Bitcoin-hudičeva valuta.

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
nisem prav dobro razumel, kaj si želel povedat s tem da ko boš zgubil bo država šla stran? kaj bi pa mogli, ti vrnit ?
grin1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Vse tveganje prevzamem jaz in mi država ne bo nič vrnila, če izgubim, zatorej naj se ne meša zraven, ko kaj dobim.
priden.gif
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
446
25
28
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
V Financeh je bil pred kakšnim mesecem en članek točno na to temo dohodnine pri kriptovalutah,vendar je bil zaklenjen samo za naročnike.Bom probal dobiti tisti izvod in skopiram...

Če boš slučajno dobil članek se priporočam
smile-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
V enem dnevu poskočil na cca 600€. Kako je to možno, brez, da se karkoli prej dogovoriš? To pomeni, da ni decentralizirana stvar, ker nekdo močno manipulira stvar...ne vem, zato pa sprašujem, če kdo pozna bolje zadevo.
 

Neuromancer

Fizikalc
24. jul 2007
344
116
43
BCH-jev blockchain je štartal z BTC-jevo težavnostjo rudarjev, a z manjšo računsko močjo pridruženih rudarjev, zato so bili bloki precej redki. Zato je zdaj prišlo do zmanjšanja težavnosti rudarjenja in nekateri špekulirajo, da bo rudarjenje BCH postalo bolj profitabilno od rudarjenja BTC.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.168
-8.269
113
Citat:
Uporabnik d3esaly pravi:
Hvala. Ker se gre za petmestno cifro, se bojim, da ne bi bil v kakšnem prekršku. Nekje sem zasledil, da naj bi šlo v dohodnino.
Seveda gre
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Ta BCH me je pa res presenetil. Me zanima kam bo vse skupaj slo. Mogoce bo spet kaksna "kraja" BTC jev iz menjalnice. Pa se bo spet BTC za dzabe kupoval.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik d3esaly pravi:
Hvala. Ker se gre za petmestno cifro, se bojim, da ne bi bil v kakšnem prekršku. Nekje sem zasledil, da naj bi šlo v dohodnino.

Pri velikih zneskih se je traba zavedati, da se zahteva belezenje&porocanje o vseh transakcijah nad 15k€. Preveri trenutno zakonodajo okrog pranja denarja...
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik d3esaly pravi:
Hvala. Ker se gre za petmestno cifro, se bojim, da ne bi bil v kakšnem prekršku. Nekje sem zasledil, da naj bi šlo v dohodnino.
Seveda gre

Ampak to,da ti gre zadeva v dohodnino,je še slabša stvar,kot če bi ti direktno davek obračunali
crazy1.gif


Meni je tole zanimivo,da se folk na splošno na to ne ozira...potem bo pa panika,ko jih bo FURS čez par let poklical na zagovor,da dohodka niso prijavili v dohodnino (ok,mogoče mal pretiravam,mogoče se nikomur ne bo nič zgodilo,ampak naši davčni nič ne verjamem niti ne zaupam).

Tudi v tem članku že v naslovu piše,da ne drži povsem,da dobički niso povsem neobdavčljivi: (bom probal dobiti cel članek)
https://www.finance.si/8858267...campaign=buffer
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Da se ne bos matral


Služite s kriptovalutami in se sprašujete, ali bi morali plačevati davke?

Kako je obdavčen dobiček iz trgovanja s kriptovalutami, kot so bitcoin, ether, ripple in podobne?

Od dobička iz kapitala, ki ga fizična oseba dosega s prodajanjem kriptovalut, kot je na primer bitcoin, se ne plača dohodnina. (Podlaga za tako razlago je v 1. točki 32. člena ZDoh-2.) Niti ni treba plačati kakšnega davka na kapitalske dobičke.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Da se ne bos matral


Služite s kriptovalutami in se sprašujete, ali bi morali plačevati davke?

Kako je obdavčen dobiček iz trgovanja s kriptovalutami, kot so bitcoin, ether, ripple in podobne?

Od dobička iz kapitala, ki ga fizična oseba dosega s prodajanjem kriptovalut, kot je na primer bitcoin, se ne plača dohodnina. (Podlaga za tako razlago je v 1. točki 32. člena ZDoh-2.) Niti ni treba plačati kakšnega davka na kapitalske dobičke.

Hvala!
Od kje torej nekaterim trditve,da moraš zadevo prijaviti v dohodnino?
Jest5,komentar?