Revolut bančni račun

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Je komu uspelo nakazati na svoj Revolut preko novega IBAN-a? Meni javi, da plačilo ni možno preko SEPA in da je kombinacija IBAN in BIC neveljavna (itak, BIC je od Revoluta v Angliji, IBAN je v Litvi...).
shocked-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.945
3.234
113
Citat:
Uporabnik Commodore pravi:
Je komu uspelo nakazati na svoj Revolut preko novega IBAN-a? Meni javi, da plačilo ni možno preko SEPA in da je kombinacija IBAN in BIC neveljavna (itak, BIC je od Revoluta v Angliji, IBAN je v Litvi...).
shocked-1.gif
Katera banka sploh še uporablja BIC, glede na to da je realno opuščen že pred časom?
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Kot rečeno, BIC še vedno obstaja. Tudi vnašati ga mi ni treba (konkretno gre za DKB) - verjetno se jim prav tu nekaj zaplete in jim avtomatski check ne gre skozi (ker je eno GB, drugo LT):

dkb2revolut.png


Vprašanje sem poslal na oba supporta (pa še na FURS glede tega, če je treba prijavljati), ampak zaenkrat še vsi "švicajo".
grin1.gif
 

Staedtler

Zelenc'
24. maj 2013
18
0
1
Citat:
Uporabnik Staedtler pravi:
So še komu kar sami, avtomatsko aktivirali ta IBAN račun?
In se da to kako deaktivirat, da uporabljam Revolut kot do sedaj in si samo sam nakazujem denar.
Tega novega IBAN računa niti ne potrebujem in se mi ne da ubadat s FURSom.

Evo, sem jih povprašal preko supporta, če mi lahko deaktivirajo ta novi osebni račun in so mi uredili.
Tako da lahko sedaj spet polnim račun kot prej, na njihov IBAN ter z mojo osebno referenčno številko.
Tak da ne bo FURS kaj težil. Dokler se ne razjasni čist, če je potrebno ta novi račun prijavit ali ne, je bolje biti na varni strani.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Commodore pravi:
Kot rečeno, BIC še vedno obstaja. Tudi vnašati ga mi ni treba (konkretno gre za DKB) - verjetno se jim prav tu nekaj zaplete in jim avtomatski check ne gre skozi (ker je eno GB, drugo LT):

dkb2revolut.png


Vprašanje sem poslal na oba supporta (pa še na FURS glede tega, če je treba prijavljati), ampak zaenkrat še vsi "švicajo".
grin1.gif

Na NLB je šlo BP naprej, BIC nisem vpisal pa se je na nalogu sam pojavil ... No ja, moram še par urc počakat, da sede na revolut račun, da bom videl, ali je res vse OK
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Kateri BIC se je pojavil, od Revoluta ali od SEB banke?

Jaz bom tudi rekel, da mi deaktivirajo IBAN, dokler ne bo delovalo - support je odgovoril, da imajo tezave in delajo na tem, da pa lahko dajo na prejsnji nacin, dokler ne bo delovalo.
 
Nazadnje urejeno:

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Revolut bo pričel ponujati tudi crowdfunding

In je/bo kdo investiral? Ce sem prav prebral minimum 10eur kar bi glih vlozil ampak pise da pa ni easy way out torej prodaja delnic samo ko se bo stvar prodajala al kako pac to gre
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Commodore pravi:
Kateri BIC se je pojavil, od Revoluta ali od SEB banke?

