Bitcoin-hudičeva valuta.

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Forumasi, se eno vprasanje (vem, da se ne izplaca, pa me vseeno zanima). Ce kupim BTC na Petrolu, jih lahko prenesem na Bitstamp in tam z njimi trgujem?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ok, najlepša hvala. Bom izključil, ko pridem domov
zmaga.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.263
-8.464
113
Citat:
Uporabnik uuu pravi:

Kontroverzni McAfee napoveduje, da bo BTC čez tri leta vreden 500.000$ in če ne bo, je pripravljen pred kamerami na TV pojesti svojo moškost
evil.gif
Tole bo ene toliko res, kot je bil tušev polet v vesolje.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Tip res malo pretirava, vendar so zabavne njegove stave. Če sem prav razumel njegove twitte je ponudil stavo, kdo si upa in ne vem ali se je kdo opogumil za "show" pred TV kamerami čez 3 leta ..

Sicer pa, če bi mi kdo na začeku leta rekel, da bo do konca leta BTC prilezel čez 4K$, bi mu tudi odvrnil, naj se zresni.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
O kriptovalutah sicer nerad "špekuliram" kratkoročno in v pol leta se lahko zgodi karkoli, lahko tudi precej izgubiš.

Če že kupuješ kratkoročno, ne kupuj takrat, ko je tečaj visoko takoj po strmi rasti, ampak takrat, ko mu slabo kaže
Trenutno je tečaj še vedno kar visoko in analitiki trga v kratkem pričakujejo padec, lahko tudi pod $3000 in več in takrat, ko bo na "dnu" je pravi čas za nakup.

Dolgoročno sem pa seveda believer (v tehnologijo) in verjamem samo v rast
smile-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.092
113
39
MB
steemit je še hujši ko redit, maš tud polno člankov da je ok, sej veš da ljudje postajo da zaslužijo ne?
smile-1.gif


ta 1 do 1,5 % na dan, se mi ne zdi nemogoče na crypto, da bot naredi, konec koncev se tud na normalnih borzah boti približujejo 1 %

je pa res, da je definitivno treba bit previden.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Ko je pred dvema mesecema bitcoin bil cca. 2400€ mi je kolega rekel, da se trend obrača na padec in da prva ugodna opcija bo pri 1600€. No, pred enim mesecem je res padel na 1600€ in ker sem bil na morju sem si rekel "eh sej bom jutri zjutraj kupil". Zjutraj je bil spet cca. 2300€. Če ne bi bil taki amater bi danes imel 2000€ profita pri enem bitcoinu
grin1.gif
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
ksz

Pred časom sem vložil nekaj denarja v ICONOMI. Trenutni zaslužek je malo čez 2200%, pa me zanima če to prodam in nakažem na svoj račun, kaj bo rekel FURS? Vem, da ni obdavčeno vendar gre v dohodnino? Ima kdo kakšne izkušnje?
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Jaz imam izkusnje. Ni stroskov, ni fursa ni dohodnine. Iz krakna direkt na TRR denar se isti dan na racunu.
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
Hvala. Ker se gre za petmestno cifro, se bojim, da ne bi bil v kakšnem prekršku. Nekje sem zasledil, da naj bi šlo v dohodnino.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
V Financeh je bil pred kakšnim mesecem en članek točno na to temo dohodnine pri kriptovalutah,vendar je bil zaklenjen samo za naročnike.Bom probal dobiti tisti izvod in skopiram...

Imam pa tudi jaz eno podobno vprašanje,kako je s morebitnimi problemi s FURS-om: kolega mi je nakazal par ETH (plačal sem mu jih z gotovino) in jaz sem z njimi kupil nekaj različnih kriptovalut.
Kako je v tem primeru,da ETH-jev nisem kupil sam s svojim denarjem,ampak mi jih je nekdo nakazal...a lahko FURS kaj teži v tem primeru,ko si bom enkrat denar nakazal na TRR?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Če rudariš, moraš plačati davek, ker država to smartra kot dejavnost in dejavnost je obdavčena. Koliko, ne vem. Če pa recimo nakažeš denar v menjalnico (exchange) in vrednost naraste in ti potem vzameš dol, pa to ni obdavčeno, ker država kriptovalute ne smartra kot plačilno sredstvo in niti niso priznane, zato tudi davka ni. Tole sem parkrat že prebral po slo forumih, naj pa še kdo to potrdi, da ne bom zavajal.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Se je že začelo, Avstralija naj bi sprejela kmalu zakon o obdavčitvi dobičkov iz trgovanja s kriptovalutami (podobno kot z vrednostnimi papirji) ... lahko sem pa slabo čul ...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Seveda se bodo vse države hinavsko prištulile zraven, ko pa boš s kriptovalutami izgubil denar, pa bodo hinavsko spizdile stran. Tudi Slovenija bo uvedla davek na kriptovalute poleg rudarjenja, ne se bat
bonk.gif