Single Hop IPA - Styrian Wolf - Mnenja

Chuck

Pripravnik
12. feb 2016
59
0
6
Hja. Mi hudič ni dal mira, pa sem odprl eno flaško wolfa.

Čeprav pivo še ni "zrelo" me par stvari moti, ker mislim da bodo šle na slabše. Dosti sadne arome(jagode, nekaj tropskega sadja) je izginilo, kljub temu da je bilo pivo "dry hopano". Pivo je bolj sladkasto, kakor je bilo omenjeno v prejšnjih postih.

Kot samega ga tudi jaz nebom več uporabljal. Treba je dodati kakšen hmelj, ki bo poskrbel za svežino.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Sem že pisal kako se je meni obnesel odlično, je pa res da ima vsak svoj okus.
Torej:
Suh profil piva (malo karamele, nizko drozganje, US05 kvas)
60, 30 minut aurora, 15 min wolf in aurora, 5 minut wolf, flame out wolf.
Tako sem dobil lepo uravnovešeno, dišečo in pitno pivo, brez večjih anomalij ki mi jih sicer povzroča wolf
 

Bolfenk2020

Pripravnik
16. dec 2014
299
0
16
Maribor
www.facebook.com
60min Aurora, 15, 0min Wolf.

Hmm, kaj predlagaš? Dodam kaj ali raje pustim? Rad bi imel nekaj res hopanega s svežino
smile-1.gif
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Jaz nebi nič dodajal, ker če dryhoppam wolfa dobim mastno glazuro na jeziku. Raje podvojim količino na 0 min.
Če imaš že končano, pa za hec pretoči pol pol, enga hoppay druzga pa ne, pa seveda poročaj
wink-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Kje ste kupovali wolfa? Imam namreč neko teorijo na sumu, ampak za potrditev moram še malo počakat!
evil.gif
 

Bolfenk2020

Pripravnik
16. dec 2014
299
0
16
Maribor
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Jaz nebi nič dodajal, ker če dryhoppam wolfa dobim mastno glazuro na jeziku. Raje podvojim količino na 0 min.
Če imaš že končano, pa za hec pretoči pol pol, enga hoppay druzga pa ne, pa seveda poročaj
wink-1.gif

S čim ga pa naj nabutam? Kaj predlagaš?

Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Kje ste kupovali wolfa? Imam namreč neko teorijo na sumu, ampak za potrditev moram še malo počakat!
evil.gif

Hmezad
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Jaz sem ga kupoval pri Rojniku.

S čim ga nabutati....kje to mislš?
Jaz wolfa vržem noter, vendar na 0 min, ne na dryhop in kot kaže teh 100 st. uniči ta masten pridih....nevem to so moja dognanja
 

smarty

Pripravnik
5. okt 2014
477
0
16
Jaz sem kupil pri Hopsiju.
Naredil sem konec 2015 leta single hop z wolfom in aromo na začetku ima kot aurora, sorachi ace in sedaj se spreminja, ker je star sod več kot pol leta in mi fleče aroma na začimbo koper oz. kot nek plemenit vonj... konjak ... neke take arome...
Hmelj ni niti napačen ampak sem ga dal preveč samo zato da ga čutim
smile-1.gif

V glavnem poizkusil sem ga ampak ni neki kar me vleče, da bi ga uporabljal
smile-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Btw, če kdo rabi imam še original zapakiranih 250g wolfa, hranjeno v hladilniku.
Letos mi najverjetneje ne bo uspelo porabiti(imam 2 250g paketka) in ga je malo škoda, da mi brez veze leži v hladilniku

Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Kje ste kupovali wolfa? Imam namreč neko teorijo na sumu, ampak za potrditev moram še malo počakat!
evil.gif
Ti kar povej to teorijo
tongue-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Kje ste kupovali wolfa? Imam namreč neko teorijo na sumu, ampak za potrditev moram še malo počakat!
evil.gif
Ti kar povej to teorijo
tongue-1.gif

Wolf ki si mi ga ti dal (hopsi?) je drugačen od tistega ki sem ga sedaj uporabil (mojepivo -> domnevam da dobavlja hmezad). Lahko gre za razliko zaradi rastišča ali pa kaj podobnega (da bi kdo zamenjal sorte je malo možno ker je vseeno specifična aroma prisotna). Za končno oceno bo potrebno počakat še kakšne dva tedna!
grin1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Btw, če kdo rabi imam še original zapakiranih 250g wolfa, hranjeno v hladilniku.
Letos mi najverjetneje ne bo uspelo porabiti(imam 2 250g paketka) in ga je malo škoda, da mi brez veze leži v hladilniku

