DLDP

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Od danes naprej nismo več na "sivi listi", ampak lahko zase in svoje gospodinjstvo navarite 500L piva.

Če imate, odprite kako buteljko piva
nahrung002.gif


Si že računal do kdaj boš zapolnil kvote? Do oktobra?
smile-1.gif

Hah, kvote sem že danes povozu
hysterical-1.gif
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Imas kak link do podatka? Kako pa je s prodajo, moras biti...kmet...? Sp? Trosarine?

Govorimo o uporabi zase, oz. za svoje potrebe, torej nič zaslužka....za vse ostalo pa padeš v zakon o malih pivovarjih
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Sem gledal, kam bi vtaknil tole vprašanje, pa se mi zdi tu še najboljše ...

Danes sem bil na fešti v Kamniku in me zanima, kako da ni bilo nobenega crafterskega LAGERJA nijkjer videti (vsaj jaz nisem nič našel)... Zakaj so tako redki na craft sceni? Tudi po lokalih ni kakega točenega ali pa flaširanega videti ... Rad bi probal enkrat, kakega okusa je craft lager ...
 

PivoMan

Pripravnik
21. avg 2016
51
2
8
pivo-man.blogspot.si
Citat:
Uporabnik guliver pravi:
Sem gledal, kam bi vtaknil tole vprašanje, pa se mi zdi tu še najboljše ...

Danes sem bil na fešti v Kamniku in me zanima, kako da ni bilo nobenega crafterskega LAGERJA nijkjer videti (vsaj jaz nisem nič našel)... Zakaj so tako redki na craft sceni? Tudi po lokalih ni kakega točenega ali pa flaširanega videti ... Rad bi probal enkrat, kakega okusa je craft lager ...

Ne bi znal sicer povedati, kako težko je narediti dober craft lager, imam pa ene par idej, zakaj jih pri nas ni ravno veliko.

Tako na prvi pogled je jasno, da lagerji niso ravno stil, ki bi bil trenutno popularen med ljubitelji piva, (so pa IPA, APA in še drugi). So pa lagerji popularni med širšo množico, ampak na žalost se širša množica le s težavo loči od svojih rdečih in zelenih piv. Tako da se pivovarjev ne splača delati lagerjev, ker pač preprosto ni dovolj povpraševanja po njih. Je bilo par poizkusov, ampak se je izkazalo, da ne bo šlo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Msilim da ni problem v temu da je težko, čeprav je precej krafterjev začelo ali pa je še vedno na temperaturno nekontrolirani fermentaciji kar pomeni da je tehnično nemogoče narediti lager pivo. Kolikor vem so vsi glavni na sceni dali ven tudi lagerje pa se očitno to ne obnese, enostavno cenovno poizicionirat nek svetel lager na enako raven kot nek IPA ne vzdrži, ponujat ga nižje pa tudi ni računice. Konkurenca so pa komercialne pivovarne.

Je pa res da večina "gostilniških" pivovaren dela lagerje, tako da je to tudi ok referenca. Recimo Adam ravbar, Kratochwill, Gala ... delajo vse lagerje stare šole (mislim da so vsi našteti češkega stila).

Če bi rad bolj kraftersko pa vseeno "s poreklom" sem na LJ festivalu piva probal mislim da "štajerc" pivo. Dela ga možak ki celo življenje dela v pivovarstvu in razume pivovarstvo tudi malce širše, tako da recimo testira tudi malce izven klasične "lager" šole.

Aja vsa tale gostilniška lager piva se po mojem mnenju točijo veliko "premlada", večinoma s precej kvasnega karakterja in polna motnosti. Premalo uležana, preveč povdarjene arome od hmelja in/ali sladu, nezbalansirana grenčina itd. ...
 

Bolfenk2020

Pripravnik
16. dec 2014
299
0
16
Maribor
www.facebook.com
@utisevalec, stajerca so delali v gostilni Stajerc v centru Maribora. Potem je zamenjal lastnika in sedaj ima to gostilno en smrkavec, ki nima pojma o gostinstvu. Pa se cel dan sedi za sankom in strka po telefonu. Zadnjic mu je zmanjkalo sredi belega dne rdecegega vina, pa je kelnarci samo skomignil z rameni in se dalje posvecal telefonu... toliko o odnosu do gostov.
Pivo ima motno, mokast okus in cuden pookus... edino, da mesas svetlo in temno, potem nekak gre.
Drugace odsvetujem.

P.s.: še Zupanič ima boljši lager ;-)
 

PivoMan

Pripravnik
21. avg 2016
51
2
8
pivo-man.blogspot.si
Glede Štajerca je tako, da je gostilna zamenjala lastnika, isti pivovar pa še vedno vari pivo, vendar sedaj pod imenom B&B.

