A so jemalci kreditov v frankih bogi?

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Ma kasne to stresajo na FB, vsi drugi so zdej krivi, pa sami priznavajo, da nimajo pojma. Kaj so se sploh spuscal v kredite, ce nimajo pojma? Zdej pa vsi drugi krivi. K so pa dnar dobil, je blo pa top shit a?!
bonk.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.322
113
Citat:
dragi moji, vsi smo v istem sranju...mi smo pred 7leti vzeli 140.000eur (pretvorjeno iz chf) za nakup strehe nad glavo in si stem resili stanovanjski problem...sedaj smo 5 clanska druzina z 3majhnimi otroci in eno placo...vseeno smo placevali kredit, si trgali od ust, sedaj po 7letih pa naj vse prepustimo usodi in pohlepnim bankam??? nasa glavnica je na danasnji dan 180.000eur
no kako naprej?? ne vem?? novega kredita ne dobimo, smo probali ze pred 3 leti iz chf it na euro...ampak ni v pogodbi zapisano da lahko
grozno nam je? ne vemo kako naprej...ker vem da nismo vse sami krivi, bili smo mladi, neumni in ne vedi kaj tak kredit pomeni, nihce nam ni rszlozil tveganj...
upamo na boljso prihodnost
al pa bomo mi vsi ostali na cesti in tako bomo v breme drzavi...

Citat:
Res sem žalostna, da moramo tako razmišljat in kovat neke špekulacije, gede na to a smo povsem pošteni državljani, z fakulteto, službo, družino, otroških dokladov skoraj nisem videla, vrtec pa sem plačevala po 60% cene. Gradili smo ker hočemo normalno dostojno živet, dopust poleti redko, saj enostavno ni financ , da o smučanju le sanjam. Sedaj pa moram špekulirati kako naj rešim še to kar imamo. Res sem žalostna in zelo razočarana nad našo državo, ki mi ni dala nič.
Na sliki na FB pa za novim VW :p

Se mi zdi, da ni samo država do plafona zapufana ampak tudi državljani. Se mi je zdelo čudno pri enih takrat, leto dve zaposlitve potem pa kr passat in stanovanje, pa pejmo froce štepat.
 
Nazadnje urejeno:

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Seveda, sej noben ni razmisljal. Ko so sli po kredo na banko so mel prenovo stanvanja, al pa nakup le tega al pa nov avto pred ocmi....Pogoji kredita so bli samo bezno vazni, detajli sploh ne, zdej k je pa stala, so pa pogodbe vn zbrskal in jih prvic prebral. Zdej pa iniciative pa ne vem kaj....
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
KSZ.
Bogi so, zgodilo se je nekaj, kar se ni še nikoli do sedaj.
"S tem je ustavila krepitev tečaja franka, ki je potekala že od začetka krize; frank je od septembra 2008 do avgusta 2011 v primerjavi z evrom pridobil kar tretjino vrednosti - z 0,63 je zrasel na 0,83 evra (evro je upadel z 1,60 na 1,20 franka), kar je zmanjševalo konkurenčnost švicarskega gospodarstva in povečevalo deflacijske pritiske."
Zato je takrat njihova banka fiksirala tečaj.
Kako je to naredila :". Količina svežih frankov, ki jih je morala natisniti za 40-mesečno tiščanje njihovega tečaja navzdol, je bila precejšnja - od septembra 2011 do decembra 2014 še 159 milijard" Obstajajo tudi mesečni podatki. Veliki zneski.
Ti podatki so bili javni.
In misliti, da se to ne bo nehalo, vzeti 140.000 EUR v CHF in ne razmišljati je zelo lahkomiselno, neumno.

Citati so iz Financ, avtor Tadej Kotnik
 

Stardo

Pripravnik
3. jan 2009
353
0
16
40
KSZ

še en frišn biser:

Citat:
Mislim, da bi bila potrebna raziskava... KOLIKO TEH KREDITOV JE BILO SKLENJENIH.... po letu 2005.... ko se je že vedelo, da so škodljivi!

