Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Tisto glede stevilke racuna oz. predpono pa je opisal med komentarji... ko gospa na salterju, ni hotela niti slisati o racunu s predpono DE
smile-1.gif
...

gospa na šalterju bi lahko imela probleme, če bi naletela na koga, ki kaj dejansko ve. Slučajno vem da na FURSu EU pravila jemljejo dejansko resno, ker se menda s tem ni za hecat.

recimo FURS nikjer ne pravi da DDV ne more biti vrnjen na račun v tujini, samo preferirajo račun v Sloveniji:
Citat:
Dohodnina
(samo FO) Vračilo preveč plačane dohodnine se izvede na prvi veljavni TRR, odprt pri banki v Sloveniji. Če je račun odprt pri banki zunaj Republike Slovenije, podatek ali bo vračilo predplačila dohodnine izvedeno na ta račun, na tem mestu ni zaveden.

Da skrajšam:
- N26 se da povsem resno uporabljat. Lahko plačuješ vse račune brez provizij, za večino je precej lažja uporaba kot uporaba ene povprečne slovenske banke. Mogoče pri nas samo ni prave ciljne skupine. -Za telebane je preveč drugačno od znanega standarda (čeprav je ta za mnoge zapleten), za resne uporabnike pa kakšna opcija manjka. - Btw. UK banka s katero sem imel opravka je imela skoraj povsem isto vnosno polje za prenos sredstev kot N26 ... Ime, IBAN, znesek, datum izvršitve ... to je vse kar rabiš v EU

Sem vesel, da so tvoje izkusnje iz prve roke drugacne kot izkusnje iz "prve" roke
smile-1.gif
.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
kaj si čisto skenslal ostale račune? ker če nisi, je to čista izguba cajta in denarja.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
kaj si čisto skenslal ostale račune? ker če nisi, je to čista izguba cajta in denarja.

Zaenkrat ni izguba denarja... ce me nic ne stane ...
smile-1.gif
... In zaenkrat nisem skenslal ostalih racunov ... Bom pa skenslal kartice za katere sedaj placujem letno clanarino (NLB MasterCard,...)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
V čem pa finta, da v takem primeru pač ne uporabljaš recimo skrill kartice ali pa neteller? ali pa še eno drugo je nekdo pred časom tu napisal...
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Vceraj prejel kartico... po tocno enem tednu (narocil sem jo 2.1.) ... Izgleda zanimiva
tongue-1.gif


IMG_3979-20170109-154018.jpg

A to je debetna, da si gor naložiš € in potem lahko plačuješ/dviguješ z njo?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Imam se Revolut ... ampak ta je cista predplacniska kartica in ima dolocene omejitve... Recimo nima 3-D secure, ki je ponekod obvezen za placila ... Poleg tega sem imel recimo probleme s placili na kaksnih avtomatih recimo v parkirni hisi ... ali pa pri tocenju goriva na avtomatski crpalki ...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Lepo, grem še jaz v naročilo. Če nič ne stane je ok, pa še malo bom potestiral in izničil provizijo na tistih nekaj položnicah, ki jih plačujem preko spletne banke.
Trajnika se verjetno ne da uštimat na ta račun
wink-1.gif
...

PS: Kakšna je veljavnost kreditne kartice?
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.941
3.234
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Trajnika se verjetno ne da uštimat na ta račun
wink-1.gif
...
PS: Kakšna je veljavnost kreditne kartice?
Podpirajo občasna izvrševanja plačil "standing orders" (enkratno, mesečno, tedensko, letno...)
Veljavnost kartice je 4 leta (precej netipično)
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Veljavnost kartice je 4 leta (precej netipično)
Kako netipično? A ni ravno 4 leta precej tipična veljavnost? Oz. kot opažam zadnje leto ali dve, je zdaj bolj razširjeno, da brezkontaktne dajo za 5 let (ker se kao manj drgnejo
smile-1.gif
), predplačniške pa za 3.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Imam se Revolut ... ampak ta je cista predplacniska kartica in ima dolocene omejitve... Recimo nima 3-D secure, ki je ponekod obvezen za placila ... Poleg tega sem imel recimo probleme s placili na kaksnih avtomatih recimo v parkirni hisi ... ali pa pri tocenju goriva na avtomatski crpalki ...
A N26 ima 3D Secure? Jo imam, samo preko neta še nisem z njo plačeval.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Ob tem pa na Fursu opozarjajo, da mora vsak zavezanec, ki ima odprt plačilni račun v tujini, tega v osmih dneh od odprtja prijaviti finančnemu uradu. Če tega ne stori, je za fizično osebo zagrožena globa od 200 do 1200 evrov, za fizično osebo, ki opravlja dejavnost, od 800 do 10.000 evrov, za pravno osebo pa od 1200 do 30.000 evrov.
Vendar doslej te kršitve niti niso mogli ugotavljati, saj bi morali finančni urad vsake posamezne države zaprositi za podatek o morebitnem obstoju finančnega računa za vsakega zavezanca posebej.
Pa naj še kdo reče, da nismo banana republika.
hysterical-1.gif
Jao ej...
Prijave računa kot vidim ni možno izvesti elektronsko, ampak je treba ročno ta obrazec izpolniti. Tudi za to čestitam FURS-u.

Edit: @Jest: kje si našel v Edavkih obrazec za prijavo računa? Jaz ga pod ustvari nov dokument nimam
frown-1.gif
...
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Commodore pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Imam se Revolut ... ampak ta je cista predplacniska kartica in ima dolocene omejitve... Recimo nima 3-D secure, ki je ponekod obvezen za placila ... Poleg tega sem imel recimo probleme s placili na kaksnih avtomatih recimo v parkirni hisi ... ali pa pri tocenju goriva na avtomatski crpalki ...
A N26 ima 3D Secure? Jo imam, samo preko neta še nisem z njo plačeval.

Da ... Ko sem dodal N26 kartico v Revolut je kot kaze naredil 3DS verfikacijo ...

skitched-20170110-192423.jpg
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:

Pa naj še kdo reče, da nismo banana republika.
hysterical-1.gif
Jao ej...
Prijave računa kot vidim ni možno izvesti elektronsko, ampak je treba ročno ta obrazec izpolniti. Tudi za to čestitam FURS-u.

Edit: @Jest: kje si našel v Edavkih obrazec za prijavo računa? Jaz ga pod ustvari nov dokument nimam
frown-1.gif
...

Izpolnis PDF obrazec in ga dodas preko edavkov ...

Nov_dokument-20170110-192637.jpg


http://www.fu.gov.si/fileadmin...i_iz_tujine.pdf

b. Ali je mogoče obrazec za prijavo plačilnega računa iz tujine oddati preko eDavkov? DA , kot lastni dokument NF-LD.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Da je nekaj pri banki zastonj, oziroma v tem primeru bolj ali manj vse če prav razumem.
Predvidevam da se ta kartica ne smatra kot "Kreditna" v primeru rentacarja, nakupa letalskih kart in podobno?
Ali bi bila lahko zamenjava za viso electron?
 
Nazadnje urejeno: