E-Thorex.com - problem z izplačili

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik zxdnsx pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Kam ti dam moj paypal, da mi pošlješ klinčevega jurja ali dva? Saj nisem nič izgubil, ampak poznam eno samohranilko, ki bi ji to precej pomenilo, tebi pa nič
smile-1.gif

Samohranika, ki se težko preživlja, najbrž ni vlagala v Forex. Ne vidim potrebe, da bi komur koli pošiljal denar, ker vsako leto prispevam več kot dovolj v rdeči križ, unicef, karitas, itd...
Aha, tako kot tu radodarno pomagaš. Seveda v zameno za določen %. I smell bullshit.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Ma sej to je ista skupina ljudi. Tudi pri Luxuris so obljubljali 20% na letni ravni, le da je Luxuris bil bolj transparenten in si videl odprte pozicije, ki so bile žal v izgubi. Tam si vlagal v MAM, oz. iz svojega računa na račun brokerja in oni so v tvojem imenu trgovali. Thorex je pa bil kot nek sklad in si vlagal denar k njim na firmo, kaj so pa tam počeli naprej nisi videl. Sej 50% na mesec tudi lahko narediš na forexu, samo koliko časa ti to uspeva preden pokuriš ves denar je le vprašanje časa.

Kaj ni noben dobil nobenih informacij kako je končala obravnava v Dubaju, ali so to bile ponovno laži?
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Hehe

Ej kolk casa jih ze ti dosegas v povprecju seveda, tak donos

Da ti nam su pes racunat da mors.bit milijinar
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
"1-3% na mesec, kar ni neki tezkega doseci"

O kako lepo. Mal tezje je 5-8 na kesec, ampak od 1-3 to je pa res mal. Sej lahko da je kaksen mesec minus, sam lej, v povprecju je pa 2%. Zdej pa dej v kalkulator, šale res!
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Ma sej to je ista skupina ljudi. Tudi pri Luxuris so obljubljali 20% na letni ravni, le da je Luxuris bil bolj transparenten in si videl odprte pozicije, ki so bile žal v izgubi. Tam si vlagal v MAM, oz. iz svojega računa na račun brokerja in oni so v tvojem imenu trgovali. Thorex je pa bil kot nek sklad in si vlagal denar k njim na firmo, kaj so pa tam počeli naprej nisi videl. Sej 50% na mesec tudi lahko narediš na forexu, samo koliko časa ti to uspeva preden pokuriš ves denar je le vprašanje časa.

Kaj ni noben dobil nobenih informacij kako je končala obravnava v Dubaju, ali so to bile ponovno laži?
Luxuris je tudi garantiral vracilo denarja...kar je enostavno nemogoce izpolniti ce trgujejo na fx in nimajo par 100mio rezerv za vracila vlozkov
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
"1-3% na mesec, kar ni neki tezkega doseci"

O kako lepo. Mal tezje je 5-8 na kesec, ampak od 1-3 to je pa res mal. Sej lahko da je kaksen mesec minus, sam lej, v povprecju je pa 2%. Zdej pa dej v kalkulator, šale res!

Tak rezultat je dosegljiv z dobrim risk managementom. Ce se prav spomnem si se nekaj hvalil, da ce bo kdorkoli uspeseno trgoval nad 3 leta da bos k njemu investiral
smile-1.gif
Jaz mam racune od 2013 dalje vse overjeno, tako da te lahko za besedo drzim...
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Apollo sej Luxuris in Thorex so eni in isti. Oboji so govorili da se ustavi trgovanje pri -20 ali -30%. Samo potem so se pa zlagali strankam, da je balance rastel in naj se to gleda. V resnici so pa odprte pozicije bile v minusu in je equity padal dokler ni prišlo do margin call, potem je pa balance tudi izginil. Sej je bilo tudi v financah, ko so Pušnika spraševali kaj se dogaja. To bi morali vsi tam odgovorni sedeti v zaporu zaradi zavajanja in prirejanja rezultatov ter kdo ve kaj še... Če bi se držali dogovorjenega jim noben ne bi ničesar očital ali grozil, tako pa naj žanjejo kar so posejali. Škoda je ker mečejo slabo luč na forex in potem ljudje mislijo da je to vse ponzi...
 

mdob

Zelenc'
24. dec 2016
14
0
1
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
"1-3% na mesec, kar ni neki tezkega doseci"

O kako lepo. Mal tezje je 5-8 na kesec, ampak od 1-3 to je pa res mal. Sej lahko da je kaksen mesec minus, sam lej, v povprecju je pa 2%. Zdej pa dej v kalkulator, šale res!


Seveda je mogoče doseči takšne rezultate, vprašanje pa je s kakšnim rizikom. Če je rizik recimo 20%+, potem je 1-3% zelo povprečen rezultat. Če je pa tveganje (drawdown) nižje od 10% so takšni rezultati težje dosegljivi.

