Revolut bančni račun

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.952
3.240
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Kakšen obrazec?
Jaz napišem 3 stavke v WOrdu (tako sem prejšnjič), prilimam gor podpis, shranim kot pdf, pošljem po e-davkih. 3 min.
Ne se zafrkavat z javnim sektorjem!! Obstaja uradni obrazec, 8 strani + navodila za izpolnjevanje.
Ljudje se matrajo s sestavljanem obrazca in standardizacijo, pisanjem navodil... ti pa 3 stavke v Wordu...
cry12bpy.gif


16 ljudi vključenih v proces je zdaj slabe volje, a so se zato matral... to je odkrito podcenjevanje njihovega dela in izobrazbe.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Pa sej lahko deaktiviraš račun. Js sem GBP deaktiviral, EUR pa tako še nisem aktiviral, tako da je ok.
To ti misliš. Support pravi da ti računa ne morejo deaktivirat, lahko ga samo skrijejo iz aplikacije in prikažejo stari način nakazovanja. Deaktivacija v resnici ni mogoča.
O kakšnem GBP računu se vi to pogovarjate? Ker zaenkrat je koliko jaz razumem, samo GBP (local in IBAN) račun, ki je skupen vsem uporabnikom (IBAN je enak za vse in ga lasti Revolut, kot storitev, ne uporabnik kot fizična oseba). Unikatni račun IBAN je zaenkrat na voljo samo pri EUR računu in ga je potrebno prijaviti fursu.
Kako ste sploh prijavili svoj GBP IBAN pri fursu če pa je le ta enak za vse (razlikuje se le po referenci ki jo uporabiš pri nakazilu)? Furs kot lastnika računa vidi Revolut in ne fizične osebe, tako da ne razumem kako je to sploh šlo skozi pri prijavi računa.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Jaz sem v edavke samo pripopal sliko kartice, brez kakršnegakoli obrazca, pa je šlo skoz. Moram priznat, da sem bil kar malo presenečen.
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik iMM pravi:
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Pa sej lahko deaktiviraš račun. Js sem GBP deaktiviral, EUR pa tako še nisem aktiviral, tako da je ok.
To ti misliš. Support pravi da ti računa ne morejo deaktivirat, lahko ga samo skrijejo iz aplikacije in prikažejo stari način nakazovanja. Deaktivacija v resnici ni mogoča.
O kakšnem GBP računu se vi to pogovarjate? Ker zaenkrat je koliko jaz razumem, samo GBP (local in IBAN) račun, ki je skupen vsem uporabnikom (IBAN je enak za vse in ga lasti Revolut, kot storitev, ne uporabnik kot fizična oseba). Unikatni račun IBAN je zaenkrat na voljo samo pri EUR računu in ga je potrebno prijaviti fursu.
Kako ste sploh prijavili svoj GBP IBAN pri fursu če pa je le ta enak za vse (razlikuje se le po referenci ki jo uporabiš pri nakazilu)? Furs kot lastnika računa vidi Revolut in ne fizične osebe, tako da ne razumem kako je to sploh šlo skozi pri prijavi računa.

Prijavi se v aplikacijo na telefonu - top-up - bank transfer in poglej kaj ti tam piše - imaš odprt svoj bančni račun pri Revolut Ltd. .

In tega MORAŠ prijaviti - no, pravzaprav ni treba - samo če ga ne boš pač plačal kazen.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Če nisi aktiviral accountov ti ni treba prijavljat oz. plačevat kazni.

Revolut top-up kot praviš ti da opcijo "activate account" oz. imaš dva zavihka en je "local" (tega je potrebno aktivirat) drugi je pa IBAN in je generičen in nakazuješ preko reference. Enako za EUR račun, kjer je samo opcija aktivacije računa. Sam imam tako pa redno uporabljam revolut (letno naredim preko 200 plačil preko revoluta, top-upam pa samo preko kreditne kartice).

So pa imeli neko vmesno verzijo aplikacije kjer si lahko preko bančnega nakazila top-upal samo tako da si aktiviral account. In to je srž problema tule.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik iMM pravi:
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Pa sej lahko deaktiviraš račun. Js sem GBP deaktiviral, EUR pa tako še nisem aktiviral, tako da je ok.
To ti misliš. Support pravi da ti računa ne morejo deaktivirat, lahko ga samo skrijejo iz aplikacije in prikažejo stari način nakazovanja. Deaktivacija v resnici ni mogoča.
O kakšnem GBP računu se vi to pogovarjate? Ker zaenkrat je koliko jaz razumem, samo GBP (local in IBAN) račun, ki je skupen vsem uporabnikom (IBAN je enak za vse in ga lasti Revolut, kot storitev, ne uporabnik kot fizična oseba). Unikatni račun IBAN je zaenkrat na voljo samo pri EUR računu in ga je potrebno prijaviti fursu.
Kako ste sploh prijavili svoj GBP IBAN pri fursu če pa je le ta enak za vse (razlikuje se le po referenci ki jo uporabiš pri nakazilu)? Furs kot lastnika računa vidi Revolut in ne fizične osebe, tako da ne razumem kako je to sploh šlo skozi pri prijavi računa.

