. Ali pa enostavno kupi anonimno debetno kartico, pa si pošlješ tam kar si narudaril in kupuješ z njo kar rabiš... Poatna kriptovalut je da so anonimne in neregulirane in decentralizirane...
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
992
147
43
Ja, vem da sem pozen :) Razmišljanje je bilo bolj kot ne le malce brainstorminga. Verjetno bi bilo kar komplicirano in drago predelati grafične na vodno hlajenje.

Sicer pa, koliko sploh lahko narudariš na mesec z mašino, ki troši 2kW? Pa koliko je to investicija? Katere kartice se najbolj splača vzeti?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Glede anonimnih kreditnih kartic me zanima tvoja teorija? Kar vem vsi, ki ti dajo TRR (torej, da si lahko iz neke kripto borze na SEPA območju nakažeš €€) hočejo neko avtentikacijo, osebno, bilokaj.


@damo: kar sem delal izračune, pri trenutnih cenah ETHja:
-> rig (powersupply+plata+proc+ram+ssd+4kartice) pride ~1400€
-> profit ~150$/kartico/mesec
-> rig s 4 karticami kuri ranga 700W
- 4x150 = 600$
- 700x24h*30dni = 504kWh * 0,1€ = ~50€

torej, pri 500€/mesec imaš v manj kot treh mesecih pokrit strošek riga, ostalo je plus. Kje je catche?
-> ves čas se povečuje dificulty in posledično zmanjšuje moč tvojega riga (gledano v parcialnem deležu globalno), torej služiš vedno manj
-> začetni vložek je velik, če se hočeš it resno...

aja, in nenazadnje... grafičnih kartic ni za dobit. Spljoh. Mislim tko, ni jih še na tem planetu
hysterical-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
do kartic te pride že na 600 € min, pol za 800 € do tvojih 1.4k pa ne dobiš 4 kartic
wink-1.gif


dobiš res kilovatno uro za 0,1 € ?
grin1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Sej vem da prodajaš kompe, ampak ne zdej gledat top komponent, kjer ni treba. Večina rigov laufa najcenejše celerone. Ko smo gledali če bi al ne bi... rekapitulacija po predračunih je bla:
150 plata
100 napajalnik
60 disk
40 proc
30 ram
= 380€
grafa komad ~260 x4 = 1040€
== 1420€.

spodaj v priponki maš računico za elektriko, pač s predpostavko, da fiksni strošek priklopa že itq plačaš, vse ostalo gre pač na dejansko porabljeno kWh (torej, koliko bi plačal dodatno, če bi postavil v garažo to zadevo).

Lp
2587502-ScreenShot2017-06-15at07.59.56.png
 

Priponke

  • 2587502-ScreenShot2017-06-15at07.59.56.png
    2587502-ScreenShot2017-06-15at07.59.56.png
    60,9 KB · Ogledi: 410

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Glede debetnih... Do 2,5k maš anonimno ko greš čez ta limit pa se moreš verificirati, če pa imaš večje zneske se ti pa že splača odpreti offshore. Sem ti poslal pod privat kaj in kako, da ne bom delal reklame tu...

Rudarjenje je trenutno profitno če rudariš ETH ali ETC maš pod 3 mesece nazaj investicijo. Problem je kje dobit grafilčne. Konec julija pride ven nova RX Vega, mogoče se bodo potem ostale kaj sprostile ker bo naval na to...
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
niti se ne ukvarjam s tem, sem pa jih že sestavil par, ti pa spet z excel tabelami operiraš
smile-1.gif

cene so odvisne od tega kar lahko dobiš, je res da maš ti kalkulacijo za 4 kartice, ampak manjkajo ti še riserji pa napajalnika tudi ne dobiš za 100 € (niti 800w dobrega, kaj šele 1 kw) in pa material za ohišje

za elektriko sem jaz gledal svojo položnico, pa je to itak taka zadeva, da bi prej našo zalogo rx 580 kot pa potegneš ven iz položnice kolk je kilovatna ura
grin1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Skratka, razumem, ne leži ti analitika
grin1.gif
(sory, očitno, če ti grejo kocine pokonci ko vidiš korektno izračunano tabelo. In ne, nisem ekonomist, daleč od tega. Znam pa obrnit številke, če je treba)

pod črto - elektriko plačuješ v principu v dveh etapah:
-> priključna moč
-> poraba kilowatnih ur

