Bitcoin-hudičeva valuta.

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.981
113
Če nič ne minajo, pol bodo hitro vgasnili. Jaz jim dam mesec dni, pol mogoče vložim kak drobiž.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
"The minimum amount to withdraw is 0.0003 BTC" - dvomim, da z zastonj rudarjenjem dobiš toliko, da ti izplačajo v denarnico
smile-1.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Bravo, ja meni se je ponoci limit sell sprozil, ampak vseeno vec kot 50% plusa v manj kot mesecu, mi je pa to bolj igra. Vecino imam itak long term notri, sedaj se pa z manjsim zneskom igram. Jaz bom kar pocakal malo, da vidim kaj se bo proti koncu meseca dogajalo. Me pa spet ripple mika, ko bo sel pod 0,15€
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.981
113
Torej zdaj zopet pada.... kaj je vzrok? Samo BTC pa pod 4jurje nebo vec šel... ali pač. So zopet kake špekulacije?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
25.10. nej bi se bitcoin (spet) razdelil. Domnevam, da sedaj kupujejo zato da bodo ob cepitvi imeli obe valuti, kot nazadnje ko se je odcepil bitcoin cash.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Citat:

Pa saj celoten Bitcoin je neke vrste ponzi
evil.gif

Kateri prej pride, prej (in vec) melje
wink-1.gif

"Kateri prej pride, prej (in vec) melje" lahko velja za vsako vlaganje, vendar vsako vlaganje ni ponzi

Kdor je naprimer Applove delnice kupil pred desetimi leti, je z njimi tudi 10x bogatejši od nekoga, ki jih kupi danes.
Ljudje pač vlagajo, obljublja jim pa nihče ničesar.

Bistvena posebnost ponzija je v tem, da se vlagateljem OBLJUBLJA nekaj, kar se nikakor (matematično) ne more izpolniti,
kajti tako, kot je zastavljen, zelo hitro zmanjka novih članov, od katerih je "preživetje" ponzija sploh odvisno.

Ponzi deluje samo toliko časa, dokler je še mogoče EKSPONENTNO naraščanje števila novih strank,
ki so OBVEZANE vlagati in ki se jim povračilo dobička OBLJUBLJA šele v negotovi PRIHODNOSTI.

Ponzi je zavajanje, ki je tudi kaznivo in glavni akterji (običajno) končajo za zapahi
evil.gif
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
A lahko kdo razloži, kako je s temi Bitcoin Gold-om? A vsak, ki ima v lasti BTC bo avtomatsko dobil tudi enako število BTG?
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Če imaš zasebne ključe pri sebi (v svoji denarnici) in se kovanec razcepi, poseduješ po cepitvi (fork) enako količino obeh kovancev.
kot si jih imel pred cepitvijo na osnovnem.

Število enih in drugih bo enako, samo tečaji bodo različni.



 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Glavno je, da imaš zasebne ključe pri sebi, pa vseeno katero denarnico se uporablja.
Samo z zasebnim ključem imaš dostop do enih in drugih kovancev.

Zasebni ključi se namreč po cepitvi ne spremenijo, ne pri enem ne pri drugem kovancu.
Oboji imajo enako zgodovino in z istim zasebnim ključem zato lahko dostopaš do obeh.
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Zgoraj sem pisal o Coindesk, v bistvu imam pa vse na Coinbase :) Kakor vem, to v bistvu ni wallet. Si bom uredl en wallet in tja prenesel. Hvala za pojasnila.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Coinbase je menjalnica in tam nimaš dostopa do zasebnih ključev.
Oni hranijo tvoje kovance in vprašanje, kaj bo z njimi po cepitvi.
Možno, da ne boš več imel dostopa do obeh, ampak samo do tistega, ki ga bo podpiral coinbase.

Pred forkom je pametno vse kovance shraniti v svojo denarnico, kjer lahko vidiš svoje zasebne ključe in z njimi počneš karkoli.
trezor, ledger nano, mycelium, jaxx, bitcoin.info, electrum, paper wallet je nekaj takih zasebnih denarnic, kjer imaš pod kontrolo svoje zasebne ključe