Revolut bančni račun

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Sicer so eni pisali, da se jim je kao neki samo aktiviralo... ceprav no treba vedno vsega jemati resno... Meni se nic samo aktiviralo... in tudi sam nisem, ker ne rabim posebej IBAN...

Meni se je, recimo. Uni LT račun. KO se enkrat po tej temi brskal, sem šel za vsak slučaj pogledat v app, in hop, je bil že tam. Nikoli nič klikal kake aktivacije računa.
 

Bugarcek

Pripravnik
20. avg 2010
102
0
16
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik Bugarcek pravi:
Je potrebno račun prijaviti ali ne?
Mislim da je bilo ene 43x napisano da je treba, ker tako tudi izrecno piše v novih navodilih Fursa, ampak dajmo raje ponovno vprašat, noro fajn bi bilo če bi kdo povedal, da ni treba. Pač upanje umre zadnje.

Sm zato sem še enkrat vprašal. Ker sem zasledil tole
img4584.png


In zato sem vprasal, ker veliko stvari se vcasih prevec napamet pise

Lp, pa hvala vsem, ki Vam ni bilo tezko podati odgovora
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
Ker tola screenshot kljub svoji enormni velikosti ni s strani FURSa ampak ene xyz strani, nazadnje updejtane kdovekdaj in je še manj relevantno kot tale forum.

aktualni vir FURS - updejtan 2 meseca nazaj
http://www.fu.gov.si/fileadmin...i_iz_tujine.pdf

Opomba: Ponudnik Revolut računa je pred kratkim že nadgradil spletno aplikacijo, zato morajo imetniki ta račun prijaviti.
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
490
63
28
širne planjave Dolenjske
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Sicer so eni pisali, da se jim je kao neki samo aktiviralo... ceprav no treba vedno vsega jemati resno... Meni se nic samo aktiviralo... in tudi sam nisem, ker ne rabim posebej IBAN...

Meni se je, recimo. Uni LT račun. KO se enkrat po tej temi brskal, sem šel za vsak slučaj pogledat v app, in hop, je bil že tam. Nikoli nič klikal kake aktivacije računa.

Meni se je zgodlo enako.
Sem ga enostavno prijavil preko e-davkov, da ne bo kakšnega presenečenja.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz
Ok jest imam revolut kot je bilo v startu in nisem aktiviral personal account z ibanom torej topupam preko njihovega ibana in z razlicno referenco, torje upam da tega nerabim prijavljat fursu. Sem pa vprasal agenta kaksen account imam in dobil odgovor:
2616161-revolut.png
 

Priponke

  • 2616161-revolut.png
    2616161-revolut.png
    131,9 KB · Ogledi: 496

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
sej osnovni catch je, da ti ga drugi ne more kao polnit, čeprav ti ga posredno lahko.
Vsaj v štartu je bilo tako, da je "račun" zaklenjen na tvoj TRR na banki, in si lahko nakazoval samo iz tvojega računi na matični banki.
 

user1

Zelenc'
31. mar 2016
10
1
3
Kako pa lahko prijaviš račun, če ga nisi aktiviral? Ker v tem primeru ne veš svojega IBANa
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Walda da ne. Furs kr nekaj pavsalno odgovarja. Jaz nimam svojega ibana ne morem nic prijavit in tudi ne bom. Furs pac ne ve da je vec razlicnih moznosti pri revolutu
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Fantje - s 1.9.2017 se je aktivirala izmenjava podatkov o “IBAN” računih po EU. Tako bo FURS slej ko prej dobil podatke o naših/vaših računih v tujini - odprli vi te račune sami ali vam jih je “dobrovoljno” odprl Revolut ali katera druga banka/finančna inštitucija.

In če/ko bo potem FURS pri vas potrkal in opalil kazen, lahko vi še toliko tulite, da niste sami odprli računa.

In ja - glupo je nekaj prijavljati kar nisi sam odprl - jaz sem, celo spremembo na GB IBAN, ki ga je speljal Revolut sem.

Ostali pa kakor hočete - samo ne nagovarjat še drugih, da ne prijavljajo.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Fantje - s 1.9.2017 se je aktivirala izmenjava podatkov o “IBAN” računih po EU. Tako bo FURS slej ko prej dobil podatke o naših/vaših računih v tujini - odprli vi te račune sami ali vam jih je “dobrovoljno” odprl Revolut ali katera druga banka/finančna inštitucija.

