Vaša priljubljena kombinacija hmelja

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.953
323
83
glede na to da te moti pine pri ostalih, bo tukaj samo še X10 :D
Meni osebno eden ljubših hmeljev
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
To je ozadje mojega vprašanja
smile-1.gif


Če si za, ti ga kompenziram za nadaljnje nasvete in eni dve pivi v pivovarni, pa eno flašo pira, ki ga boš naredil s tem hmeljem:) Deal? Dostavim ob priliki?
 

smarty

Pripravnik
5. okt 2014
477
0
16
Meni je takrat ko sem delal single hop zelo lepo dišal in je super za single hop varianto čeprav ne vem kam bi ga dal... neke sadne note kot kak galaxy, simcoe al nek tazga ne vem točn
smile-1.gif
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Nova (zame) vrhunska kombinacija v golden (summer) ale-u: Aurora + Centennial = kisli citrusi (predvsem limona) in rože (vrtnice). V kombinaciji z enostavnim in lahkim, suhim telesom, zelo prijetno in osvežilno pivo.

Na žalost ne bo šel na mesečni trk, ker je samo v kegu
smile-1.gif
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:
Nova (zame) vrhunska kombinacija v golden (summer) ale-u: Aurora + Centennial = kisli citrusi (predvsem limona) in rože (vrtnice). V kombinaciji z enostavnim in lahkim, suhim telesom, zelo prijetno in osvežilno pivo.

Na žalost ne bo šel na mesečni trk, ker je samo v kegu
smile-1.gif

To pa res ni nobena ovira...
smile-1.gif
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Za grenkobo Auroro, potem pa na 15, 5, 0 in dry hop Aurora in Centennial približno 1:1 (točno pa 1:0,8 v korist Aurore). Razlog je ta, da sem imel omejeno količino Centenniala in sem ga pač enakomerno razporedil.

Zdaj pa mene mika, da poskusim samo Auroro in samo Centennial. Po moje bosta dobra SMASHa al pa vsaj single hopa
smile-1.gif
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Če bomo kje tko, da bo tudi točilni aparat, prinesem. Sicer pa nisi daleč doma. Si lepo vabljen. Otroci in žena tudi
smile-1.gif
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:
Če bomo kje tko, da bo tudi točilni aparat, prinesem. Sicer pa nisi daleč doma. Si lepo vabljen. Otroci in žena tudi
smile-1.gif

Kar sem hotu rečt je, da se lepo natoči v flaše in je pivo odlično še kakšen dan, tako da ga lahko tako prineseš
evil.gif


Za vabilo pa itak vela
zmaga.gif
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:
Če bomo kje tko, da bo tudi točilni aparat, prinesem. Sicer pa nisi daleč doma. Si lepo vabljen. Otroci in žena tudi
smile-1.gif

Kar sem hotu rečt je, da se lepo natoči v flaše in je pivo odlično še kakšen dan, tako da ga lahko tako prineseš
evil.gif


Za vabilo pa itak vela
zmaga.gif

Aha, aha, na to nisem niti pomislil
smile-1.gif
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:
Če bomo kje tko, da bo tudi točilni aparat, prinesem. Sicer pa nisi daleč doma. Si lepo vabljen. Otroci in žena tudi
smile-1.gif

Kar sem hotu rečt je, da se lepo natoči v flaše in je pivo odlično še kakšen dan, tako da ga lahko tako prineseš
evil.gif


Za vabilo pa itak vela
zmaga.gif

Aha, aha, na to nisem niti pomislil
smile-1.gif

Še bolje če kupiš kakšne 2l flaše, je še lažje... https://www.mojepivo.si/akcija/mojepivo-grainfather-inox-steklenica-2l.html
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:
Če bomo kje tko, da bo tudi točilni aparat, prinesem. Sicer pa nisi daleč doma. Si lepo vabljen. Otroci in žena tudi
smile-1.gif

Kar sem hotu rečt je, da se lepo natoči v flaše in je pivo odlično še kakšen dan, tako da ga lahko tako prineseš
evil.gif


Za vabilo pa itak vela
zmaga.gif

Aha, aha, na to nisem niti pomislil
smile-1.gif

Še bolje če kupiš kakšne 2l flaše, je še lažje... https://www.mojepivo.si/akcija/mojepivo-grainfather-inox-steklenica-2l.html

