A so jemalci kreditov v frankih bogi?

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
ksz...

problem vsega tega je, ker se grem stavit, da je bilo vsaj 80% teh kreditojemalcev zavedenih. Velika večina ljudi se pač na take stvari ne sponza (še jaz se ne, pa se imam za razgledanega) in se zanaša na nasvet drugih, ki se "spoznajo" (bančnikov).

Ampak ja, tako kot je nekdo prej napisal, nobena juha se ne poje tako vroča kot se skuha, sploh pri stvari, kjer se bodo spremembe dogajale še naslednjih 10+ let.

Kaj pa kupci NKBM delnic niso bili "zavedeni"?
grin1.gif


Nespametni in ne zavedeni.

Tam je folk iskal hitri zaslužek, tu je pa večina folka reševala življenjsko situacijo.

Sploh pa so večini vsi na bankah zagotavljali, da naj vzamejo v frankih, ker je ceneje, če bo šlo pa na slabš pa itak ni problema, bodo samo v eure pretvorili in bodo na istem. Pa niso.

Noben izgovor (pa čeprav je še tako zavit v nujo in potrebo) nima smisla.

To rečeš tudi, ko kak lopov opehari kako babico?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
za moje pojme, bi vsekakor del odgovornosti morali nositi tudi bančniki, čisto odvisno kaj so folku, ki je najemal kredite flancali. .
Čisto vseen drek je, kaj je kdo takrat "flancal". Ni pa vseen drek, kaj piše v pogodbi.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Citat:
Uporabnik gas pravi:
V mojem primeru, mi je bančnica (vodja poslovne enote) svetovala kredit v svicarjih. Glede konverzije je rekla da ni problema spremeniti v EUR, samo ne vem ali mi je omenila da bom moral vzeti nov kredit :)
Je pa tako, da ce ne poznas stvari zaupas ljudem, ki s tem delajo vsak dan, na zalost nas je to drago stalo. vsaj pri meni je bilo tako....

sedaj je bolj vprasanje kaj naprej naredit? Verjetno bom pocakal, da vidim kaj bo s tecajem in upal da bo € zrasel
smile-1.gif

Glej ona ti je svetovala kaj je bilo trenutno ugodno. Se pa še sama spomnem da so po medijih pisali da trenutno je ugodno vzeti kredit v švicarjih ampak da dolgoročno je rizik.

Ja se strinjam,..tudi sama je takrat vzela enak kredit,.. pa nic ne jamram,....... tako pač je,.. sprijaznit se je treba in upam da bo € zrasel
smile-1.gif


Tudi za razliko od drugih, nic ne govorim, da sem bil zaveden.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Žal zaenkrat nič ne kaže da bo € zrasel, izgublja proti vsem valutam. Glede na to, da so obrestne mere rekordno nizke in da bo ECB začela povečevati količino denarja v obtoku zaradi vzpodbujanja gospodarstva (zasledovanje minimalne inflacije), bo vrednost eur-a vsaj na kratek rok zagotovo še padala. Vrednost eura bi lahko narasla v kolikor ECB konkretneje dvigne obrestne mere. Dokler ne bo vsaj rahlega dviga cen in višje gospodarske rasti (notranjih) razlogov za to ni veliko.
Je pa seveda možno, da bi švicarji zaradi težav pri izvozu v EU na srednji rok ponovno fiksirali tečaj.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
Še imajo smisel za humor

A: Imam predlog! Kaj bi se zgodilo, če bi masovno gladovno stavkali pred parlamentom???

B: Masovno bi prišparali pri hrani...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
A ne veš, da brez strehe nad glavo ne moreš živet?
bonk.gif
naj imajo zlato streho tisti ki si jo lahko privoscijo. Ostali naj dajo pleh. Ce pa imajo sedaj tudi ostali zlato streho ( plehnato bi lahko kupili z evri,zlato so pa svicarji) naj jo pa placujejo.
In ja,tudi sam sem popusil v nkbm ( pa je vse skuhala slo drzava in ne morem krivit EU in svice) pa se ne spomnim da bi bila taka debata o tem. V nasem primeru so ¼abo pocasi kuhali.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Hiter zasluzek je iskal tisti ki ga je tudi dobil. Ostali smo dolgorocno varcevali in verjeli v "nacionalni interes". Zato sedaj po slabem desetletju popolnoma drugace razmisljam in funkcioniram.
Se en dedek ki ga je opeharil lopov,katerega je dedek souszil v hiso (dal glas na volitvah)
 
Nazadnje urejeno:

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
ksz

Bogi? In zakaj naj bi bili bogi? Zato ker so se prekomerno zadolžili? Ker so imeli 5k € premoženja in vzeli kredite preko 200k € za hiše / stanovanja, ki so daleč preko njihovih finančnih zmožnosti? Bivalni problem se da rešiti tudi da si privoščiš manj in imaš manjše bivalne prostore ali pa malenkost bolj oddaljeno iz glavnih mest / centrov. Potem so bogi tudi tisti, ki so izgubili denar v delnicah, pa vrednosti hiše, pa vrednosti vozila itd... Cel teden je pogovor samo o tem, kako naj država pomaga ??? [cenzura] off! Sami ste vzeli kredite, sami jih plačujte!
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Pogosto slišim (predvsem pri avtih): Ne znam varčevati, zato bom vzel kredit in dotično stvar užil že danes. Razbrati je tudi, da so tisti, ki so varčevali v delnicah, navadni špekulanti s preveč denarja.
 