In če/ko bo potem FURS pri vas potrkal in opalil kazen, lahko vi še toliko tulite, da niste sami odprli računa.

In ja - glupo je nekaj prijavljati kar nisi sam odprl - jaz sem, celo spremembo na GB IBAN, ki ga je speljal Revolut sem.

Ostali pa kakor hočete - samo ne nagovarjat še drugih, da ne prijavljajo.

Kaj tebi ni jasno? Kaj naj prijavim
2616545-IMG_5727.PNG
 

Priponke

  • 2616545-IMG_5727.PNG
    2616545-IMG_5727.PNG
    58,6 KB · Ogledi: 458

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ti nič. Ampak vseeno vprašanje: Katerega dela iz
Citat:
... odprli vi te račune sami ali vam jih je “dobrovoljno” odprl Revolut ali katera druga banka/finančna inštitucija.
nisi razumel?

Ker še enkrat - Revolut je mnogim sam odprl IBAN.

In tisti, ki pod “account” vidi kaj takega:
img4245.jpg


ima odprt IBAN račun v tujini in ga je dolžan prijaviti. No - če noče plačevati kake kazni.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Cisto dobro razumem jaz. In napisal sem iz svojega vidika ker si rekel da zavajam. Revolut mam prakticno od zacetka in mi nic ni avtomatsko spremenilo. Za mene in meni podobnom v glavnem velja da ne rabim prijavit ker nimamo nic.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
Razlaga Revoluta je da se je na eni verziji aplikacije vsem samodejno aktiviralo, ker je bilo kratek čas zamišljeno da ne bo več skupnega računa v prejšnji obliki. Kdor je tisto verzijo preskočil se mu zaenkrat ni samodejno aktiviralo, ne zagotavljajo pa da se ne bo to zgodilo vsem preostalim v eni od naslednjih verzij - torej, zaenkrat samodejne akcivacije ni, za naprej pa bodo videli.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
ja, opazam da imam aktivirano, za hec dans napišem onemu, če lahko to deaktivirajo.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Pomojem, če nisi nikoli prej aktiviral ali se ti ni aktiviralo samo od sebe v določeni verziji appa, potem sedaj ni panike (vsaj tako pravijo
smile-1.gif
). Čim pa enkrat to aktiviraš, pa dvomim, da se da enostavno spravit na prvotno stanje. Jaz sem imel aktiviran osebni račun in sem pisal, če mi lahko zaprejo oziroma vrnejo nazaj na skupni račun. Glede na odgovor supporta naj bi to tudi storili, čeprav so nekaterim napisali, da to ne gre in ga lahko zgolj skrijejo. No vse je izgledalo ok (v appu sem videl samo skupni račun), dokler niso menjali LT računov za GB, ko sem spet fasal nazaj osebni račun (tokrat GB), brez da bi karkoli klikal. Po drugi strani pa punca, ki appa nekaj časa ni uporabljala in osebnega računa sploh nikoli ni aktivirala (niti se je ni sam, ker ni odpirala appa), tudi sedaj ob teh spremembah ni dobila GB računa.

Iz tega sklepam, da če si imel kadarkoli že aktiviran račun, se ga je skoraj nemogoče znebit (razen, če dejansko skenslaš Revolut), tudi če ti ga v appu skrijejo. Jaz sem si raje vzel 5min časa in na računalniku izpolnil tist DR-02 ter oddal na edavke. Kdor pa dejansko rabi e-denarnico brez osebnega računa, pa bo vrjetno moral prej ko slej pogledat za kakšno drugo opcijo.

Sicer pa so tudi te odgovori FURSa zanimivi. Revolut je bil res v štartu samo e-denarnica in je zato pisalo, da ga ni potrebno prijavljat. Sedaj so popravili, da omogoča tudi osebni račun in ga je potrebno prijavit, kar je logično. Zanimivo mi je pa to, da je tudi za Monese pisalo, da ga ni treba prijavljat, čeprav si, kolikor vem, že od začetka dobil UK osebni račun, kamor lahko nakazuje kdorkoli. Na koncu če bi imel zaradi tega kakšno sranje, pa vprašanje, če tisti odgovori na njihovi strani kaj pomenijo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Furs morebitni preplačan davek ali dohodnino vedno vrne na nazadnje prijavljen račun, razen če pisno zahtevaš drugače. Da se ne boste nekateri čudili.
smile-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Furs morebitni preplačan davek ali dohodnino vedno vrne na nazadnje prijavljen račun, razen če pisno zahtevaš drugače. Da se ne boste nekateri čudili.
smile-1.gif

Ali si prepričan? Na edavkih pod računi piše drugače:
Citat:
Dohodnina

(samo FO) Vračilo preveč plačane dohodnine se izvede na prvi veljavni TRR, odprt pri banki v Sloveniji, ki je evidentiran v uradnih evidencah Finančne uprave Republike Slovenije, razen če zavezanec, z izjavo o določitvi transakcijskega računa zavezanca za vračilo preveč plačane dohodnine, določi drugi račun. Če je račun odprt pri banki zunaj Republike Slovenije, podatek ali bo vračilo predplačila dohodnine izvedeno na ta račun, na tem mestu ni zaveden, ampak je avtomatično ta račun označen z NE.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Jest sem si od zacetka aktiviral virtualno kartico, racun na katerega topupam je pa loyds bank gb98 loyd 3080 itd in mislim da je skupni racun samo referenca je drugacna, torej svojega racuna nimam. SIcer s kartico samo topupam in nic ne prejemam itd.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Furs morebitni preplačan davek ali dohodnino vedno vrne na nazadnje prijavljen račun, razen če pisno zahtevaš drugače. Da se ne boste nekateri čudili.
smile-1.gif

Ali si prepričan? Na edavkih pod računi piše drugače:
Citat:
Dohodnina

(samo FO) Vračilo preveč plačane dohodnine se izvede na prvi veljavni TRR, odprt pri banki v Sloveniji, ki je evidentiran v uradnih evidencah Finančne uprave Republike Slovenije, razen če zavezanec, z izjavo o določitvi transakcijskega računa zavezanca za vračilo preveč plačane dohodnine, določi drugi račun. Če je račun odprt pri banki zunaj Republike Slovenije, podatek ali bo vračilo predplačila dohodnine izvedeno na ta račun, na tem mestu ni zaveden, ampak je avtomatično ta račun označen z NE.

Tole potrjujem. Sem nekaj let nazaj odprl pri abanki racun za eViso, pa so mi tisto leto tja nakazali dohodnino, ceprav je bil drug racun kot "prvi". Resil tako da sem poslal dopis preko edavkov kam naj nakazujejo.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Furs morebitni preplačan davek ali dohodnino vedno vrne na nazadnje prijavljen račun, razen če pisno zahtevaš drugače. Da se ne boste nekateri čudili.
smile-1.gif

Ali si prepričan? Na edavkih pod računi piše drugače:
Citat:
Dohodnina

(samo FO) Vračilo preveč plačane dohodnine se izvede na prvi veljavni TRR, odprt pri banki v Sloveniji, ki je evidentiran v uradnih evidencah Finančne uprave Republike Slovenije, razen če zavezanec, z izjavo o določitvi transakcijskega računa zavezanca za vračilo preveč plačane dohodnine, določi drugi račun. Če je račun odprt pri banki zunaj Republike Slovenije, podatek ali bo vračilo predplačila dohodnine izvedeno na ta račun, na tem mestu ni zaveden, ampak je avtomatično ta račun označen z NE.

Tole potrjujem. Sem nekaj let nazaj odprl pri abanki racun za eViso, pa so mi tisto leto tja nakazali dohodnino, ceprav je bil drug racun kot "prvi". Resil tako da sem poslal dopis preko edavkov kam naj nakazujejo.

Kater del potrjuješ? Ker tam piše prvi veljavni TRR, odprt pri banki v Sloveniji, to pa Revolut v noben primeru ne more bit (odprt pri banki v Sloveniji). Dalo bi se sicer debatirat tudi o tem, kater račun je prvi veljaven. Pri meni je recimo za dohodnino označen zadnji račun, ki sem ga odprl v Sloveniji, ne pa eden izmed tujih (Revolut in N26), ki sem je odprl še kasneje. Je pa res, da piše tudi to, da če izrecno zahtevaš vračilo na račun odprt zunaj Repluke Slovenije, potem piše tam na seznamu za dohodnino vseeno NE.

Če bi mislili nakazati na tujega, vseeno mislim, da ne bi bil slovenski račun označen za dohodnino na eDavkih. Ali se motim? Je kdo dejansko dobil dohodnino vrjenjeno na račun, ki je bil nazadnjde prijavljen, čeprav ni bil odprt pri slovenski banki? Abanka je slovenska banka, zato to po mojem ni enako.