Ja? Ne?
tongue-1.gif

Morebiti se prikažem v soboto v Kranju(sosednja tema), tako da lahko morebitnemu interesentu prinesem tja.
 

tomoob

Pripravnik
24. mar 2016
129
3
18
Da še jaz napišem svoje mnenje o Wolfu.
Pri prejšnji rundi sem več ali manj uporabil wolfa proti koncu vretja (70g). Po dveh tednih v steklenicah sem probal eno testno in okus je več ali manj izginil in sem čutil samo grenkobo piva, arome pa ni bilo od nikjer. V petek sem isto šel v Williamsa in naročil zombie wolfa, ki mi je zelo všeč ampak, ko sem ga pil ni bilo čutit nobene arome in tudi natakar je rekel, da so že mnoge stranke bile istega mnenja, medtem pa dva tedna nazaj, tega problema ni bilo.
Mislim, da bodo morali Wolfa in ostale nove aromatične hmelje popravit oz. izboljšat, ker, če bi jih primerjali z ostalimi dišečimi hmelji , ki dominirajo trg (citra, galaxy itd), bodo morali kar fajn zavihat rokave na inštitutu, da bodo postali prepoznavni.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Ja hmelj ni avto, kjer mu boš ti določil kak bo...tako da bodo težko kaj posebnega dosegli.
Dejstvo je da naša tla in podnebje ne omogočajo "ameriškega" profila hmelja, ampak našega. Sicer so z križanjem naredili bolj dišeče vrste, vendar menim da je nemogoče ustvariti trenutne best seller hmelje.
je pa res da je wolf komaj drugo sezono na trgu in bo zagotovo še spreminjal svoj karakter, tako da bomo videli kakšen bo letos.

Sicer so pa meni naši hmelji odlični in sem prav vesel da pretirano ne dišijo po citrusih in tropskem sadju :D
 

Bolfenk2020

Pripravnik
16. dec 2014
299
0
16
Maribor
www.facebook.com
Apropos "wolf"... no, po dveh tednih dopusta + en teden, da nisem uspel priti do garaze... sem si danes natocil kozarcec (no, dobro, par njih) mojega wolfa in vam moram priznat, da mi je odlicen! Res je, da se ne more primerjat po aromi s citro... ampak, ampak je izredno piten.
Piva nahopana s citro... niso tako pitna, da bi jih lahko spil kar eno za drugo. So bolj za uzivanje. Toda tale moj mi je pa res lepo ratal. Po dolgem casu sem spet ponosen na moj pircek.
Se dobro, da mi je ostalo skoraj se kilce wolfa, ker ga bom sigurno ponovil.

P.s.: da si odgovorim se na moje vprasanje: "Po dveh mesecih!"
 

tomoob

Pripravnik
24. mar 2016
129
3
18
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Ja hmelj ni avto, kjer mu boš ti določil kak bo...tako da bodo težko kaj posebnega dosegli.
Dejstvo je da naša tla in podnebje ne omogočajo "ameriškega" profila hmelja, ampak našega. Sicer so z križanjem naredili bolj dišeče vrste, vendar menim da je nemogoče ustvariti trenutne best seller hmelje.
je pa res da je wolf komaj drugo sezono na trgu in bo zagotovo še spreminjal svoj karakter, tako da bomo videli kakšen bo letos.

Sicer so pa meni naši hmelji odlični in sem prav vesel da pretirano ne dišijo po citrusih in tropskem sadju :D

Tko kot sem rekel. Tem hmeljem še manjka, da bodo res uspeli. Kar se tiče teh hmeljev (sploh wolf) so res nekaj posebnega in imajo unikatno aromo ampak potrebujejo še malo popravkov in ne mislim obupat nad njim. Bomo videli kakšna bo letošnja letina in upajmo na najboljše.
lp
 

Tenere

Zelenc'
24. okt 2015
27
0
1
Še pred poletjem sem ga kupil (mojepivo), vendar po nekaj kritikah na tem formu sem nanj pozabil.
Zadnjič pa ga po več kot pol leta spet vidim v zamrzovalniku in sem na hitro iz ostankov ječmena sestavil en poletni recept (pale ale, wheat malt, nekaj malega municha, S-05 in kombinacija z Auroro, ki sem jo uporabil za grenčino). Po tednu dni v steklenicah je prvi vtis, da ima močno aromo po tropskih sadežih in mi deluje kar všečno. Če se bo obnesel tudi po kakšnem mesecu ali dveh, ga bom vsekakor še v prihodnje uporabil, morda v kakšni podobni osvežilni kombinaciji za poletje s simcoe ali kakšnim drugim ameriškim hmeljem,
 

Podobne teme