Oprema

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Paziti moraš samo na to, da ne boš predrobno zmlel s takim nenamenskim mlinom. Razmak med valji na namenskem mlinu je cca 2-3 mm, torej da bolj ali ne poči ovojnica pri sladu in ne da bi dobil na koncu moko... Zato multipraktik ni dober za mletje slada.

Če boš imel pri BIABu prefino mleto, boš zelo dolgo odcejeval, ker se ti bo naredil poc med drozganjem v vreči. Pri celozrnatem drozganju (AllGrain
smile-1.gif
) ti zna pa prefino mleti slad zaustaviti splakovanje, ker zapaca drozgo kot ilovica ...
 

cynicaal

Pripravnik
2. apr 2016
109
2
18
Bom kar v to temo postavil vprašanje. A pri Hmezadu prodajajo tudi po pošti, ali moraš v njihovo trgovino? Ker ne najdem nikakršnih cenikov ali kaj podobnega.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Al pa če dodaš še vsoto parih rund piva in si za 100 EUR kupiš preverjen mlin.
 

kumino

Pripravnik
4. feb 2014
141
0
16
OBALA
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik cynicaal pravi:
Bom kar v to temo postavil vprašanje. A pri Hmezadu prodajajo tudi po pošti, ali moraš v njihovo trgovino? Ker ne najdem nikakršnih cenikov ali kaj podobnega.

Za cenik jim lahko pošlješ mail in ti ga pošljejo.
 

cynicaal

Pripravnik
2. apr 2016
109
2
18
Hvala za odgovore glede Hmezada.

Kar se tiče mlinčka, a bi zadostoval Corona mlinček za hobby uporabo (recimo BIAB 1x tedensko ali drugače 5+kg 1x na teden)
 

si30n

Pripravnik
6. jun 2014
119
3
18
Kje se pa dobi corona mlinček (razen mojepivo)? Na zadrugah ga nikjer nisem videl.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Ta prvega imam jaz(sicer sem ga dobil iz tujine za malo čez 30€) in je čisto soliden.
Za malo čez 5kg boš potreboval ene 15min ročnega mletja.
 

cynicaal

Pripravnik
2. apr 2016
109
2
18
A greš enkrat skozi, ali premelješ dva krat? Sem na tujih forumih bral, da nekateri meljejo 2x.
 

tomoob

Pripravnik
24. mar 2016
129
3
18
Kakšne fermentorje uporabljate? Sem videl po slikah, da imajo nekateri uporabniki neke zelene 30L fermentorje, ki so baje zelo ugodni. Ima mogoče kdo link od teh fermentorjev, ker me zanima nakup.
Lp
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Citat:
Uporabnik tomoob pravi:
Kakšne fermentorje uporabljate? Sem videl po slikah, da imajo nekateri uporabniki neke zelene 30L fermentorje, ki so baje zelo ugodni. Ima mogoče kdo link od teh fermentorjev, ker me zanima nakup.
Lp

Če boš nabavljal plastiko, potem ti ne priporočam fermentorjev od Mr malt, ker so zanič. Meni sta že dva spuščala na spojih. Jaz uporabljam tele, ker so najlažji za očistit, tesnijo 100% in ne rabijo nobene dihtunge na pokrovu.

http://www.vsezapivo.si/shop/d...vo-viking-beer/