A so jemalci kreditov v frankih bogi?

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Ljudje so takrat hoteli pač dobiti čim večji znesek kredita,zato so ga vzeli v CHF (oz.vezanega na CHF). V EUR bi ga dobili bistveno manj. Žal v s tem padli v nepredvidljivo forex shemo in sedaj je problem.Grdo je,da se jih sedaj obsoja zaradi tega. Nebi pa bil rad v njihovi koži...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Apollo8: kredit zavaruješ z nepremičnino, katera še ne obstaja??? Kdo lahko to naredi, razen tajkunov, ki pa so naredili točno tako?

Yahel: pouči tvojo sodelavko, da bo za ta jebivetrskim "se mi ne da okoli letat" delala bistveno več dni, kakor pa, da bi poskočila do par bank in si izborila magari jurja manj. Za tega jurja bo raje delala ne vem....1 mesec? (če ima recimo plačo 1000€/mesec) Če pa bo šla do vsake banke, pa bo izgubila cca par dni po 1 uro na dan...Kar pojdi ji sedaj povedat, naj malo preštudira.

Tako, "se mi ne da okoli letat" si kupiš MP3 predvajalnik, ne pa kredit za 20 let
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Vsakdo, ki gradi. Gre za takoimenovani kredit z naraščajočo hipoteko. Vzameš kredit recimo 100k€, ampak ti ne dajo vsega denarja takoj, ampak samo recimo 50% trenutne vrednosti nepremičnine, ki je parcela. S tistim nekaj zgradiš in nepremičnina je vredna več in ti dajo še nekaj kredita. V dveh ali treh korakih lepo dobiš vseh 100k€.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tenx. Nisem vedel
zmaga.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.146
113
Tako je, stanovanjske moraš itak namensko porabljat. Ne dobiš ti denar na račun, potem pa si greš avto kupit in na maldive.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
lahko dobiš tudi denar na račun (midva sva dobila recimo 100% na TRR), ampak v dveh tranšah.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.843
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Ljudje so takrat hoteli pač dobiti čim večji znesek kredita,zato so ga vzeli v CHF (oz.vezanega na CHF). V EUR bi ga dobili bistveno manj. Žal v s tem padli v nepredvidljivo forex shemo in sedaj je problem.Grdo je,da se jih sedaj obsoja zaradi tega. Nebi pa bil rad v njihovi koži...
e vidiš, sem mislil da se kredita vzame toliko kot ga rabiš. Sedaj pa vidim da se ga vzame čimveč. Potem pa se jambra.
Še dobro da sem praktično celo življenje kreditno nesposoben.
bonk.gif
ker sicer bi se res mi lahko zgodilo da bi šel s čredo ovac...
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Ljudje so takrat hoteli pač dobiti čim večji znesek kredita,zato so ga vzeli v CHF (oz.vezanega na CHF). V EUR bi ga dobili bistveno manj. Žal v s tem padli v nepredvidljivo forex shemo in sedaj je problem.Grdo je,da se jih sedaj obsoja zaradi tega. Nebi pa bil rad v njihovi koži...
e vidiš, sem mislil da se kredita vzame toliko kot ga rabiš. Sedaj pa vidim da se ga vzame čimveč. Potem pa se jambra.
Še dobro da sem praktično celo življenje kreditno nesposoben.
bonk.gif
ker sicer bi se res mi lahko zgodilo da bi šel s čredo ovac...

"kolikor ga rabiš" je zelo relativen pojem,ker večina je prepričanih da ga rabi 200.000 eur (stanovanje ali hiša + vsa oprema)
wink-1.gif

Kakor berem gor na FB skupini,se je vsak zakreditiral maximalno,kolikor je šlo...zato pa so sedaj problemi....
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.241
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Apollo8: kredit zavaruješ z nepremičnino, katera še ne obstaja??? Kdo lahko to naredi, razen tajkunov, ki pa so naredili točno tako?