Sicer pa se da doseči tudi 5-8% mesečno, težava je samo v tem da bo rizik izgube toliko višji. Na vsakem posamezniku je da vnaprej sprejme tveganje, da je možno izgubiti recimo 50% vložka.
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Da ne odpiram nove teme. Če gre družba, ki upravlja z vzajemnim skladom, v stečaj, je ogroženo premoženje vlagateljev?
 

Eric

Pripravnik
21. mar 2016
106
0
16
Citat:
Uporabnik karamarko pravi:
Da ne odpiram nove teme. Če gre družba, ki upravlja z vzajemnim skladom, v stečaj, je ogroženo premoženje vlagateljev?

Vprašaj se prvo zakaj je šla v stečaj?
smile-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik karamarko pravi:
Da ne odpiram nove teme. Če gre družba, ki upravlja z vzajemnim skladom, v stečaj, je ogroženo premoženje vlagateljev?

Ne,ker to tudi slučajno ni nikomur v interesu!
Z veseljem jo skupaj z vsemi strankami (vlagatelji) prevzame druga večja DZU...je bilo kar nekaj primerov tega v zadnjih letih v Sloveniji (pa sploh večinoma niti ni šlo za stečaje),zadnja zadeva je bila,ko je Ilirika DZU ukinila program vzajemcev in je šlo vse skupaj pod KD DZU

(se opravičujem za offtopic)
 

namestoimena

Zelenc'
7. mar 2017
1
0
1
Pozdrav vsem,

Me je danes po dolgem času prešinilo, če je kaj novega v zvezi z Luxurisom/Thorexom in kakšno zgodbo o vzroku za neizplačila zdaj prodajajo, občasno vas berem že dlje časa pa sem se zdaj odločil še registrirati..

K že napisanemu o celotni zgodbi ni kaj dosti za dodati zraven. Delal sem v isti stavbi v Črnučah, kjer je imel poslovne prostore Luxuris. Občasno sem se družil z zaposlenim v stavbi pri eni tretji firmi, ki je poznal Jureta, on je vložil svoje prihranje v MMA2 ali kaj je bil in sčasoma sem tudi sam vložil par jurčkov.
Bil sem v zgodnjih 20-ih in pred tem sem za valutno borzo komajda slišal. Zdelo se je preveč dobro, da bi bilo res ampak, nisem slutil, da je vse tako nakladanje, da ne pametujem zdaj, a ko sem slišal, da so nekateri vložili tudi 3 mio in več ljudi po cca milijon; sem si rekel, da sam lahko potem tudi par tisočakov. Vsekakor najbolj neumna finančna poteza v življenju in tisti denar, ki sicer ni bil velik, bi mi zdaj še kako prišel prav. Na predstavitev sem šel v Šenčur, z denarjem pa je uradno upravljal Thorex oziroma njihovi londonski brokerji.

Kakšna gluma je bilo vse skupaj, Bog pomagaj...kot je že nekdo nekje ob temi napisal; Vladojev Maseratti in tajnica Andreja je edino kaj je pri vsem skupaj nekaj veljalo
smile-1.gif
)
Dolžni so ostali v restavraciji cca. 10 000 evrov, a nekajkrat pili nek star konjak; 270,00 eur za 0,3 dcl; velika večina zaposlenih ni dobila plače zadnjega pol leta, a Aleš je imel vse na 2 mesca nov avto, vreden vsaj 150 000 v povprečju....in takšnih zgodb je še na tone. Kurxxxje brez primere.

Mimogrede, če bo komu kaj odleglo; nekje maja ali junija 2014, kmalu potem, ko je Lux počil, sta dva neznanca pred stavbo napadla Gorjanca; ki je z Alešem sprejemal vse pomembne poslovne odločitve, kolikor sem slišal. Dobil je mini šamar ampak nič resnega.

Nasploh me je presenetila samozavest vodilnih v omenjenih firmah, ki so delali in iskali ljudi naprej kot, da se ni zgodilo nič ter na drugi strani pasivnost vlagateljev, ker je to bil edini incident za katerega sem slišal od takrat v zvezi izpuhtelim denarjem. Res je, da smo bili sami naivni/ovce ampak sem pričakoval kaj več srža , sicer povečini zelo premožnih vlagateljev, ob več desetmilijonskih izgubah.

En bivši zaposlen v firmi mi je dejal ,da Aleša zdaj čuva albanska mafija. Na spletu je o njem možno prebrati še marsikaj ampak ne bom podvajal nepreverjenih komentarjev.

Če kdo tehta o plačili tisočaka zaradi obročnega odplačila z njihove strani, s tem plačujejo le odvetnike za sodni postopek; čeprav koliko megle je tukaj nikoli ne veš kaj je na tem. Aleševa filma je v postopku v državi, kjer vlada nekakšna mini diktatura in on je hkrati častni državljan (ali nekaj takega) te države, a njihovi državni organi vodijo proti njemu postopek.

Kdo bi vedel...sicer pa ni važno, denarja ne bo v vsakem primeru.
 

MarkoN

Pripravnik
22. mar 2014
111
0
16
Ajde prov ste imeli, nič ni z denarjem, kar nam je bilo jasno #grozaizsencurskihgozdov