Tisk nalepk za steklenice

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Živjo,

eno čisto kratko vprašanje... je kdo dal tiskat nalepke za svoje steklenice? Predvsem me zanima, če ima kdo kako priporočilo za ugoden tisk neke razumne količine kosov, pa da me zdej ne bo nalepka prišla več kot ječmen?
zmaga.gif


Nekje sem gledal, hočejo slab evro po nalepki, kar se mi zdi, ajde komad-dva, če daš za darilo... po tem sem našel po ~25centov, kar se mi tudi zdi še nekako veliko, tako da iščem ideje, kam se obrnit za ponudbo
17758-icon_confused.gif


Lp
Peter
 

Gucci

Pripravnik
16. avg 2008
126
1
18
Kaj pa če bi poiskal koga, ki ima laserski barvni tiskalnik? Kakšen grafični studio za par fičnikov ali kakšen kolega, kjer te tisk stane par pirčkov.
Oblikuješ si jih(meni jih prijateljica, ki je grafičarka) in shraniš v .pdf potem pa natisneš kolikor pač potrebuješ.

Laser zato, da ti jih kondenz ne spere. Obrežeš ali z namizno napravico, ki jo dobiš za nekaj evrov pri sosedu od "najboljšega soseda" ali pa na roke, če je sila. Nalepiš pa najlažje z mlekom.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Oblikovane imam, sem si ravno včeraj vzel čas in postavil design, imam pripravljeno za tisk (z ustreznimi oznakami za obrez in paddingom), samo predno pošiljam naokoli za ponudbe vprašam tu, da ne odkrivam tople vode.

Lepljenje z mlekom... prvič slišim, povej kaj več
smile-1.gif
 

Gucci

Pripravnik
16. avg 2008
126
1
18
Popolnoma preprosto. cm mleka v skledico, 4 - 5 cm čopič, na mizo položim kuhinjsko krpo zloženo na tretjino širine. na mestu kjer bom nalepke mazal z mlekom malo pomažem z mlekom, da mi nalepke lepše ležejo in ne drsijo, potem pa jih samo premažem na tanko z mlekom in postavim na steklenico, ki leži na isti krpi zraven. poravnam, obrišem z drugo krpo in položim nazaj v gajbo.

izi pizi
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Sem za "kompenzacijo". Ti meni osnove (nekaj ze vem) o varjenju in kaj od opreme je najbolj optimalno nabaviti, jst ti pa uredim nalepke. Samo bodo na laserja sprintane ali pa na solventa in samolepilno folijo ce imas kak kompliciran izrez.
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Za steklenice moraš pazit glede nalepk ne gre gor vsaka nalepke, zaradi prevelike vlage, rošenje itd. obrni se na Jomi trade in se tam probaj dogovorit, za majhne naklade tiskajo na rolo v VPC celje, razni solventi in folije na flašo je nogo prvo zaradi izgleda ne drugo pa je problem skladiščenja steklenic, ki niso v idealnih pogojih nikoli prevelika odstopanja.
 

reflex

Pripravnik
23. feb 2016
191
9
18
Zadeva je čist simpl. Imaš razne programe za kreiranje etikete. Potem si jo sprintaš na navaden papir od printerja je odvisna kvaliteta natisnjenega. Če boš tiskal na nalepko jo boš težko odstranil s steklenice ko boš to želel. Potem pride najbolj zamudno delo obrezovanje. Ko je etiketa izrezana jo samo položiš na krožnik v katerega si predhodno nalil toliko mleka da si pokril dno. Položiš jo na mleko z nepotiskano stranjo ko se prične vihati jo dvigneš in položiš na steklenico ter narahlo obrišeš s krpo.
20151212152836.jpg
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Ne vem no... tole kar je nekdo prilepil kot vzorec nebi smelo biti nobena vecja tezava za digitalni tisk. Pa tudi solvent razen tega da je folija ne izgleda popolnoma nic drugace. In folijo mi je dosti enostavno obrezati po konturi...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hvala za pojasnilo in primer
zmaga.gif


V batchu imam 32l. To je ~100 flas. Ce hocem vse oblepit, pa da nardim dve rundi v enem mesecu je to tudi nekaj tonerja... ok, ce to z navadnim papirjem in mlekom funkcionira in ne odpade, ko flasa malo "zašvica", mogoče probam, imam enega starega laserja doma, tudi giljotina je na razpolago... kakor pa sem gledal liste nalepk v obicajni papirnicah, pa se tisk doma ne izplača. Ko bom pošiljal povpraševanja, ciljam naklado 1000kom, je za tiskarja to se vedno mala naklada, anede?
sprasujem se.gif
 

HudaLiza

Pripravnik
31. avg 2015
94
0
6
Kaj te vem, jaz mam v lokalni kopirnici zmenjeno pa mi ruka super nalepke za 15c na komad 15x10cm.
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Meni je trpo prijazno poklonil dve svoji pivi, ki sta bili btw odlični, na katerih ima etikete "nalepljene" z mlekom. Imel sem jih kar nekaj časa v hladilniku, potem sem jih čisto običajno opral in pustil, da se steklenice odcedijo, pa so nalepke še prav lepo gor ostale. Pred strojnim pranjem pa sem jih z lahkoto odstranil. Če se bom sam kdaj tega lotil, bom sigurno to najprej poskusil.
 

trpo

Pripravnik
10. jan 2015
175
17
18
HafnerMa te moram popravit. Jaz jih ne limam z mlekom ampak z mešanico lesnega lepila (Mekol) in vode. Napravim zelo redko mešanico (10-20% Mekola) in to namažem na nalepke. Drži super, tudi kondenz, sperejo se pa tudi zelo preprosto - namakanje v vodi za nekaj minut. Tak način je pred časom tu svetoval Utiševalec in meni je najbolj všeč.
 

Gucci

Pripravnik
16. avg 2008
126
1
18
Navadno mleko drži vsak kondenz in večjo vlago. Še po namakanju jo je treba malo podrgnit, da sname. Že par let se tega poslužujem in nikoli ni nobena sama odpadla iz kakršnegakoli razloga
 

trpo

Pripravnik
10. jan 2015
175
17
18
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:
A potem vsako namažeš s čopičem?
S čopičem ja.

Sem pa malo pogledal tole z mlekom. Zgleda zanimivo, samo imam (neutemeljen) strah, da bi začelo smrdeti
smile-1.gif
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Za 1l gostega soka vam jih jaz postancam, da ne boste obrezoval 😏 Etikete...