Yahel: pouči tvojo sodelavko, da bo za ta jebivetrskim "se mi ne da okoli letat" delala bistveno več dni, kakor pa, da bi poskočila do par bank in si izborila magari jurja manj. Za tega jurja bo raje delala ne vem....1 mesec? (če ima recimo plačo 1000€/mesec) Če pa bo šla do vsake banke, pa bo izgubila cca par dni po 1 uro na dan...Kar pojdi ji sedaj povedat, naj malo preštudira.

Tako, "se mi ne da okoli letat" si kupiš MP3 predvajalnik, ne pa kredit za 20 let

Saj lahko kupis ze stojeco hiso =)
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Ljudje so takrat hoteli pač dobiti čim večji znesek kredita,zato so ga vzeli v CHF (oz.vezanega na CHF). V EUR bi ga dobili bistveno manj. Žal v s tem padli v nepredvidljivo forex shemo in sedaj je problem.Grdo je,da se jih sedaj obsoja zaradi tega. Nebi pa bil rad v njihovi koži...
e vidiš, sem mislil da se kredita vzame toliko kot ga rabiš. Sedaj pa vidim da se ga vzame čimveč. Potem pa se jambra.
Še dobro da sem praktično celo življenje kreditno nesposoben.
bonk.gif
ker sicer bi se res mi lahko zgodilo da bi šel s čredo ovac...

"kolikor ga rabiš" je zelo relativen pojem,ker večina je prepričanih da ga rabi 200.000 eur (stanovanje ali hiša + vsa oprema)
wink-1.gif

Kakor berem gor na FB skupini,se je vsak zakreditiral maximalno,kolikor je šlo...zato pa so sedaj problemi....

Sedaj pa nabivajo eni, da zaradi tega niso cene rastle...
bonk.gif


Raja se je do konca zapufala + stroške za malico + potni not, vse kar je šlo. Pa še babica je pomagala, kot je v tisti reklami.
hysterical-1.gif


Torej, glede da bodo kredite vsaj pol več odplačal in da so cene nepremičnin padle za pol, če hočeš prodat. Sploh nočem računat .....
grin1.gif


JANŠA JE KRIV!!!!!!
evil.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Veliko privoščljivosti. Vsak dan več..

Še leto, dve, pa bomo brali na slovenskih forumih:
- Kaj pa pol, če ti je škripnu sin v primetni nesreči...
- Ni prvi, ne zadnji...
- Kolateralna škoda prometa pač...
- Naredi drugega....

Potem je laže razumeti lika, ki je napisal tole:

Švicarski kreteni!

Zakaj kreteni, zakaj je treba žaliti? Pvič zato, ker splet to zaenkrat še dovoljuje. Žaljenje namreč! Drugič pa zato, ker sem eden od "osebno" prizadetih. Ki ima kredit v švicarskih frankih. Ker se mj je dolg do banke dvignil vsaj za 10.000 evrov.

Argumenti, zakaj so Švicarji kreteni:
1. Časi so taki, da če dvigneš v teh časih ceno produkta za ušiva 2%, postaneš vsaj malo nekonkurenčen.

2. Če v teh ušivih časih dvigneš ceno produkta za 20% (revalviraš domačo valuto za 20%), postaneš popolnoma nekonkurenčen! Mislim namreč na švicarski izvoz. Res mislite, da Švica ničesar ne izvaža?

3. Kaj mislite, si neka država z revalvacijo svoje valute za 20% zviša ugled, ali si ga močno zniža?

Tako pač je, če 300 let nisi imel vojne, tako pač je, če si zaplenil zlato in dragulje Judov, ki so umrli v koncenrtacijskih taboriščih. Kjer ni tožnika, namreč ni sodnika. Miljoni so nareč ostali v Švici.
Še tajkun Zidar (tako beremo na spletu) prihaja vsak mesec po "žepnino" v neko švicarsko banko...

Ko je država zgrajena na takih temeljih (kraja), obračanju stotin miljard (tujega) denarja, potem se lahko hecaš. Prizadeti varčevalci vsaj malo upamo, da so se Švicarji pač malo hecali... Da so se zaleteli.

