Kupil bi (bit)coine, pa ne vem..?

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Zanima me, če se pri nas ukvarja kakšna firma s tem, da pri njih kupim razne coine?
Razlagali so mi o teh trgovalnih platformah (aka kraken), vendar jih je potrebno naštudirat, da ne narediš kakšnega brezveznega kiksa. Pri meni je bolj enostavno, par jurčkov bi dal v nekaj kriptovalut ETH, LTC.. in jih pustil pri miru
smile-1.gif
Se da to kje narediti na enostaven način?

Hvala!
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Kraken ti ni treba študirati. Registriraš se, klikneš funding, dobiš navodila kako nakažeš denar iz banke. Ko si not kupiš BTC in to je to.
Lahko kupiš tudi preko kreditne karte, samo potem si moraš še inštalirati BTC wallet kjer jih shraniš. Ali pa če maš večji znesek si lahko kupiš kar ledger, da je bolj varno. Če maš velik znesek ti lahko tudi pohekajo tvojo denarnico in si brez.

Mislim da je Kraken ok, tam si dokaj varen in imaš lahko vse našteto gor. Ampak opozorilo, vlagaj le kolikor si pripravljen izgubiti, nikjer ni garantirano, da bodo kriptovalute rastle v nedogled, lahko tudi padejo dol...
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
V kratem bo zazivela platforma na iconomi.net, ker bos z enim vlozkom razprsil denar na vec kriptovalut. Sklad se imenuje icnx.

Sklad aktivno upravljajo strokovnjaki s tega podrocja. Super stvar skratka.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
V kratem bo zazivela platforma na iconomi.net, ker bos z enim vlozkom razprsil denar na vec kriptovalut. Sklad se imenuje icnx.

Sklad aktivno upravljajo strokovnjaki s tega podrocja. Super stvar skratka.

še preden bo zaživela, bi kupil ICN če bi jih kdo prodal
grin1.gif
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
ICN lahko na krakenu kupis... Ce se bodo drzali postavljenega datuma bo mogoce se kaj iz tega, drugace pa razocaranje. Je mnogo boljsih drugih investicij v altcoine...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
ICN lahko na krakenu kupis... Ce se bodo drzali postavljenega datuma bo mogoce se kaj iz tega, drugace pa razocaranje. Je mnogo boljsih drugih investicij v altcoine...

že zdaj je 10x vrednost, pa še niti začetek ni ... kak je to lahko razočaranje?
smile-1.gif
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik tomi pravi:

že zdaj je 10x vrednost, pa še niti začetek ni ... kak je to lahko razočaranje?
smile-1.gif

Ce se ne bo nic naredilo v omenjenem roku bo razocaranje. 10x donos je mogoce bil ce si vlagal v ICO, drugace mas pa altcoine ki delajo po 20% na dan. Recimo xrp mi je iz 0.006 prisel na 0,40 letos, ltc iz 4 na 40. Skoda ker nisem vlozil vecje zneske not ampak ok.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Moraš se zavedati, da je zato tudi tveganje manjše (ker vsebuje več valut). Ko je ripple pikiral iz 0.044 -> 0.028 se je ICN dosti bolje obdržal (v %).
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Evo, odprl GateHub Wallet. Kaj sedaj naprej? Nakažem denar gor in začnem "trejdati"? Ok, prvo moram počakati cca. 5 dni, da me odobrijo...

Kako je z nakazilom v obratno smer (proti meni)?
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.670
1.417
113
Notranjska
Jaz sem na Bitstampu odprl račun pred letom iz firbca, pred pol leta aktiviral pred kakim tednom pa kupu nekaj drobiža glih da spremlam mal. Sam kar se dogaja je pa noro zgleda da kitajčki res ne vedo kam z denarjem.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Evo še mojie tri cente:
- kupi npr 4 valute (tiste ki imajo velik volumen) raporedi 25% na vsako in čakaj
- ne trejdaj (jaz sem naredil tukaj veliko napako, ker sem se šel trejderja, ampak pri takem trgu, ki raste se ne splača šortat, splo če nisi trejder)
- vloži to kar lahko zgubiš.

PS. Če nebi trejdal, bi imel zdaj že 5x vložek ali več tak da...

Račun imam na coinbase (ker sem pri bitstampu čakal celo večnost na odobritev)
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Izplačaš si lahko direktno na trr (bitstamp, kraken), ali pa greš na bitcoinomat v kino šiška
grin1.gif


Princip, v splosnem:
- rabis denarnico (wallet. Recimo bitstamp)
- nakazes € v denarnico
- v denarnici se naredi konverzijo eur->btc
- izberes in se registriras na poljubno borzo (poloniex, kraken, cryptopya...)
- iz denarnice nakazes BTC na borzni racun (na borzi isci funkcijo deposit in tam najdes svoj BTC naslov, kamor iz denarnice posljes BTCje)
- trejdas
grin1.gif