Hrvatsko homebrew prvenstvo

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
https://www.bjcp.org/docs/SCP_BeerScoreSheet.pdf

Pozdravljen. Potegni si dol ocenjevalni list in levo spodaj imaš nekako opisano po točkah. Ko boš dobil ocenjevalni list nazaj, ti bo po večini jasno kaj je bilo narobe s pivom. Ocenjevalni listi bodo verjetno dostopni v aplikaciji v nekaj tednih.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Čist konkretno, 28 je od mene dobilo pivo APA, ki je blo totalno zoksidirano, sam je blo zadaj zaznat, da bi bla brez oksidacije stvar vrhunska. Po moji oceni bi zmagalo kategorijo če pa ne tega, bi blo pa definitivno v top 3 in tokrat je APA zmagala best of show (na mojo žalost ob veselju
smile-1.gif
), tko da se bi pivovarju splačalo pazit pri flaširanju.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Odvisno je tudi v katero kategorijo prijavljaš, nekje dobijo medalje 34-35, nekje 37-38 odvisno od kunkurence...
Za moje sodniške kriterije je pivo z 35 že zelo solidno pivo, čisto brez offlavour-jev...

Tudi daleč največ ocen pade med 30-40, manj kot 20 se mi zdi da nisem še nikoli dal, max je bilo pa 42 če se ne motim...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Tud to je res, zato je spoštovanje do zmagovalcev po kategorijah precej različno, to se je videlo, ko so mi Hrvati čestital ko nori za zmago v strong ales kategoriji. Tud ta medalja meni osebno pomeni mnogo več, kot ostale tri, ki so na mojem hladilniku.
Po moji oceni pa vsi mal podcenjujemo APA kategorijo, ker se je vsi ogibajo sodit ko hudič križa, ker tam pa naletiš na svega in svašta. So pa vmes biseri, katerih avtorji so veliki mojstri in tega se premalo zavedamo.
 
Nazadnje urejeno:

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Tut ne vem katera pivovarna, bi dala fermentor zato, da bo RIS 3 mesece not ležu in to v začetku junija...
crazy1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Tnx za info (o vsem). Glede na to, da je prakticno sele leto minilo od moje prve kuhe iz plocevinke, sem zelel predvsem feedback - prvic sem dal svoj izdelek na profi oceno. Ko pridejo ocenjevalni listi nastudiram kaj in kako dalje, cilj je pa itq izboljsanje do slo.tekmovanja
smile-1.gif
 

skofk

Zelenc'
8. jul 2015
28
0
1
Kdaj je že predvideno slo.tekmovanje?
konc septembra al konc oktobra...nekje sm enkrat zasledu pa se ne spomnim več
smile-1.gif
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Score sheeti s tekmovanja so začeli prihajati po pošti.
Kako ste zadovoljni s komentarji in pripomambi...
Upam, da največji problem berljivost...
crazy1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Glede na rezultat, sem pričakoval hujšo kritiko. Dejansko je bil največji problem, da sem to rundo zafrknil karbonizacijo in je bila švoh pena in premalo mehurčkov. Vem kaj in kako popravit za naše tekmovanje
smile-1.gif


Ajde, berljivost... sej se razume
wink-1.gif