Sem včeraj šel takoj malo pogooglat glede stekleničenja iz kega. Baje je kar problem pri izgubi karbonizacije..kar se tiče pokvarljivosti me ne skrbi, ker bi to itak prakticiral samo v primerih, ko bi vedel, da se bo takoj popilo. Je izguba karbonizacije res velika in ali se, če je, to pozna takoj ali bi se to poznalo po daljšem času? Neki sistemi pretakanja, ki sem jih videl v raznih člankih, izgledajo kar komplicirani.
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Verjetno je najbolje da flašo napolniš čisto do roba, tako co2 ne more uiti v prazen prostor. Kako je pa to v praksi pa,še nisem probal
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Lahko narediš tlačno polnjenje iz PVC cevk in party pipice, vseeno je potrebno pri vsakem tlačnem polnjenju malo eksperimentirat ker prevelik pritisk bo hitro povzročil flek na stropu. Druga opcija je KEG adpater za klasične PET plastenke. Če te ne moti flaširanje v plastiko je pač to najbolj enostavna rešitev. Sam tole uporabljam kar precej ko moram kam nest pivo ki je v kegu.

Rabiš torej tole:
d4dba3b9c8c27c21eac3cd9a03f1d999.jpg


... in eno cevko ki jo natakneš na spodnji "smrekca" del tega adapterje in ki pride do dna steklenice. Potem rabiš še dva "beer line" keg priklopa (črna) in eno cevko s katero ju povežeš (jumper).

Postopek je enostaven:
- razkužiš PET steklenico, pametno je imet kakšne trše (recimo donat, schweps so dobre)
- naviješ (razkužen) KEG adapter na PET plastenko, "odzračiš" s CO2 linijo (nabiješ 15psi pritiska, priklopiš na keg adapter in odviješ keg adapter toliko da slišiš uhanjanje CO2ja ... recimo 10 sec je ok) .. na koncu nabiješ noter ustrezen karbonacijski pritisk
- prikjučiš "jumper" na keg kjer imaš pivo in na drugi strani na PET adapter, počasi odvijaš keg adapter dokler ne začne spuščat pritiska ven in se pivo prične počasi točit v PET steklenico (gledaš kdaj se pojavi penjenje, takrat polniš prehitro)
- ko pride do vrha zategneš do konca in še 1x nabiješ s CO2 linijo ustrezen pritisk

To je potem to, plastenko lahko s tem "adapterjem" nosiš naokoli (nimaš izgube karbonacije) oz. če bi jo rad komu dal potem postavi plastenke v hladilnik za par urc da se agitacija malo poleže in potem lahko z malo spretnosti v 5sec zamenjaš adapter s klasičnim pokrovčkom. Izguba karbonacije je tu minimalna, stika z zrakom če delaš kot sem napisal pa ni oz. je vse v "co2ju" in je tako taka plastenka enakovredna klasičnemu stekleničenju.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:
Če bomo kje tko, da bo tudi točilni aparat, prinesem. Sicer pa nisi daleč doma. Si lepo vabljen. Otroci in žena tudi
smile-1.gif

Kar sem hotu rečt je, da se lepo natoči v flaše in je pivo odlično še kakšen dan, tako da ga lahko tako prineseš
evil.gif


Za vabilo pa itak vela
zmaga.gif

Aha, aha, na to nisem niti pomislil
smile-1.gif

Še bolje če kupiš kakšne 2l flaše, je še lažje... https://www.mojepivo.si/akcija/mojepivo-grainfather-inox-steklenica-2l.html

Sem včeraj šel takoj malo pogooglat glede stekleničenja iz kega. Baje je kar problem pri izgubi karbonizacije..kar se tiče pokvarljivosti me ne skrbi, ker bi to itak prakticiral samo v primerih, ko bi vedel, da se bo takoj popilo. Je izguba karbonizacije res velika in ali se, če je, to pozna takoj ali bi se to poznalo po daljšem času? Neki sistemi pretakanja, ki sem jih videl v raznih člankih, izgledajo kar komplicirani.

Ma ne... Kalbotov APA je bil tri dni zaprt v flaški (natočen iz Kega na party pipco) pa je še vedno dobil zlato na Best Off.
Natočiš do vrha in tkaoj zapreš in nima kaj bit... Probaj! Natoči v 0.5l flašo - zapri in čez dva dni probaj...
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Hvala vsem za nasvete.
nahrung002.gif


Ne, prav nič me ne moti flaširanje v plastenko, sploh ne za svoj namen.