DLDP

tomoob

Pripravnik
24. mar 2016
129
3
18
Vsa čast fantom iz DLDP in kolektivu iz HFB, ker so se zelo potrudili pri organizaciji in vzdušju. Belgian black ipa je bila je zelo okusna in pitna, pravtako pa tudi neimenovana IPA, ki so jo tudi točili. Sem pa tudi probal novo west coast IPA od HFB, ki vsebuje preko 8% alkohola in je (kot je Jaša povedal po mikrofonu) brutalna ampak dobra.
Sem bil kar prijetno presenečen, ker sem se ga pošteno ocvru, ampak naslednji dan sem bil pa kot nov.
 
Nazadnje urejeno:

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Kdo sta bila pa dobrotnika na društvenih pipicah avtomata? Da si vsaj približno koga zapomnim do naslednjič ...
confused-1.gif


Mimogrede, ali so bili Cull of Unicorn-i še premladi za konzumacijo, glede na obliko in pomanjkanje penjenja?

Habanero seka. Ampak jaz jih raje jem v čem drugem in s pivom hladim ...
aplauz.gif
 

Gumpy

Pripravnik
23. jan 2015
48
0
6
Čestitke vsem dobitnikom medalj, ter seveda DLDP in The HumanFish Brewery za odlično organizacijo dogodka!
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Citat:
Uporabnik guliver pravi:
Kdo sta bila pa dobrotnika na društvenih pipicah avtomata? Da si vsaj približno koga zapomnim do naslednjič ...
confused-1.gif


Mimogrede, ali so bili Cull of Unicorn-i še premladi za konzumacijo, glede na obliko in pomanjkanje penjenja?

Habanero seka. Ampak jaz jih raje jem v čem drugem in s pivom hladim ...
aplauz.gif
Odvisno kdaj, smo se malo menjali.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Dober dan. Letošnje tekmovanje in sobotni dogodek sta dokazala, da pivovarska scena v Sloveniji nezadržno raste. Piva, ki so se uvrstila v finala kategorij so bila resnično izvrstna in je bil pravi užitek sodit mini boss. Posebna zahvala gre seveda spet pivovarni HumanFish. brez njih nebi bilo ne društva ne tega dogodka. Jaša, Martina, Anja in Črt so nam poleg obilice svojega dela spet nesebično pomagali, poleg vsega pa prispevali nagrade. Etri skupnost iz Ljubljane so nam nesebično posodili prostore, da nas med sojenjem ni zeblo. Omenit je treba seveda še Hopsi, ki je prispeval obilico hmelja za nagrade, prav tako je prispeval nagrade lastnik trgovine Pivovarium, Samo je tudi cel dan pomagal pri organizaciji in na koncu pri pospravljanju, tako da še enkrat hvala. Lepo je videti trgovino, katere lastnik je tudi sam homebrewer. Na koncu pa seveda še Žarovnije. Kaj so pa ti fantje počeli, za to pa ni besed. Dišal je cel dan, degustacije pa odlično pripravljene. Twinman, vsa čast mojster. Seveda so Žarovnije prispevale glavno nagrado.
Nakonc pa še, fantje hvala vsem, ki ste prišli, hvala vsem ki ste pomagali in na koncu čestitke vsem za osvojene medalje.
 
Nazadnje urejeno:

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik guliver pravi:
Kdo sta bila pa dobrotnika na društvenih pipicah avtomata? Da si vsaj približno koga zapomnim do naslednjič ...
confused-1.gif


Mimogrede, ali so bili Cull of Unicorn-i še premladi za konzumacijo, glede na obliko in pomanjkanje penjenja?

Habanero seka. Ampak jaz jih raje jem v čem drugem in s pivom hladim ...
aplauz.gif
Odvisno kdaj, smo se malo menjali.

Ko sem šel po vzorce:
- Še podnevi sem s prvim točajem/temnolascem, ki je točil Temno stran samostanov, razglabljal o triglavskem varjenju...
- V mraku sem pa z drugim točajem, ki je imel očala, razglabljal o hmelju, iz katerega je bila IPA ...

Aja, moja malenkost ima skoraj 2 metra in očala.
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Kako pa je z prevzemom nagrad(2.mesto), je še kaj ostalo? V soboto nažalost nisem mogel priti.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Dalo se bo zmenit, nameravamo jih razposlat, če pa osebno prevzameš bo pa še bolje.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik guliver pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik guliver pravi:
Kdo sta bila pa dobrotnika na društvenih pipicah avtomata? Da si vsaj približno koga zapomnim do naslednjič ...
confused-1.gif


Mimogrede, ali so bili Cull of Unicorn-i še premladi za konzumacijo, glede na obliko in pomanjkanje penjenja?

Habanero seka. Ampak jaz jih raje jem v čem drugem in s pivom hladim ...
aplauz.gif
Odvisno kdaj, smo se malo menjali.

Ko sem šel po vzorce:
- Še podnevi sem s prvim točajem/temnolascem, ki je točil Temno stran samostanov, razglabljal o triglavskem varjenju...
- V mraku sem pa z drugim točajem, ki je imel očala, razglabljal o hmelju, iz katerega je bila IPA ...

