Revolut bančni račun

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Za slovenske banke 100% velja, da pošljejo dohodnino na zadnji odprti račun, za tuje pa morda to ne velja.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Res imajo napisane različne podatke glede prvi/zadnji. Na eDavkih piše prvi veljavni povsod drugod pa zadnji veljaven TRR (recimo v FURSovi strani in raznih člankih na to temo), vendar je povsod posebaj poudarjeno, da mora biti odprt pri banki v Sloveniji.

Tako da za slovenske račune vrjamem, da je tako in tudi pri meni je za vračilo dohodnine na eDavkih označen zadnji TRR, ki sem ga odprl v Sloveniji. Čudno se mi pa zdi, da bi veljalo tudi za tuje račune, glede na to, da povsod piše, da mora biti odprt pri banki v Sloveniji.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Jaz sem dal kot prilogo EUR statement, ki ti ga zgenerira app (poscrollaš dol, da imaš zgodovino transakcij čez cel ekran in se ti potem desno zgoraj pokaže ikona). Vrjetno pa zadustuje tudi screenshot, če so vidni vsi podatki o računu.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
XSIDE
Citat:

Tako da za slovenske račune vrjamem, da je tako in tudi pri meni je za vračilo dohodnine na eDavkih označen zadnji TRR, ki sem ga odprl v Sloveniji. Čudno se mi pa zdi, da bi veljalo tudi za tuje račune, glede na to, da povsod piše, da mora biti odprt pri banki v Sloveniji.
Ni res, da MORA biti trr za vračilo dohodnine odprt v Slo.
Nakažejo tudi na trr odprt v sepa prostoru, ali če trr nimaš na poštno nakaznico (pošte Slo).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
XSIDE
Citat:

Tako da za slovenske račune vrjamem, da je tako in tudi pri meni je za vračilo dohodnine na eDavkih označen zadnji TRR, ki sem ga odprl v Sloveniji. Čudno se mi pa zdi, da bi veljalo tudi za tuje račune, glede na to, da povsod piše, da mora biti odprt pri banki v Sloveniji.
Ni res, da MORA biti trr za vračilo dohodnine odprt v Slo.
Nakažejo tudi na trr odprt v sepa prostoru, ali če trr nimaš na poštno nakaznico (pošte Slo).

Nikjer nisem napisal, da mora biti TRR za vračilo dohodnine odprt v Slo. Poglej zadnjih par sporočil, komu in na kaj sem odgovorjal.

Govora je bilo o tem, da ti avtomatsko (torej v primeru, da ne podaš izjave od določitvi TRR za vračilo dohodnine) dohodnino vrnejo na zadnji veljaven TRR in za tega trdim, da mora biti odprt v Sloveniji, saj tako piše na FURSovi strani. Torej v primeru, da imaš odprt TRR pri Slo banki, kamor ti trenutno vračajo dohodnino in nato prijaviš še TRR na Revolutu, trdim da ti ne bodo začeli dohodnine sami od sebe vračat na ta račun, čeprav je bil odprt kasneje. O tem ali lahko dobiš dohodnino vrnjeno tudi na račun odprt izven Slovenije sploh ni bilo govora.
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Evo, danes sem dobil to virtualno in nisem nič klikal, pa sem vseeno dobil to sporočilo da je IBAN aktiviran.
shrani.si
[/URL][/img]

Referentka na njihovi strani pa je rekla, da dokler ni nič sredstev nakazanih preko tega potem še ni aktivirano
tongue-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
To obvestilo še ne pomeni, da imaš aktiviran IBAN. Sporočilo so dobili vsi uporabiki... če imaš pa aktiviran IBAN lahko pa pogledaš pod svojim profilom v aplikaciji.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
To sporočilo pomeni, da je eden od “srečnežev”, ki se mu je račun z LT IBANom samodejno aktiviral in so mu ga sedaj preoblikovali ozr. mu odprli še en GB račun.

Kako izgleda aktiviran račun imate malo višje v enem od mojih prejšnjih odgovorov.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Jaz imam tole obvestilo... pod account details imam pa samo IBAN XXXXXXXX in BIC REVOXXXX. Tudi LT IBAN-a nikoli nisem imel (sem tudi takrat preveril pod account details). Lahko pa to XXXXXXXX prijavim na FURS, če ste tako pametni
smile-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
pod account details imam pa samo IBAN XXXXXXXX in BIC REVOXXXX. Tudi LT IBAN-a nikoli nisem imel (sem tudi takrat preveril pod account details). Lahko pa to XXXXXXXX prijavim na FURS, če ste tako pametni
smile-1.gif
Mogoče si ne predstavljaš - ampak tole tvoje sporočilo nima najmanjšega smisla
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Ima več smisla od tvojega sporočila.

Mene prepričujejo, da tisto obvestilo pomeni, da imaš aktiviran IBAN. Jaz pa pravim, da to ni res. In to je "smislo" mojega sporočila. Smislo tvojega sporočila lahko pa sam razložiš.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Evo, danes sem dobil to virtualno in nisem nič klikal, pa sem vseeno dobil to sporočilo da je IBAN aktiviran.
shrani.si
[/URL][/img]

Referentka na njihovi strani pa je rekla, da dokler ni nič sredstev nakazanih preko tega potem še ni aktivirano
tongue-1.gif

To obvestilo se kaže odkar so IBAN prenesli v GB in ne pove nič o sami aktivaciji.
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Potem se pravi, da še ni aktivirano in je samo obvestilo.
Da še to vprašam, koliko je strošek fizične kartice 6 ali 12€?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Potem se pravi, da še ni aktivirano in je samo obvestilo.
Da še to vprašam, koliko je strošek fizične kartice 6 ali 12€?

Jaz sem jo dobil še free, sedaj je 6€
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Glede na cene za druge države mislim, da so stroški pošiljanja vključeni

Citat:

UK: Up to nine business days. (£5)
Europe: Up to nine business days. (€6)
The United States or Canada: Up to two business days (€30).
Elsewhere: Up to three business days (€30).
 

Bugarcek

Pripravnik
20. avg 2010
102
0
16
Odprt imam račun na revolutu, ravno tako sem ga tudi prijavil naši davkariji in mi je rekla gospa na okencu, da bo sedaj dohodnina tudi za ta račun... Zanima me nekaj in sicer, v slo imam odprt račun pri addiko banki, nanj prejemam plačo in pač si nakazujem denar na trr račun, ki je ravno tako na moje ime ampak v tujini... Me država tukaj opehari davek na dobiček, čeprav je razvidno da sem denar poslal sam sebi?


hvala,lp