Prijavi se v aplikacijo na telefonu - top-up - bank transfer in poglej kaj ti tam piše - imaš odprt svoj bančni račun pri Revolut Ltd. .

In tega MORAŠ prijaviti - no, pravzaprav ni treba - samo če ga ne boš pač plačal kazen.
Pri bank transfer imam opcijo EUR kjer piše samo activate (nimam aktivirano), pri GBP imam pa opciji 1. Local kjer piše beneficiary: Moje ime, stevilka racuna in pa sort code. Tu sicer pise personal current account, jaz ga nisem aktiviral kot pravite da bi ga bilo treba aktivirat (mogoce se je samodejno). 2. Opcija paje local kjer je pri Beneficiary naveden Revolut in je skupni IBAN vsem.
Zdaj ja, ta local račun je meni malo sumljiv, ampak Revolut support mi je odpisal da oni niso banka in da pri njih nimam odprtega nobenega racuna ki bi ga moral prijavljati.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Mal več kot 3 minute pa res... glede na to, da nimajo digitalnega obrazca in je treba obrazec sprintat, na roko izpolnit, podpisat, poskenirat/slikat in oddat.

Jaz sem ga kar elektronsko izpolnil in vstavil skeniran podpis... pa se cps certifikatom sem podpisal pdf v Acrobatu...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Kakšen obrazec?
Jaz napišem 3 stavke v WOrdu (tako sem prejšnjič), prilimam gor podpis, shranim kot pdf, pošljem po e-davkih. 3 min.
Ne se zafrkavat z javnim sektorjem!! Obstaja uradni obrazec, 8 strani + navodila za izpolnjevanje.
Ljudje se matrajo s sestavljanem obrazca in standardizacijo, pisanjem navodil... ti pa 3 stavke v Wordu...
cry12bpy.gif


16 ljudi vključenih v proces je zdaj slabe volje, a so se zato matral... to je odkrito podcenjevanje njihovega dela in izobrazbe.

Saj to je njihov problem, ce ne znajo spacati skupaj elektronskega obrazca v edavkih... Verjetno vzdrzevanje edavkov pozre kar precej davkoplacevalskega denarja... zato ga je treba vsaj izkoristiti in uporabljati...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.130
113
Hm, jaz ne vidim poante da bi tole prijavljal, če dam top up v € mi pokaze tisti njihov REVO rečun. Drugega pa ne uporabljam. Plače ali drugih dohodkov gor ne prejemam.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Kakšen obrazec?
Jaz napišem 3 stavke v WOrdu (tako sem prejšnjič), prilimam gor podpis, shranim kot pdf, pošljem po e-davkih. 3 min.
Ne se zafrkavat z javnim sektorjem!! Obstaja uradni obrazec, 8 strani + navodila za izpolnjevanje.
Ljudje se matrajo s sestavljanem obrazca in standardizacijo, pisanjem navodil... ti pa 3 stavke v Wordu...
cry12bpy.gif


16 ljudi vključenih v proces je zdaj slabe volje, a so se zato matral... to je odkrito podcenjevanje njihovega dela in izobrazbe.

467716-post_slo.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.952
3.240
113
Citat:
Uporabnik Bugarcek pravi:
Je potrebno račun prijaviti ali ne?
Mislim da je bilo ene 43x napisano da je treba, ker tako tudi izrecno piše v novih navodilih Fursa, ampak dajmo raje ponovno vprašat, noro fajn bi bilo če bi kdo povedal, da ni treba. Pač upanje umre zadnje.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik Bugarcek pravi:
Je potrebno račun prijaviti ali ne?
Mislim da je bilo ene 43x napisano da je treba, ker tako tudi izrecno piše v novih navodilih Fursa, ampak dajmo raje ponovno vprašat, noro fajn bi bilo če bi kdo povedal, da ni treba. Pač upanje umre zadnje.

Ze prav tolikokrat je bilo tudi napisano, pod kaksnimi pogoji ga je treba prijavit. Ce si aktiviral EU IBAN, potem naj bi bilo potrebno tudi prijavit... ce ga nisi, ga ni potrebno, ker tudi nimas kaj prijavljati, ker niti nimas svojega IBAN
smile-1.gif
 

nakoruzi

Pripravnik
8. mar 2008
209
0
16
Kakšne možnosti ima Revolut, če bi želel dve kartici in en račun? Da bi ga uporabljali dve osebi za kao družinski račun. A mora en vzet dodatno kartico, ali se da povezat dva računa skupaj?