Aja, moja malenkost ima skoraj 2 metra in očala.

O triglavskem švasu sva pa midva pametovala....
smile-1.gif
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
"There were 136 entries judged and 84 registered participants, judges, and stewards."

Ali ni bilo 150 prijavljenih z xyz vzorci? Ali je bilo toliko diskvalifikacij zaradi napačnih flaš in štoflcev?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Prijavljenih je bilo 142 piv, 6 jih žal ni prišlo do nas, tako da smo ocenili 136 piv v štirih dneh v povprečju skoraj 10 piv na sodnika na dan. Diskvalifikacij se nismo šli in se bomo potrudili, da se jih tudi v bodoče ne bomo šli.
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Uradna statistika:
Koda:
Confirmed Entries 142 of 150
Unconfirmed Entries 0
Paid Confirmed Entries 136
Unpaid Confirmed Entries 6

... št. prijav je zadnje dva dneva nihalo od 150 do 140, ker je folk brisal svoje vnose in so jih potem eni naknadno dodajali. Sistem to omogoča, mogoče ni ravno fer kadar se prijave 100% zafilajo ker folk ki niti ne misli prinest piva "odžira" mesta tistim ki bi mogoče radi prijavili pivo.

Tako da uradno sprejetih online prijav je bilo 142, 6 od teh ni prišlo do sojenja ker jih lastniki niso dostavili. Mislim da je polovica teh nedostav iz Romunije, možno tudi da so obstali kje na poti po pošti!
grin1.gif


Skupno je torej bilo tekmovalnih piv 136, ki so bila razdeljena v 9 tekmovalnih kategorij. Najbolj številčna je bila recimo kategorija APA piv kjer je bilo noter 28 primerkov, bo pa mogoče kdo od sodnikov pokomentiral dejstvo da "kvantiteta" ni pogoj za "kvaliteto"!
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Najbolj številčna je bila recimo kategorija APA piv kjer je bilo noter 28 primerkov, bo pa mogoče kdo od sodnikov pokomentiral dejstvo da "kvantiteta" ni pogoj za "kvaliteto"!

To pa tudi mene zanima, kako je bilo s kvaliteto po kategorijah. Začuda je bilo tudi belgijskih precej.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
APA kategorija je res največja, ker se tega stila ljudje najprej lotijo, čeprav ni ravno začetniški, saj ne odpušča nobenih napak, piv pa veliko s.fukanih do amena. Veliko jih je prijavilo piva ravno zato, da bi dobili feetback, zato mogoče ne gre zamerit, da je na tekmovanje prijavljeno pivo ki zasmrdi po DMSju in fenolih, bolnici in nevem čem še, že ko ga osvobodiš zamaška, kar ti da jasno vedet, da je stvar okužena, da je fermentirala na absolutno prvisoki temperaturi, se pravi da je šla fermentacija v maloro v vseh pogledih. Pol se pa trudiš nabrat pike, jezik te peče, pa ugotoviš, da ne samo da je fermentacija zgrešena, da je stvar okužena, ampak tud drozganje ni ravno briljantno, ker je stvar še vodena za povrhu. Takemu pa, če se še tako trudiš ne ubit pivovarske žilice, več ko 15 pik ravno ne moraš dat in tud kaj drugega ne morš spodaj napisat kot to, da naj si prebere osnove.

Belgijci so pa spet naslednja kategorija, ki se je lotevajo premal izkušeni pivovarji in ne berejo osnov. Ampak vsako leto bo bolje, v to verjamem. Bo pa seveda tud letos marsikdo užaljen, verjamem.
 
Nazadnje urejeno:

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Kalbo je opisal najhujše primerke, še vedno pa bi rekel, da je bilo cca 85-90% piv spodobnih in pitnih.
Sigurno pa je bilo več ekstremno dobrih, kot pa ekstremno slabih...
V APA pa ja, sta bila 1 in 2 za klaso boljša od 3 in 4.... je*i ga...
smile-1.gif
v stoutih in porterjih prav tako...

Sicer pa med dvema dobrima pivoma, ki sta narejena čisto po stilu, določiti zmagovalca, je precej odvisno od okusa sodnikov in njihove percepcije kako naj bi zgledal določen stil... Če bi dal ista piva drugim sodnikom, bi lahko bili rezultati lahko malo drugačni, ampak pri ocenjevanju okusa drugače pač ne gre...
rolleyes-1.gif


Gledaš dva kozarca, oba sta dobra, lahko bi bila oba zlata, greješ, da bi se pokazale še kakšne napake, da bi se lažje odločil...
Še dobro, da so za mizo dva ali trije sodniki, vsak da svoje mnenje pa gre.
V nekaterih kategorijah, pa so bile odločitve enoglasne.

Sicer pa, sodnikov nam manjka, tečaji bodo - ne omahujte!
zmaga.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Zato je pa vedno več"sodnikov za mizo, v prvem krogu se morajo ujeti v pet pik, v boss je zaželjen konsenz.