Da bi jim splesnel švicarski sir, da bi se jim ustavile švicarske ure! Banda (ne)prešvicana!


467716-post_slo.gif
Ker ima v glavnem prav...
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
Se to sem pa že zadnjič opazil...

Človeku psa razsekajo bebci se pa kregajo, kolk je užitno tako mesto ter krave in prašiče not mešajo.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Itak, sej dnar je sam dnar....pes je ziva zadeva,ljubeca. Boli nas kurec za tiste kredite pa za folk k zdej cvil da morjo vec placat....Ce uzivajo luxuz, nej ga se placajo.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Itak, sej dnar je sam dnar....pes je ziva zadeva,ljubeca. Boli nas kurec za tiste kredite pa za folk k zdej cvil da morjo vec placat....Ce uzivajo luxuz, nej ga se placajo.

Tako je! In kurbe naj bodo v bodoče ne po 50 evrov, ampak po 350. Če želijo uživati, naj plačajo...
Naj plačajo toliko, da jih bo minilo za vse večne čase. Tako seksati, kot kupovati stanovanja, zidati hiše. Menjati pokvarjeno belo tehniko. Plačevati otrokom kakšne krožke. Iti na izlete. Itd.

Kar mamo mamo, ane?
 
Nazadnje urejeno:

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Itak, sej dnar je sam dnar....pes je ziva zadeva,ljubeca. Boli nas kurec za tiste kredite pa za folk k zdej cvil da morjo vec placat....Ce uzivajo luxuz, nej ga se placajo.

Tako je! In kurbe naj bodo v bodoče ne po 50 evrov, ampak po 350. Če želijo uživati, naj plačajo...
Naj plačajo toliko, da jih bo minilo za vse večne čase. Tako seksati, kot kupovati stanovanja, zidati hiše. Menjati pokvarjeno velo tehniko.

Kar mamo mamo, ane?

Voham zahrustriranost Shizznit. Bodo že sami pojedli svojo trenutno vročo župco. Pa saj veste, kaj pravijo o juhi.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Švicarski kreteni!

Zakaj kreteni, zakaj je treba žaliti? Pvič zato, ker splet to zaenkrat še dovoljuje. Žaljenje namreč! Drugič pa zato, ker sem eden od "osebno" prizadetih. Ki ima kredit v švicarskih frankih. Ker se mj je dolg do banke dvignil vsaj za 10.000 evrov.

Argumenti, zakaj so Švicarji kreteni:
1. Časi so taki, da če dvigneš v teh časih ceno produkta za ušiva 2%, postaneš vsaj malo nekonkurenčen.

2. Če v teh ušivih časih dvigneš ceno produkta za 20% (revalviraš domačo valuto za 20%), postaneš popolnoma nekonkurenčen! Mislim namreč na švicarski izvoz. Res mislite, da Švica ničesar ne izvaža?

3. Kaj mislite, si neka država z revalvacijo svoje valute za 20% zviša ugled, ali si ga močno zniža?

Tako pač je, če 300 let nisi imel vojne, tako pač je, če si zaplenil zlato in dragulje Judov, ki so umrli v koncenrtacijskih taboriščih. Kjer ni tožnika, namreč ni sodnika. Miljoni so nareč ostali v Švici.
Še tajkun Zidar (tako beremo na spletu) prihaja vsak mesec po "žepnino" v neko švicarsko banko...

Ko je država zgrajena na takih temeljih (kraja), obračanju stotin miljard (tujega) denarja, potem se lahko hecaš. Prizadeti varčevalci vsaj malo upamo, da so se Švicarji pač malo hecali... Da so se zaleteli.

Da bi jim splesnel švicarski sir, da bi se jim ustavile švicarske ure! Banda (ne)prešvicana!


467716-post_slo.gif
Ker ima v glavnem prav...

Nima prav. Niso švicarji nič revalvirali ampak je evro toliko padel. Kar primerjaj z dolarji, ki so ravno tako šli za podoben odstotek gor.