če predpostaviva, da imaš rig doma (nisi posebaj kupil elektropriključka za to), te zanima, koliko te stane dodatna kWh, ki ti jo skuri rig. Ja, cena kWh sestoji iz cene elektrike in cca šestih wtf prispevkov. Če jaz izračunam glede na mojo položnico, me pride (z davkom torej) nizka tarifa 0,0858€/kWh, visoka tarifa 0,1313€/kWh, ko upoštevaš, da laufa 24/7 in koliko ur je katera tarifa, iz izračuna pade 0,1075€/kWh.
Kakor si računal ti, je hec v tej priključni moči; namreč, tudi če si samo enkrat prižgal žarnico in s tem pokuril 0,001kWh, boš plačal tistih 15€ kolikor je "cena priključka". Grdo, ja.

Glede cen opreme, sem ti napisal kot sem dobil. Koliko ti računaš v štacuni, je tvoja stvar
smirk-1.gif
Pri nas je cena pač ~20€. Ogrodje za en rig boš že nekako zimproviziral če delaš zase, seveda če pa hočeš korekten 4U rig narest, pa to pride nekih 200€ zraven.

Če se vrnemo na temo... mislim da za samo hlajenje računalniške opreme rabimo povsem drugačno temperaturo, kot bi bilo to potrebno za ogrevanje hiše. Tako da direktnega prenosa energije pomoje ne bi šlo narest, bi pa lahko, namesto da klima nažiga toploto "v zrak" le-to toploto shranjeval v zalogovnike, kjer lahko vodo spraviš z običajno TČ na ~40-50C (če se ne motim nekatere gredo do 60C). To pa že lahko uporabiš. Če bi z istim tokokrogom grafiko hladil in ti zalogovnik pride na 50C, ne boš več prav dosti shladil grafe in se bo vse skup začelo pregrevat...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Čim bolj zadnjo serijo od AMDja se uporablja kakor vem. Ampak razen če maš kake hude veze v fabriki, v preteklem mesecu-dveh na polici nisem zasledil zaloge za RX480/570/580... Od Nvidie dajo od sebe manj glede na ceno kakor berem, za to se jih še nekako da dobit.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.944
755
113
Mislim, da se za Ether boljše piše Nvidia karticam. S težavnostjo v prihodnje se bojo morda bolje obnesla NVIDIA.
Zdaj seveda odvisno kak dolgo se bo še minalo ETHER... kako leto mogoče ? Letos bo 10% šlo na Proof of Stake.

https://www.youtube.com/watch?v=33w3PRcbRVo
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
tudi rx580 se da dobit, recimo če daš spremljanje dobavljivosti na mv, lahko to vidiš, res pa je da so zelo omejene količine
grin1.gif
odvisno tudi od proizvajalca, MSI kar redno dobavlja
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Cene GPU so predrage, od 150 so nabili na 400 nekateri, pa še zdaj je prepozno za začetnike... Folk ki kupuje sedaj verjetno ne ve da se težavnost veča in da je sedaj dobiček padel za več kot 50% in še bolj bo. Potem bodo začeli prodajati komponente in se bo cena še tam znižala, tako da se zna zgoditi da bo namesto hitrega dobička lepa izguba. Tisti ki zdaj prihajajo so zamudili vlak. Razen če to delajo kot hobi in da se vzdržuje omrežje in podpora kripto valutam
smile-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Cene GPU so predrage, od 150 so nabili na 400 nekateri, pa še zdaj je prepozno za začetnike... Folk ki kupuje sedaj verjetno ne ve da se težavnost veča in da je sedaj dobiček padel za več kot 50% in še bolj bo. Potem bodo začeli prodajati komponente in se bo cena še tam znižala, tako da se zna zgoditi da bo namesto hitrega dobička lepa izguba. Tisti ki zdaj prihajajo so zamudili vlak. Razen če to delajo kot hobi in da se vzdržuje omrežje in podpora kripto valutam
smile-1.gif

se strinjam ja, kolega je imel fomo in je plačeval 1070ke 400+ €
crazy1.gif


je pa res, da je crypto v samem začetku, in verjetno se bo po eth dalo kaj druga rudarit, oz se da ze zdaj
smile-1.gif