Če pa se že izpostavlja gostilniške lagerje, po moje še vedno zmaga Rokovnjač
 

kumino

Pripravnik
4. feb 2014
141
0
16
OBALA
www.facebook.com
Kalbo (ali kdo drug od bolj aktivnih članov) se že ve kdaj bo slovensko tekmovanje domačih pivovarjev? Kako je s flašami - koliko se jih da, kakšne velikosti, verjetno brez oznak...?
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik kumino pravi:
Kalbo (ali kdo drug od bolj aktivnih članov) se že ve kdaj bo slovensko tekmovanje domačih pivovarjev? Kako je s flašami - koliko se jih da, kakšne velikosti, verjetno brez oznak...?

Najverjetneje bo v oktobru. Ostalo je kot vedno...

3 flaše (lahko 0,5 ali 0,33) brez oznak, brez napisov, če je kaj napisano na pokrovčku ga poriši z alkoholcem, da ne bo vidno.
Na vsaki flaši je pripet listek z ELASTIKO (ne limajte jih z ničimer, ker imajo potem stewardi velike probleme).
Rok za prijavo in oddajo bomo objavili tukaj, najbrš se bo nekje v Lj (mogoče Sir Williams) piva tudi oddajalo...
Ker je še dober mesec imate ravno dovolj časa za pšenična, lažje pale ale-e, summer ale itd, tako da.... BREW ON!
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik kumino pravi:
Kalbo (ali kdo drug od bolj aktivnih članov) se že ve kdaj bo slovensko tekmovanje domačih pivovarjev? Kako je s flašami - koliko se jih da, kakšne velikosti, verjetno brez oznak...?

Najverjetneje bo v oktobru. Ostalo je kot vedno...

3 flaše (lahko 0,5 ali 0,33) brez oznak, brez napisov, če je kaj napisano na pokrovčku ga poriši z alkoholcem, da ne bo vidno.
Na vsaki flaši je pripet listek z ELASTIKO (ne limajte jih z ničimer, ker imajo potem stewardi velike probleme).
Rok za prijavo in oddajo bomo objavili tukaj, najbrš se bo nekje v Lj (mogoče Sir Williams) piva tudi oddajalo...
Ker je še dober mesec imate ravno dovolj časa za pšenična, lažje pale ale-e, summer ale itd, tako da.... BREW ON!

Torej, 8.10 bo razglasitev rezultatov tekmovanja...

https://www.facebook.com/event...472215525731266
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Citat:
Uporabnik guliver pravi:
Ali se flaše že zbirajo v SirWilliamsu? Nisem glih na fbooku, pa ne vem ....

Prijave, ki so pogoj za tekmovanje bodo šle online, bo danes najbrž objavljeno javno (z vsemi informacijami). Bom postal tudi tu ko bo uradno.

Drop off točke bodo mislim da 3 in "razporejene" po državi tako da ne bo treba primorcem in štajercem v LJ!
grin1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Prijave so od 12:00 uradno odprte. Limita prijav je 150 piv tako da pohitite!
grin1.gif


Prijave se izvajajo tule.

Glede osnovnih pravil itd. bom povzel tekst s FBja:
Citat:

Vsak posameznik lahko prijavi največ 5 piv, v vsaki BJCP podkategoriji pa le eno.
Za ocenjevanje potrebujemo 3 steklenice po 0,33L ali 0,5L. Zakaj tri? Zaradi postopka ocenjevanja, saj določeno pivo lahko gre skozi 3 kroge ocenjevanja (1. krog, mini-Best Of Show in Best Of Show).
Steklenice morajo biti brez etiket, napisov in gravur/dvignjenih napisov; v nasprotnem primeru sledi diskvalifikacija.

Pravilnik je v celoti objavljen na strani tekmovanja, v angleščini.
Tam so objavljeni tudi vsi datumi in lokacije za oddajo piv. Vsaka prijava stane 3 €; denar naj bo priložen v kuverti skupaj z prijavljenimi pivi.
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Ker tole delam prvič: ali moram poleg kuverte z pristopnino flaše prinesti v kaki posebni pakungi?
Prinesel bom direkt na Ljubljansko zbirno mesto, pa me zanima, kako moram o(d)premiti zadevo oz. kaj na flašo pripeti ...
Sem gledal po prijavi na strani, pa ne najdem ... Al sem slep, ali pa blesav.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Ko prijaviš pivo imaš tam opcijo printanja etiket, tisto sprintaj pa fiksiraj z gumicami na steklenice (3x).

Glede pakiranja, piva zaščiti kot če bi jih pošiljal po pošti, najboljše v neko kartonasto škatlo in noter zaščiti pred udarci z mehurčkastimi foljami, časopisom ipd. ne škodi niti če daš vsako pivo posebej v vodonepropustno vrečko oz. še boljše če zvakumiraš ali pa uporabiš zip-vrečke tako da če se kaj razbije nimaš uničenih vseh etiket.

Glede denarja ne vem ali bodo preverjali na drop-pointu ali ne, ampak škodit ne more da daš v kuverto z denarjem 4to etiketo (oz več njih če imaš več različnih piv) tako da se ve za katera piva plačuješ (da ni treba iskat).