Vaša priljubljena kombinacija hmelja

koloid

Pripravnik
24. sep 2015
226
0
16
IPA piva še nisem kuhal. Priznam krivdo;)). Sem se pa oskrbel z hmelji Mistral, Columbus, Perle, Strisselspalt in Triskel. Nobenega še ne poznam...
Obratno vprašanje: katerega od naštetih bi vi uporabili v IPA stilu?
 

smarty

Pripravnik
5. okt 2014
477
0
16
Citra/Mosaic
Simcoe/Cascade
Centennial/Cascade
Simcoe/Cascade/Citra
Simcoe/Amarillo
 
Nazadnje urejeno:

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
bolj umirjeno tropsko citrusna varianta: dana, mosaic, cascade
močnejša citrusna varianta: dana, citra, cascade
 

Zmikavt

Pripravnik
21. okt 2016
64
0
6
Aurora/Cascade/Citra - AIPA
Aurora/Bobek/Cascade - Heavy Scotish Ale
Aurora/Fuggles/East Kent Golding - ESB
Aurora/Bobek/Styrian Golding - ESB

Načeloma ne skuham pira brez Aurore za grenkbo. Cascade (za aromo) se mi pa še posebej dopade pri rdečih aleih (Irish Red, HSA, ...).
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Citat:
Uporabnik smarty pravi:
Citra/Mosaic
Simcoe/Cascade
Centennial/Cascade
Simcoe/Cascade/Citra
Simcoe/Amarillo

Sem opazil, da si na "TI" s Simcoe.

Sam sem pred kratkim naredil en Golden ale s kombinacijo Cascade + Simcoe, in sicer od 20min naprej. Oba sem dal enako, tudi v dry hop. Pivo je super, je pa za moj okus preveč "piney" in kar povozi Cascade. Predvidevam, da je to od Simcoea, ker sem pred časom naredil tudi IPO s kombinacijo Sorachi ace + Simcoe, in je bil tako "piney", kot da bi žvečil borove iglice. Tudi po skoraj pol leta ta okus/grenkoba ni izzvenela.

Si imel s tem hmeljem kdaj podobne rezultate?
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Opažam, da brez cascade-a skoraj ne gre...
smile-1.gif
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citra cascade 50/50

Recept je že pripravljen
smile-1.gif


Vseeno me zanimajo izkušnje s Simcoe. Ugotavljam od kje ta "smreka" in glede na seznam najljubših kombinacij, bi Smarty znal to povedat. Se mi je zdela ta tema najbolj primerna za umestit vprašanje.
 
Nazadnje urejeno:

smarty

Pripravnik
5. okt 2014
477
0
16
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:
Citat:
Uporabnik smarty pravi:
Citra/Mosaic
Simcoe/Cascade
Centennial/Cascade
Simcoe/Cascade/Citra
Simcoe/Amarillo

Sem opazil, da si na "TI" s Simcoe.

Sam sem pred kratkim naredil en Golden ale s kombinacijo Cascade + Simcoe, in sicer od 20min naprej. Oba sem dal enako, tudi v dry hop. Pivo je super, je pa za moj okus preveč "piney" in kar povozi Cascade. Predvidevam, da je to od Simcoea, ker sem pred časom naredil tudi IPO s kombinacijo Sorachi ace + Simcoe, in je bil tako "piney", kot da bi žvečil borove iglice. Tudi po skoraj pol leta ta okus/grenkoba ni izzvenela.

Si imel s tem hmeljem kdaj podobne rezultate?

Piney imam tudi jaz kar mi je všeč. Ponavadi kombiniram, da je Simcota za polovico manj kot ostalih. Recimo 50g Simcoe / 100g Casade. Če so Citra jih kombiniram z 50/50%, ker sta itak oba močna... Drugače pa ne delam več z Mosaic, Simcoe, Citra... ker sem se jih naveličal
smile-1.gif

Zdaj testitam single hope z drugimi hmelji in vrgel sem se bolj v noble hmelje k sem sit teh sadnih arom
smile-1.gif
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Doma se mi že ne lep čas svaljka skoraj 200g Chinook-a.

O hmelju sem kar nekaj prebral, na prvo žogo se mi zdi kar težak za uporabo. Opis hmelja je "citrus, spicy, pine", a po izkušnjah na forumih je bolj kot ne "pine". Je kdo s tem hmeljem že zvaril kaj dobrega?

Saj vem...poskusi sam in poročaj...tudi to bom
smile-1.gif
Prej pa me samo zanima izkušnja, če jo kdo ima.