LETGO, končno konkurenca bolhi ki živi!

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.365
227
63
Kras
www.mtl.si
Jaz sem pa kupil že kar nekaj stvari gor. In večinoma vse ok.
Sem pa v zadnjem tednu ugotovil, da je kljub strožjemu nadzoru gor kar nekaj dilerjev na črno. Namreč kupujem en star, a brezhiben pralni stroj za prat delovne cote in ko gledaš ponudbo npr. v LJ in potem ko ti da cifro pokličeš ugotoviš, da je dilerček.
Namreč kličem za en oglas in kao je že prodan in mi potem začne ponujat nekaj tretjega. Greš gledat potem to osebo in vidiš, da prodaja 100 rabljenih strojev. Ne vem, kako jim uspe skozi sito od Letgo-ja it čez.

Drugače se je pa zadeva po mojem mišljenju kar lepo prijela. Namreč ponudba zadev postaja že kar obsežna.
cheer.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Kako je z lokacijo, se jo da "fejkat"? Ali avtomatično vzame lokacijo, kjer si v času oddaje oglasa?

Sprašujem zato, ker recimo, da živim v vukojebini in itak da ne bo zanimanja za moje oglase, ker je v bližini premalo folka, ki uporablja ta app. Sem pa vsak teden vsaj 1x v Lj in bi zato rad, da se kot lokacija prikazuje Lj. Na Bolhi enostavno napišem, da je prevzem možen tudi v Lj, kjer sem vsaj 1x na teden in na račun tega sem že prodal veliko stvari, ki jih drugače ne bi, ker se nihče ne bo vozil 100km daleč po stvar za par €, niti se je ne splača pošiljat po pošti, ker bo poštnina več kot 1/3 cene.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.888
4.941
113
Koliko vem da lahko lokacijo prestaviš. Greš na prodajan artikel, ga poeditiraš, in prestaviš zemljvid, da kaže kam drugam.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
301
83
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Jaz sem pa kupil že kar nekaj stvari gor. In večinoma vse ok.
Sem pa v zadnjem tednu ugotovil, da je kljub strožjemu nadzoru gor kar nekaj dilerjev na črno. Namreč kupujem en star, a brezhiben pralni stroj za prat delovne cote in ko gledaš ponudbo npr. v LJ in potem ko ti da cifro pokličeš ugotoviš, da je dilerček.
Namreč kličem za en oglas in kao je že prodan in mi potem začne ponujat nekaj tretjega. Greš gledat potem to osebo in vidiš, da prodaja 100 rabljenih strojev. Ne vem, kako jim uspe skozi sito od Letgo-ja it čez.

Drugače se je pa zadeva po mojem mišljenju kar lepo prijela. Namreč ponudba zadev postaja že kar obsežna.
cheer.gif

100 strojev prodaja, rabljenih?
zakaj tega ne bi smel? razen, če je to v nasprotju z nekimi pogoji LetGoja.
A 100 superg rabljenih pa lahko prodam?
a ko ima pa fizična oseba na gorenjskem na primer v prodaji 50 avtov, je pa vse ok?

Kolega je potreboval za na morje en rabljen hladilnik, dobil nekoga v LJ, ki je imel v skladišču 50+ hladilnikov.
Hvala bogu, da se nekdo s tem ukvarja in da ne gre vse na dinos in da se stvari popravijo in ponovno uporabijo
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.365
227
63
Kras
www.mtl.si
Za pravega tipičnega Slovenčeka ni nobenih problemov s tem. Upam, da bo tako v redu.

Bom napisal le z vidika navadnega uporabnika Letgoja in ''poštenega'' prodajalca, ki se hoče znebit neke svoje stvari, ki je ne rabi več. Oglas je bil seveda z ustrezno nizko ceno in sicer namenjen kot vaba naivnežem. Tip mi je hotel potem prodati nek x stroj seveda za 3x ceno. S tem je tratil moj čas in hkrati zbijal ceno poštenim prodajalcem, stroja za to ceno namreč ni bilo.
Ampak ja, to je vse pošteno in prav.
O drugih vidikih takega početja pa raje niti ne začenjam. Vključno s tem, da se nategunstvo nekoga opravičuje s še večjim nategunstvom nekoga tretjega. Preberi si post od apolla v čveku.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.363
261
83
33
Mene zajebava obveščanje. Vsa obvestila imam vključena, pa šele zdajle vidim sporočila, ko sem odprl aplikacijo.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
301
83
aja, to je pa nateg, seveda
če pa tip na letgo prodaja 50 hladilnikov rabljenih, me pa pač ne moti
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.196
5.584
113
klemen_
Lahko da imaš nastavljeno, da se aplikacije po uporabi do konca zaprejo.

android, settings, developer options, čisto spodaj: "do not keep activities" ter "limit background processes" opciji..
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.943
9.094
113
39
MB
prodajam iphone SE, kake ponudbe dobivam, ajme ... na letgo je odstotek pismenih še manjši kot na bolhi
grin1.gif
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Nor je postal ta letgo. Primer: prodajam router za 20€ in dobim na zasebno sporocilo besedilo "trzin 8". Kaj bi zdaj on rad? Predvidevam, da je s Trzina in ponuja 8€. Ostalo je vse v Hrvaščini in ostalih jezikih juge.
Moti me tudi, da ne morem izbrisati starih sporočil in blokirati uporabnikov.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.981
2.708
113
Lahko pa zacnemo objavljati smesne oglase. Meni recimo skoraj vsak dan polepša uporabnica Jerica Jerica, ki zna tvorit trojno negirajoče stavke: Nikoli ne ni oporabljena recimo
hysterical-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.633
3.516
113
Če 3x rečeš ne ne ne nisi trojno zanikal. Trojno zanikanje bi bilo če bi rekel "Če ne želite da vas ne pokličem me ne kličite".
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.981
2.708
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Če 3x rečeš ne ne ne nisi trojno zanikal. Trojno zanikanje bi bilo če bi rekel "Če ne želite da vas ne pokličem me ne kličite".

Hvala za to lekcijo... Kako pa naj opišem njene povedi - debilizem verjetno?
evil.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.839
3.358
113
40
Lj
Letgo je za genracijo Twitterja, kjer ljudje težko spišejo več kot 140 znakov, pa še emojiji morajo biti vmes.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Letgo je za genracijo Twitterja, kjer ljudje težko spišejo več kot 140 znakov, pa še emojiji morajo biti vmes.


Pa tud ne upajo telefona uporabljat za klicat neznance.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.365
227
63
Kras
www.mtl.si
Meni je pa Letgo ravno zato super, ker ni nikjer telefonske. Ti se odločiš, da mu daš telefonsko. Ne pa, ko nekaj objaviš na Bolhi (ali kjerkoli) in te potem [cenzura].i kličejo ob treh zjutraj.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Meni je pa Letgo ravno zato super, ker ni nikjer telefonske. Ti se odločiš, da mu daš telefonsko. Ne pa, ko nekaj objaviš na Bolhi (ali kjerkoli) in te potem [cenzura].i kličejo ob treh zjutraj.

Jaz tudi na bolhi nimam objavljene telefonske... sele potem, ko se ze menim za deal, jo dam... Me pa moti, ko eni sploh ne odgovorijo na povprasevanje... LetGo je ravno zaradi tega letel dol... eden se je javil po ene parih mesecih
wink-1.gif
...