Jaz bom tudi rekel, da mi deaktivirajo IBAN, dokler ne bo delovalo - support je odgovoril, da imajo tezave in delajo na tem, da pa lahko dajo na prejsnji nacin, dokler ne bo delovalo.
Pojavil se je revolutov BIC (un REVOGB ali kaj je že). Denar je bil naslednji dan (nakazal sem zvečer) ob 10 dopoldne na računu.
Očitno zna bit problem pri tvoji banki, verjetno so bolj natančni kot je v navadi ali kaj podobnega ...
Glede na to, da sem imel prej stalno težave (včasih je šlo skozi, včasih sem moral težit), bom kar na tem ostal. FURSu sem itak v 3 minutah spustil obrazec v edavkih, in to je to.
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Jaz imam v accountu pod USD in EUR dva računa, vsak s svojim iban-om in bic-om. Ne razumem zakaj sta potrebna dva in kaj bi lahko šlo v navzkriž z fursom. Kako je z dvigom gotovine na bankomatu, je provizija? Priznam, da mi ni nič jasno.🤔
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Do 200€ mesečno ni provizije. Kako so se pa pojavili računi brez pikanja na ustrezno valuto in potrjevanja, mi pa ni jasno.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.945
3.234
113


+ opozorilo, da se je enim pri Revolutu kar avtomatsko aktiviral račun, tako da...
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
BuDi, hvala objavljeno. Je mogoče zahtevati ponastavitev računa v obliko kot je bila na začetku? Brez vezave na IBAN? Poiskušam na njihovem supportu, kjer pa imaš opravek z avtomatom (ne preveč brihtnim).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Lucijan pravi:
BuDi, hvala objavljeno. Je mogoče zahtevati ponastavitev računa v obliko kot je bila na začetku? Brez vezave na IBAN? Poiskušam na njihovem supportu, kjer pa imaš opravek z avtomatom (ne preveč brihtnim).
Je možno. Napišeš v chat in uredijo takoj. Seveda, ko enkrat dobiš agenta. Tist AI bot je kr nekaj, moreš kr takoj napisat v chat "live agent", da dobiš osebo na drugi strani. Včasih traja par minut (če imaš srečo), lahko pa tudi več ur ali šele naslednji dan.

Ta njihov support je kr problematičen, če rabiš kaj resnega. Sem se zafrkaval par dni z eno brezvezno zadevo. Če nisi premium, imaš support samo v določenih urah (od kar so uvedli premium, prej si vsaj sporočilo lahko napisal kadarkoli, pa so odgovorili, ko so). Potem ti najprej ta bot meče naključne odgovore, ki nimajo veze z vprašanjem. Nato lahko traja celo večnost, da prideš do agenta. Meni je pisalo 6ur, ampak tudi po več kot 6h ni bilo odgovora. Potem pa je enkrat kasneje uspel odgvorit, vendar nisem dobil nobenega notificationa (za plačila sicer notificatione od Revolut appa dobivam). Agent je pa lepo zaprl case, ker se nisem takoj odzval. Ko sem naslednjič odprl app, je app želel, da ocenim odgovor oziroma agenta, čeprav odgovora sploh nisem mogel pogledati (dokler nisem ocenil). Odgovor je bil na koncu totalno brezvezen (copy paste kaj pomeni določeno stanje transakcije, čeprav nisem tega spraševal). In ko sem odgovoril, spet čakanje na novega agenta, ki je dal podoben neuporaben odgovor (po več kot 8h) in ponovn zaprl chat. Šele v tretjo sem dobil agenta, ki je sploh pogledal, kje je dejansko težava. Pa kolikor je za prebrat na njihovem twitterju imajo tudi drugi kar pestre izkušnje z njihovim supportom.

No, ko sem želel spremenit račun v prejšno varianto, sem dobil agenta relativno hitro in je tudi uredil brez dodatnih vprašanj. Najboljše je takoj napisat live agent in napisat, da želiš nazaj polnenje preko skupnega računa brez osebnega računa. Potem pa tudi, če si vzamejo več časa, bojo že uredili, ko agent prebere zadevo.
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Mi pravi gospodična na supportu: ...not able to disable (personal IBAN), we can only hide the account details on your app.
Je to to? Sedaj v EUR accountu vidim banko kot Beneficiary, IBAN pa je GB98.... Ma, se mi zdi, da se ne zastopim z gospodično.