Kegging

bluefossil

Pripravnik
22. mar 2016
315
20
18
Eno vprašanje, ki ni čisto direktno povezano s keggingom ampak samo z zunanjostjo keggov. Kako ste odstranili nektarjeve nalepke, če ste sploh jih? Obstaja kaka enostavna rešitev? Nisem jih še poiskusil segreti s fenom in odstraniti. To je edina ideja, ki se za enkrat poraja.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Te nalepke imajo lepilo topno v bencinu ipd. tako da lahko odstraniš z nekim ostrim predmetom (olfa nož) in potem lepilo ter ostanek nalepke odstraniš s čistilnim bencinom. Sam sicer za take zadeve uporabljam kar čistilec za zavore (break cleaner) v spreju.
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Razdrl sem pipe jih očistil in namočil v starsan.
Ena pipo, ki je nisem uporabil en teden je bila zelo trda ko sem hotel točiti pivo.
Ali je potrebno pipe oz. tesnila kaj podmazati z nečem?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Najbrž si preveč zategnil del na ročici. Pri pipah moraš zategnit toliko da se lepo premika, če ga preveč se niti ne vrača v začetni položaj pa trda je za točit.
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Ko sem jo sestavil in dal nazaj na hladilnik se je lepo premikala brez zatikanja oz. zelo mehko.
Sedaj pa sem imel občutek kot, da bi se tesnilo prilepilo na ohišje.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Lahko se ti je tudi tesnilo zmaknilo oz. nisi prav sestavil. Sicer ko ti nabije pivo pritisk je logično da ti poriva pipo nazaj oz. je potrebna večja sila da premikaš vzvod. Poskusi vseeno malo odpustit "matico" na ročaju če bo pomagalo.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik header pravi:
Ko sem jo sestavil in dal nazaj na hladilnik se je lepo premikala brez zatikanja oz. zelo mehko.
Sedaj pa sem imel občutek kot, da bi se tesnilo prilepilo na ohišje.

Ja res je! Zasuši če ne točiš kakšen teden. Ko se ti to zgodi bodi previden, jaz sem že strgal "dihtngo"...
Če ti zasuši je najbolje da razstaviš in očistiš, nič na silo odpirat pipe.
 

reflex

Pripravnik
23. feb 2016
191
9
18
Citat:
Uporabnik bluefossil pravi:
Eno vprašanje, ki ni čisto direktno povezano s keggingom ampak samo z zunanjostjo keggov. Kako ste odstranili nektarjeve nalepke, če ste sploh jih? Obstaja kaka enostavna rešitev? Nisem jih še poiskusil segreti s fenom in odstraniti. To je edina ideja, ki se za enkrat poraja.

Na vogalu sem nalepko pogrel kar z vžigalnikom toliko da sem vogal lahko odpraskal in prijel potem se jo da lepo odlepit. Se pa nekajkrat strga in sem postopek ponovil.
Ko sem nalepko odstranil sem lepilo ki je ostalo na sodu zmehčal z acetonom. Preostalo zmehčano lepilo pa odstranil z bencinom za čiščenje.
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Kupiti moram novo jeklenko za CO2.
Do sedaj sem imel predelan gasilni aparat (5kg) vendar ga gasilci nočejo več polniti (zaradi inšpekcij), ker jeklenka ni sive barve in ne gasilni aparat.
Prebarvana je na belo barvo.
Sicer bi jo tako ali tako moral zamenjati, ker ji poteče A test.
Kje bi najugodneje dobil kakšno jeklenko oz. predelan gasilni aparat.
Na bolhi je zelo malo gasilnih aparatov z CO2.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik header pravi:
Kupiti moram novo jeklenko za CO2.
Do sedaj sem imel predelan gasilni aparat (5kg) vendar ga gasilci nočejo več polniti (zaradi inšpekcij), ker jeklenka ni sive barve in ne gasilni aparat.
Prebarvana je na belo barvo.
Sicer bi jo tako ali tako moral zamenjati, ker ji poteče A test.
Kje bi najugodneje dobil kakšno jeklenko oz. predelan gasilni aparat.
Na bolhi je zelo malo gasilnih aparatov z CO2.

Hm... Zakaj ne kupiš "proper" CO2 jeklenke, mogoče celo prehrambeno z povratnim ventilom in ne rabiš nikoli več kupit nove. Ker za te gasilske in švasarkse je še vedno možnost okužbe (čeprav se zgodi precej redko).
Ko ji poteče A test jo zamenjaš z drugo novejšo - zastonj!
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Saj sem razmišljal tudi v tej smeri. Ali se da dobiti 5kg? Kot sem gledal so samo 10kg in težje.
Sedaj imam hladilnik v dnevni sobi in jeklenka je lepo skrita pri omari 10kg pa bi precej gledala čez omaro.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik header pravi:
Saj sem razmišljal tudi v tej smeri. Ali se da dobiti 5kg? Kot sem gledal so samo 10kg in težje.
Sedaj imam hladilnik v dnevni sobi in jeklenka je lepo skrita pri omari 10kg pa bi precej gledala čez omaro.

Jaz imam 7.5kg švasarska jo imam kar v hladilniku. Dobi se gostinske tiste ki gredo pod pult. 10kg, pa 60cm višine samo je malo debelejša.
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Ravno za to 10kg 60cm višine sem dobil sedaj ponudbo.
110€ - polna z atestom do 2025.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik header pravi:
Ravno za to 10kg 60cm višine sem dobil sedaj ponudbo.
110€ - polna z atestom do 2025.

To je kul cena! Podatek do kdaj je ATEST pa niti ni tako pomemben. Pri polnjenju lahko dobiš nazaj svojo ali pa rečeš za drugo.
Jaz imam sicer svojo bomo, ker je lepo poštrihana itd. ker je v dnevni sobi, vendar ko bo malo pred koncem A-testa bom šel na polnjenje in pač vzel drugo. Potem se oni ukvarjajo z A-TESTOM... Jaz pa novo spet lepo poštriham in je za nekaj časa mir.
 

joorn

Pripravnik
15. feb 2015
168
2
18
Citat:
Uporabnik header pravi:
Citat:
Uporabnik kumino pravi:
2 kg ti je pa premajhna?
https://www.candirect.eu/navi.php?a=42&lang=eng

Imam tudi takšno 2kg, ki jo uporablajam poleti za piknike.
Mi pa prav nič ne komplicirajo pri polnjenju.
Predelan gasilni aparat (5kg), ki ga imam sedaj pa mi gasilci nočejo več polniti.
Na srečo sem našel enega , ki privat polni jeklenke z co2 tako, da zaenkrat ne bom kupoval nove jeklenke.
Pri katerih gasilcih pa polniš? Včasih je fino ,če imaš po naklučju pri roki kak šestorček domačih piv
wink-1.gif
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Pri gasilcih v Kranju. po novem imajo prav obvestilo na vratih, da ne polnijo v takšne jeklenke.
Baje zaradi inšpekcije. Sem pa izvedel , da na tem področju vlada precejšnja konkurenca in eni druge prijavljajo na inšpekcijo.