tarzan333

Pripravnik
27. maj 2014
102
0
16
Kdo bo pa vrnil denar tistim ki varčujejo v € in vsaki dan gubijo po 1-2 % glede na $ , Funt, Frank in vse ostale valute?????
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
ne moreš nečesa kupit, če nimaš denarja.
če meniš, da rabiš lastno nepremičnino (ne pozabimo, da smo tukaj Slovenci posebnost glede na ostali svet, ki nepremičnine najema), in nimaš denarja, najameš kredit.
tvegaš in ga najameš v frankih, ker ti to na začetku prinaša nižje obroke.
zdaj pa jej, kar si si skuhal.
tudi sam sem kupil nepremičnino, a s kreditom v evrih s fiksno obrestno mero. ja, preplačal sem ga ko žuti, ampak sem mirno spal, ker sem ga lahko redno odplačeval. zdaj sem brez kreditov in lizingov, vozim pa na žalost citroene, ker si česa boljšega ne morem privoščiti ... fajn bi blo met BMWja, a finance tega ne omogočajo.
nisem za reševanje bank in posameznikov.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Tisti imajo ze tako dovolj. Zakaj bi jim pomagal.( sarkazem detektor vklopi)
v dveh desetletjih ssva na banki napraskala skupaj skoraj 6 mestno cifro evrov, pa mi na vprasanje ce dobim 10 jurjev kredita recejo da imam premajhne dohodke. In sva pac kupil nepremicnino v vrednosti privarcevanega brez tistih 10 jurjev kredita.
Nekateri pa so na osnovi 3 lepih plac dobili kredit za 30 let obrok pa je znasal vec kot minimalna placa.
To je za mene ociten znak da tak sistem ne bo 100% uspesen. Tako za banko kot za pufarja.
in res je. In mirno spim pod plehnato streho. Svicarji so pa vsi zivcni pod zlato streho.
 
Nazadnje urejeno:

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Ubistvu je tok fajn vidt, da se je tolk ljudi pofockal, da so zapufani, ker je vse ubistvu "zlagano". Folk brez kreditov se sprasuje, pa kako za vraga majo teli tok pa tolk, sej ne znese....pol pa vids, da je vse samo puf, in da gledajo na vsak cent pr pasteti, pa bencinu, pa dopust je rekost. heh....kr mejte tak lajf! Js grem pa na per, al pa dva....ker grem lahko!
cheer.gif
Sem privoscljiv? Briga me....ce si sam pozresen, si sam kriv.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:

in res je. In mirno spim pod plehnato streho. Svicarji so pa vsi zivcni pod zlato streho.

Enako tudi jaz! Raje ena soba manj v stanovanju,pa mirno spim. Pa nikogar ne obsojam,in dejanski si ne predstavljam,da bi bil v koži nekoga,ki ima po 8 ali 9 letih odplačevanja sedaj višjo glavnico kot ob podpisu,ampak....
Berem komentarje na tisti skupini na FB in vidim,da so nekateri malo nerealni v določenih izjavah. Govorijo namreč,da so jim banke takrat vsilile CHF kredit kot edino opcijo,za EUR kredit so bili pa kreditno nesposobni. To preprosto ni res! Seveda so bili kreditno sposobni,ampak pač za manjši znesek. Ker pa so ljudje najemali nerealno (za moje pojme) visoke zneske in se niso dovolj pozanimali,da se gredo v bistvu forex,imajo sedaj probleme.
Še ena stvar: opazil sem,da so ljudje preveč zaupali bančnim svetovalcem. Itak da pri tako pomembni stvari,kot je kredit na 15 ali 20 let,ne boš zaupal neki bančni uslužbenki,ampak se greš glede tega pozanimat k neodvisnemu kreditnemu svetovalcu
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.689
1.423
113
Notranjska
Jaz bi rekel, da smo v Sloveniji na splošno premalo finančno pismeni. Vsaka mona z nekaj drznosti in karizmo prepriča ljudi, da je tudi drek zlat, potem pa imamo kar imamo!
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
V glavnem kot smo že pogruntal je bila vsa tista rast 2002-2008, kjer so se cene napremičnin podvojile, na kreditih kateri so na slabi banki končali osnovana.

Plače so bile, pa tudi 1/3 višje na ta račun. Zdej pa, če si se takrat zapufal do konca, pa da ti je plača padla na realno velikost (če si bil v gospodarstvu), sedaj pa še tele makroekonomske zadeve katere se dogajajo.
bonk.gif


Da to je čist res, da so eni v resnih problemih.
bonk.gif
Če, bi imeli vsaj sistem kot v amerik, da ključe prineseš na banko pa rečeš hvala.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Poisci desetletjeali malo manj stare teme po foumih. Stanovanje je bilo treba enostavno kupiti. Pa magari v celoti s pufom,saj je bil obrok kredita samo malenkost visji kot najemnina,bi bilo pa tvoje po xy letih,ne pa da podpiras tajkuna ki je po Jazbinsku prisel do zastonj stanovanja. Nekateri so celo predlagali da bi vzel kredit,kupil stanovanje in ga oddajal. Obroke bi placeval najemnik, stanovanje bi bilo pa tvoje po xy letih.
jaz sem pa pred 3 leti razmisljal da bi prodal,denar dal na banko/depozit( takrat si dobil se 5% letno) in od obresti placeval najemnino,ko pa bi cene padle pa denar dvignil in kupil.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Berem na fb skupini komentar ene ženske (citiram):

"Sedaj teče 9 leto ( od 20). Glede na dejstvo, da sem odplačala skoraj vse obresti. ..grem pa na glavnico, ne vem, ali bi bilo smiselno menjati valute v mojem primeru..."

Ona je zgleda resno prepričana,da je odplačala vse obresti
rolleyes-1.gif