Kegging

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Citat:
Uporabnik ulaga pravi:
enkrat sem že pisal, da nisem mogel najti NOVIH plastičnih, ne steklenih flašk za tale adapter za PET flaške za tlačno točenje iz sodčka v flaše... prečesal sem vsega in svašta
v glavnem, potem sem preveril, če je nastavek defekten z Jelen flaško 2l, kot je dejal utiševalec in ugotovil, da adapter ni defekten.. poleg teh PET flašk scweppsa, Jelena in Nikšičkega sem preverjal tudi po steklenih in našel da nastavek paše na steklenice Donata in Radenske; tako da tisti, ki jim plastika ne diši: s tem nastavkom se da lepo natočiti tudi v steklenice
wink-1.gif

Super! Hvala za to info. Sem se kar odločil, da si uštimam ta sistem.

Hvala seveda vsem za pomoč, skupaj smo mi prišparali 100+ EUR
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Citat:
Uporabnik ulaga pravi:
enkrat sem že pisal, da nisem mogel najti NOVIH plastičnih, ne steklenih flašk za tale adapter za PET flaške za tlačno točenje iz sodčka v flaše... prečesal sem vsega in svašta
v glavnem, potem sem preveril, če je nastavek defekten z Jelen flaško 2l, kot je dejal utiševalec in ugotovil, da adapter ni defekten.. poleg teh PET flašk scweppsa, Jelena in Nikšičkega sem preverjal tudi po steklenih in našel da nastavek paše na steklenice Donata in Radenske; tako da tisti, ki jim plastika ne diši: s tem nastavkom se da lepo natočiti tudi v steklenice
wink-1.gif

zmaga.gif
tole za flaške z radensko/donatom je pa pametno vedet, sploh nisem razmišljal da obstaja isti navoj tudi na steklenicah! Hvala!
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:
Tukaj se dobi tudi plastenke. Ne vem pa, kakšna je min količina.

http://www.polonavin.com/index.php?cat=12

Verjetno bi se tudi tukaj kaj našlo...spet, ne vem ali so celi paketi najmanjše količine + ni slik.
https://www.rotar.si/sl/STEKLE...LASTENKE-POSODE

Tole je rešitev za tvoje plastenke... Kupiš ene 5 komadov, pa daš kolegom kar z nastavkom, pa ti ga potem enkrat vrne...
wink-1.gif


https://www.mojepivo.si/mojepi...filler-v-2.html

Jap, to je to
smile-1.gif
Ker rabim še dva črna pin lock priključka, bom tudi ta naročil na ebayu in malo počakal.

Ali misliš, da je mojepivo višja kvaliteta? Kokr mi je znano, imajo cene opreme pač samo navite v nebo.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:
Tukaj se dobi tudi plastenke. Ne vem pa, kakšna je min količina.

http://www.polonavin.com/index.php?cat=12

Verjetno bi se tudi tukaj kaj našlo...spet, ne vem ali so celi paketi najmanjše količine + ni slik.
https://www.rotar.si/sl/STEKLE...LASTENKE-POSODE

Tole je rešitev za tvoje plastenke... Kupiš ene 5 komadov, pa daš kolegom kar z nastavkom, pa ti ga potem enkrat vrne...
wink-1.gif


https://www.mojepivo.si/mojepi...filler-v-2.html

Jap, to je to
smile-1.gif
Ker rabim še dva črna pin lock priključka, bom tudi ta naročil na ebayu in malo počakal.

Ali misliš, da je mojepivo višja kvaliteta? Kokr mi je znano, imajo cene opreme pač samo navite v nebo.

Ne verjamem da je kaj razlika med tem kar ima moje pivo in ker je na netu...
Moti me edino da je samo za plastenke... Pivo in plastenke mi nekak ne potegne... maybe its just me
crazy1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Kadunc, zgoraj beri da je nekdo napisal da deluje tudi na steklenicah z navojem (radenska/donat). Bom sam probal ko pridem do ene take steklenice in če je to res je samo en plus več!

Je pa tu en varnostni vidik, steklenice od radenske in donata najbrž zdržijo precej večji tlak kot je potreben za pivo (pomojem je CO2ja v randenski vsaj 1x več kot v pivu), ampak vseeno ni dobro po nesreči spusti 5 barov v steklenico!
evil.gif
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Beri zgoraj: steklen Donat in Radenska z navojem
smile-1.gif


Mah, za prenos bo čist OK. Glede na pregledano v zadnjih dneh je tole še najenostavnejša, najcenejša in verjetno celo najkvalitetnejša metoda.
 

joorn

Pripravnik
15. feb 2015
168
2
18
Mene pa zanima kdaj in pod kakšnimi pogoji potem zamenjaš zamašek z nečim kar lahko potem okrog nosiš?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Če imaš pivo ok ohlajeno (blizu 0C) lahko takoj oz. počakaš par 10 min da se CO2 od agitacije nazaj vsrka. Če je pivo toplejše pa daš v hladilnik in počakaš par ur da se ohladi.

Med menjavo pokrovčka izgubiš del CO2ja, pa ko povlečeš ven adapter s cevko se ti malo zmanjša volumen = noter pride malo kisika. Ni pa sile, vsaj ne napram ostalim metodam.

Sam jih imam ene par pa uporabljam samo enega s cevko, s tistim točim v steklenico. Ko natočim do vrha ga odstranim in dam na drugo plastenko, adapter brez cevke pa na polno plastenko in potem s co2jem izpiham ven zrak na koncu pa še nabijem pritisk. S tem so idealni pogoji za pivo in brez izgube karbonacije.
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Še dobro, da nisem že nabavil. Zdaj greta v košarico dva adapterja. Vse napisano je smiselno (ne da bi sicer dvomil) in komaj čakam, da poizkusim. Na tak način je potem pivo lahko tudi dalj časa shranjeno. V končnem primeru lahko tako pivo v npr. 0,5L plastenkah daš za darilo in obdarjencu ni treba lih prec popit
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Sem eno stran nazaj opisal delovanje in prednosti ter slabosti:
Citat:

Imaš pa tudi single pressure filler opcije polnilcev, s kitajske se jih dobi tudi med 50-100EUR. Tam dejansko ima ročka, ki jo vtakneš v flaško gumjast pokrov in trosmerni ventil co2-zaprto-pivo + regulacijski izpustni ventil. S tistim polnilcem flaško povsem začepiš in nafilaš najprej noter CO2a (zato da izpodrine kisik IN nabije pritisk), potem preklopiš na pivo ki se fila pod pritiskom. Če je izpustni ventil nastavljen na malo nižji pritisk kot ga imaš v kegu je točenje povsem brez pene in na koncu ti malce zniža pritisk tako da ti ne butne pivo skozi vrat. Čisto na koncu ko imaš pivo s steklenici in polnilec potegneš ven pa še malo odpreš CO2 ventil da izpihaš zrak. Stvar deluje, ampak je časovno potratna 3 much, to je za nafilat par flašk razen če cel popoldne stekleničiš en k... keg!
 

Wofk

Pripravnik
18. jan 2014
182
0
16
A je v Sloveniji kakšen uvoznik za KeyKeg? Oziroma kje bi se jih dalo najceneje dobit?
 

Dukc

Zelenc'
4. dec 2017
14
1
3
Koliko časa vam pivo zdrž,i ko je enkrat priklopljen sod na pipo, da se ne pokvari
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Enako kot nepriklopljen, če ga rineš s co2. Koliko zdrži pa na splošno, je pa odvisno od higiene, oksidacije in podobno.
 
Nazadnje urejeno: