Hrvatsko homebrew prvenstvo

stricek18

Pripravnik
3. nov 2015
317
4
18
Ko sem prijavil pivo sem notri vnesel samo ime ter kategorijo, ter potrdil vnos prijave. Sedaj ko kliknem print labels and recipe sheet, imam recipe sheet skoraj prazen (razen imena, stila, ter imena piva). Ali je ta list potrebno karkoli izpolnjevati in pošiljati ali tega ne potrebujejo in je s tem prijava zaključena?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Trenutno je 380 piv. Torej je to že precej to. Jaz sem čakal polnoč, preden sem uspel na telefonu poklikat je bila ura 00:07 in jih je bilo že več kot sto. Tako da nisem bil edini, ki je čakal na začetek prijav
grin1.gif
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik stricek18 pravi:
Ko sem prijavil pivo sem notri vnesel samo ime ter kategorijo, ter potrdil vnos prijave. Sedaj ko kliknem print labels and recipe sheet, imam recipe sheet skoraj prazen (razen imena, stila, ter imena piva). Ali je ta list potrebno karkoli izpolnjevati in pošiljati ali tega ne potrebujejo in je s tem prijava zaključena?

Naceloma se vpisuje samo kaksne posebnosti ki jih dodajas v pivo (npr. Hrast, vanilia itd) zato da sodniki lazje definirajo okuse. Navadno se napise tudi stopnja alkohola.
V glavnem informacije katere ti lahko pomagajo pri oceni, komplet recepta pa ne rabis pisat
 

stricek18

Pripravnik
3. nov 2015
317
4
18
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik stricek18 pravi:
Ko sem prijavil pivo sem notri vnesel samo ime ter kategorijo, ter potrdil vnos prijave. Sedaj ko kliknem print labels and recipe sheet, imam recipe sheet skoraj prazen (razen imena, stila, ter imena piva). Ali je ta list potrebno karkoli izpolnjevati in pošiljati ali tega ne potrebujejo in je s tem prijava zaključena?

Naceloma se vpisuje samo kaksne posebnosti ki jih dodajas v pivo (npr. Hrast, vanilia itd) zato da sodniki lazje definirajo okuse. Navadno se napise tudi stopnja alkohola.
V glavnem informacije katere ti lahko pomagajo pri oceni, komplet recepta pa ne rabis pisat

To razumem, samo ni mi jasno glede na to da ko klikneš da dodaš pivo vpišeš samo kategorijo in ime, potem ko pa klikneš natisni nalepke ti pa vrže ven 4 nalepke ter skoraj prazni prijavni list. Se pravi online itak ne morem nič več vpisat kot sem, ali je potrebno potem po pošti karkoli pošiljat ali pustim vse skupaj tako kot je in je za njih pomembno samo kar ti omogočijo na online prijavi.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Nič ne dopisuješ, ravno to je fora, da pustiš sodnikom da sami opravijo delo kot se zagre, sicer bi folk pisal gor, kaj morajo najti v pivu :D
Vse kar sodnik rabi je Stil in pod stil piva. Razen kot je rekel Kadunc, pri specialkah se pa dopiše ključne posebnosti
 

stricek18

Pripravnik
3. nov 2015
317
4
18
No sj ravno to, nič ni narobej samo tiste ki se prvič prijavljamo pa nas je malo zmedlo :p

Heh hvala za odgovore
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.856
113
Ti sam glej, da bodo etikete res z elastikami pritrjene, pa da bo spakirano tako, da ne bom mel še uro dela da bom vse spravil v avto.
 
Nazadnje urejeno:

stricek18

Pripravnik
3. nov 2015
317
4
18
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Ti sam glej, da bodo etikete res z elastikami pritrjene, pa da bo spakirano tako, da ne bom mel še uro dela da bom vse spravil v avto.

Ne skrbi, peljem sam dol pa še od kolega :p Moja hoče v živalski vrt v zagreb haha, tako da bom to opravil s "potjo". Je rekla če greva že enih 14 dni nazaj pa sem reku da lahko 6 al pa 7 maj, je prašala zakaj šele takrat, pa sem povedal da s potjo še pir pelem. Je takoj mela odgovor da drugač verjetno sploh nebi šla.

p.s. pa prov je mela ker men je čist vseen za živalski vrt haha
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Citat:
Uporabnik stricek18 pravi:
No sj ravno to, nič ni narobej samo tiste ki se prvič prijavljamo pa nas je malo zmedlo :p

Heh hvala za odgovore

Pardon, nismo se razumeli, ti izpolniš stilin kar zahteva program pri določenih stilih.
Ko pa sprintaš etikete, pa napišeš še recepturo v zato izpolnjena polja. Tega potem sodniki ne dobijo v roke, tole ima samo organizator, npr...če so kakšne nejasnosti itd...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.856
113
Vseeno je receptura opcija in ne obveza, razen pri specialnih stilih in specialnih sestavinah.
 

stricek18

Pripravnik
3. nov 2015
317
4
18
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Citat:
Uporabnik stricek18 pravi:
No sj ravno to, nič ni narobej samo tiste ki se prvič prijavljamo pa nas je malo zmedlo :p

Heh hvala za odgovore

Pardon, nismo se razumeli, ti izpolniš stilin kar zahteva program pri določenih stilih.
Ko pa sprintaš etikete, pa napišeš še recepturo v zato izpolnjena polja. Tega potem sodniki ne dobijo v roke, tole ima samo organizator, npr...če so kakšne nejasnosti itd...

In kam potem dam to izpolnjeno recepturo? V kuverto poleg prijavnine??
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.856
113
Ne, bi ti že sistem ponudil. Recepture se da pri specialnih pivih. Vi res samo glejte, da je v skladu s pravili, jih imate objavljene, pa etiketa naj bo gor z dvema gumicama pripeta, da popisevalec lažje popiše pivo. Pa naj bo tko spakirano, da bo meni najlažje v avto naložit.
 
Nazadnje urejeno:

stricek18

Pripravnik
3. nov 2015
317
4
18
Mogoče kdo ki ve točen postopek kako potekajo tekmovanja v pivovarstvi, da malo opiše zadeve?.

Ok pivovar naredi pivo, ga da v flaše, naprinta "sprejemene etikete" in ga dostavi 3 flaše do zbirne točke. Kako pa vse skupaj poteka od tam naprej? Kako pivo opravi svojo pot, koliko sodnikov ga ocenjuje, zakaj vedno hočejo 3 flaše,... Kako poteka ocenjevanje, ali so povprečne ocene večih sodnikov,...

Hvala tistemu ki bo to opisal ker me res zanima