Ker valutno tveganje je bilo izumljeno točno leta 2005
hysterical-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik splash pravi:
A ustanovimo parodicno skupino na FB Vrnite.nam.izgubljen.NKBM.denar.
sem za.
pa se tisto ki so imeli obveznice v nlb
le zakaj je banka ponujala kredite v frankih? Zakaj jih ni ponujala v kaksni valuti ki je znana po hiperinflaciji v zadnjem desetletju
 
Nazadnje urejeno:

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Ja.
Pa država naj tudi vrne cene delnic na nivoje 2007!!!
Za delnico Krke mi PRIPADA 120€.
cheer.gif

stupid-1.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Kako bedne so že vse te teme na "švickote".
rolleyes-1.gif


Če mi zna kdo razožit, v čem je keč, mu plačam kosilo (večerje ne, da ne bo mislil, da ga bom še prenočil
grin1.gif
):

zakaj bi bila težava valutnih tveganj, tveganj borznega parketa, tveganj pontijevih shem in še bi lahko našteval PROBLEM tistih, ki v to niso vpeti ??

So na banki komu grozili, zvijali roke in ga pretepali, ko je podpisoval pogodbo o najemu kredita, vrednega npr. 200 k EUR za 30 let v Suise frankih?

In kaj, če se zadeva obrne in bodo zrasli evrski obroki?

Sicer mi je dokaj jasno, da so se ljudje znašli v nezavidljivem položaju in da je neetično, nespametno in skorajda idiotsko kriviti ljudi za njihove (takratne) odločitve. Vsekakor nihče ni pričakoval takšnega preobrata (ki pa se lahko sčasoma ponovno obrne). Ampak s kančkom razuma vseeno ni težko ugotoviti, da je šlo precej kreditojemalcev močno preko svojih meja, saj so se v določenem obdobju zadolžili "do roba". In kar nekaj časa hodili po robu. A prej ko slej tudi najboljšemu vrvohodcu LAHKO spodrsne....
 
Nazadnje urejeno:

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Še tole: na hrvaškem so tečaje "zamrznilii". Nisem točno razumel, zakaj sploh? In danes preberem, da ima veliko HDZ-jevcev z ministrom za finance vred kredite v švicarjih ...
evil.gif

Pa verjetno tudi SDP-jevci
evil.gif
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.030
474
83
Citat:
Uporabnik noker pravi:
zakaj bi bila težava valutnih tveganj, tveganj borznega parketa, tveganj pontijevih shem in še bi lahko našteval PROBLEM tistih, ki v to niso vpeti ??

V nekaterih državah so zaradi populizma / volitev to naredili, zato naši švicarci tudi pričakujejo. Samo v glavnem bodo na izgubi banke, ne država.

Je pa potem vprašanje če taki zakoni na sodišču padejo in bomo na koncu vseeno plačali davkoplačevalci.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Ne sprašujem, zakaj so to naredili (eno možnost sem opisal že sam), ampak, a je kak TEHTNI razlog, da bi breme slabe odločitve noslli tudi nevpleteni ? Bodo ustanovili še eno slabo banko za kreditojemalce v švicarjih ???
evil.gif
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
53
28
Ja, bogi so, bogi...sprehajali so se mimo bank, pa so uslužbenke prišle ven, jih na silo zvlekle v banke, jim pod prisilo ponudile kredit...so bili sprehajalci zavedeni ( ala Jankovič in Tritonis)...pa so pdpisali nekaj, kar sploh niso vedli...
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Hrvaške in Slovenije tu ne moremo primerjati, ker ima Hrvaška pač še vedno Kuno.

Verjamem, da so vse banke na Hrvaškem, ob pribljižno normalnih obrestih, sklenitev dolgoročnega kredita pogojevale z vezavo na kakšno "svetovno" valuto. Zdaj ali si izbral EUR, CHF ali USD je bla čisto posamezdnikova odločitev in v vsakem primeru bi se lahko odločil slabo. Ga ni preroka, ki bi za 20 let naprej znal izbrati "pravo" valuto.

Ko pa ljudje v Sloveniji, ki imajo prihodke v EUR, najamejo kredit vezan na CHFje pa to navadna špekulacija - tveganje. Kaj so mislili, da bo CHF toliko padel, da bodo 10 letni reti po 5 letih poplačali z eno položnico?
stupid-1.gif
?
V normalnem svetu tega ni, odrastite že enkrat.

Nobenemu ne privoščim tega, ampak vedeli ste kaj tvegate in zdaj nosite posledice. Če imate pred sabo še 10+ let odplačevanja kredita je v tem času CHF lahko tudi spet nazaj na 2 CHF za 1 EUR.