DLDP

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.590
8.922
113
Pa marsikak sodnik bi bil lahko bolj zgovoren, sam to je stvar naslednjega tečaja.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Ampak tej sodniki bi pa lahk mal lepš pisal...
evil.gif


Huj k zdravniki...
aplauz.gif

great.png
 

Metalyedge

Pripravnik
25. nov 2008
116
0
16
Hehe, komentarji ok, se strinjam z njimi, sam kaj k je na vseh treh polah celih 12 besed... Sem pricakoval malce vec napisanega.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.590
8.922
113
Ha, ja avtor se bo najbrš prepoznal, pa moram rečt, da njegovi listi niso med najmanj zgovornimi in so med bolj čitljivimi. Great bi bilo to. Fino je, če napišeš, kaj vidiš, se pravi kakšna je pena (obstojna, neobstojna, če je ni napišeš, da je ni), kakšne barve je, ni dovolj, da napišeš v stilu, ampak napišeš, zlatorumena, če je pivo motno to napišeš ITD
Treba je kar fajn brat tudi BJCP biblijo zraven, da recimo ne napišeš, da ni hmelja in da to ni OK, v opisu stila pa piše hop aroma moderate to none. Sam vsi se še učimo in tole pisanje ni namenjeno šimfanju ampak izobraževanju.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Sem samo dal primer doktorske pisave, meni sicer ni problem brat ker pišem še slabše!
grin1.gif


Glede mojih pol nimam pripomb ker je točno to kar sem sam pričakoval in dejansko so vsi ocenjevalci napisali tisto kar zadane bistvo. Je pa res da mogoče kakšnemu začetniku 2 besedi v polju aroma in 1 beseda v polju izgled ne povesta nič, tako da se strinjam da bi tu mogoče bilo potrebno do drugič malce popravit. Ampak hej, letos je šlo skozi tako kot je šlo in mislim da je bilo vse več kot super, tako da pohvale vsem!
zmaga.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.590
8.922
113
Ja, tvoji so zadeli bistvo, kar je še OK. In pohvale tudi tebi, brez tebe nebi šlo tako gladko.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.590
8.922
113
trpo je švical za skenerjem in opravil težaški del posla. Po pravici povedano, sam še nebi našel časa.
 
Nazadnje urejeno:

trpo

Pripravnik
10. jan 2015
175
17
18
Komentarji so pa zelo fajn in koristni. Moji ocenjevalci so bili še kar zgovorni - nimam pripomb. Prebrat se pa tudi da.

Mislim, da si vsi zaslužimo zdaj eno pivo
grin1.gif
Če prej ne, jutri (sicer imam tudi zdajle odprtega)
 

kumino

Pripravnik
4. feb 2014
141
0
16
OBALA
www.facebook.com
Jaz sem več kot zadovoljen. Pri vseh treh prijavljenih pivih razberem, kaj je bilo moteče, da ni bila ocena boljša. Me mika da bi za naslednjič naredil enaka, a popravljena piva, pa da vidim koliko sem napredoval
smile-1.gif
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.959
327
83
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Ampak tej sodniki bi pa lahk mal lepš pisal...
evil.gif


Huj k zdravniki...
aplauz.gif

great.png

hah ta mojstrovina je najbrž moja :D
Sicer se strinjam, da bi lahko napisal kaj več, vendar mi je great popolnoma zodostoval, glede na to da sem podelil tudi 3 pike od treh
wink-1.gif

Načeloma sem se pa trudil pri ostalih poljih pisati relativno veliko, se pa strinajm da bi lahko še več napisal in dal še večji feedback tekmovalcu, tako da naslednjič bom definitivno pisal več. Meni sta eno pivo ocenjevala Kalbo in naš predsednik in sta zelo lepo opisovala stvari
nahrung002.gif
 

veselipivovar

Pripravnik
23. jul 2016
186
0
16
kako naj si razlagam komentar "moti malo pikantnosti"? ali je to stvar izbora hmelja in njegove uporabe ali kaj drugega, kako to popraviti?
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Ko smo že ravno pri temi: kaj pomeni oz. predstavlja astrigentnost? In kako jo pridelaš (oz. se ji izogneš)?
 

Metalyedge

Pripravnik
25. nov 2008
116
0
16
Astringentnost je grenkoba, ki ti ob požirku jezik vleče skupaj. Težko opisat... Čisto na zadnjem delu jezika. Vzrok za astringentnost so tanini, ki se izločajo iz sladu ob drozganju.

Lahko je slad (lupine) preveč zmlet in posledično tako izloči več taninov (polifenolov).
Naslednji vzrok je (pro)dolgo ali previsoko (temperaturno) drozganje.
Neustrezen pH drozge (previsok) tudi pospeši izločanje taninov.
Naslednji možni vzrok je prevroča voda za sparge (nad 76 stopinj).

Več idej pa trenutno nimam...
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Astrigenost lahko pride tudi od sladu (temni. žgani sladi) in pa celo od hmelja.

Zgoraj omenjena pikantnost je pa odvisno sedja o čem je govora, imaš pikantnost od kvasa ki je izražena v bolj fenolnih oblikah (primer belgijska piva) ali pa pikantnost kot "začimbno" komponento hmelja. Hmelji so recimo do neke mere pikantni, z napačno rabo ali zlorabo lahko tudi dajo pikanten občutek, medtem ko je drugje tale pikantost zaželjena.