DLDP

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik guliver pravi:
Ali je kaj novega na temo izobraževanja za sodnike?

Seveda! Je objavljeno tudi na FB:

Prijava na izobraževanje (začetek 8./9. septembra, 1x tedensko, 6 predavanj, načeloma petki ali sobote; odvisno od skupnega dogovora udeležencev in organizatorjev). Izobraževanje je neprofitne in prostovoljne narave, predvideni stroški so 70-80 €.
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Prijavili smo se preko "ankete". To, da dobimo odgovor o prijavi, kot je bilo navedeno, še pride? Al se sam naslikamo tam?
smile-1.gif
 

Chuck

Pripravnik
12. feb 2016
59
0
6
Kako pa kaže s domačim tekmovanjem za letos? Nekaj sem slišal da naj bi bilo septembra. Info prosim.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:
Prijavili smo se preko "ankete". To, da dobimo odgovor o prijavi, kot je bilo navedeno, še pride? Al se sam naslikamo tam?
smile-1.gif

Po moje boste dobili maile kako pa kaj...
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik Chuck pravi:
Kako pa kaže s domačim tekmovanjem za letos? Nekaj sem slišal da naj bi bilo septembra. Info prosim.

Tekmovanje in podelitev je zaenkrat planirano za 15.10, kje in ura bo sporočeno naknadno.
Piva se bodo pobirala od cca 15.9 do 1.10, drop point-i bodo še objavljeni.
Predavanja za sodnike se pričnejo 8-9.9 planira se da bodo končana do 7-8.10, takrat pa nam bo prav prišla pomoč novopečenih sodnikov pri ocenjevanju piv za tekmovanje.
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Evo, maili za tečaj za sodnike so prišli. Predavanja se pričnejo 9.9. ob 16.00 v Periskopu, na Železni cesti 16 v Ljubljani. Tako bo vseh 5 sobot zaporedoma, ista ura, isti prostor.
 

joorn

Pripravnik
15. feb 2015
168
2
18
Išče se prostovoljec za predstavitev društva na Karavani domačih pivovarn v Idriji. 9.9.2017. Če je kje kak korenjak naj se javi. Hvala
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:
Evo, maili za tečaj za sodnike so prišli. Predavanja se pričnejo 9.9. ob 16.00 v Periskopu, na Železni cesti 16 v Ljubljani. Tako bo vseh 5 sobot zaporedoma, ista ura, isti prostor.

Hm, so prijave že zaprte ali... je še možno? (nič nisem dobil na mail
17758-icon_confused.gif
)
 

Chuck

Pripravnik
12. feb 2016
59
0
6
Kako poteka organizacija teh trkov??

Pogrešam kak takšen event v posavju ali pa na dolenjskem koncu.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.355
8.717
113
Organizacija poteka tako, da se zmeni z lokalom, se pove uro in datum in se objavi. Gorenjci majo svoje in so edini, ki so se uspel zorganizirat, tud vi se boste mogli.
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Tako kot je Kalbo napisal. Najdeš lokal, ki je prijazen craft pivu ali pa vsaj pivcem. Za lepo gesto vsak spije eno pivo, da ima lokal kaj od tega, nato pa pač prinesete svoje steklenice in pokušavate ter se družite. Nekateri so tako prijazni, da ponudijo tudi svoje kozarce, sicer pa imaš svoje plastične.

Seveda lokal ni nujen, če imate kakega korajžneža z veliko kletjo, je tudi to primerno. Skratka, ni pravil
smile-1.gif
 

Dolenc990

Zelenc'
22. nov 2017
1
0
1
DLDP sočlani pozdravljeni!

Morda sem thread o tem spregledal, pa me vseeno zanima: kako zračite pivino pred pitchingom kvasa? Kaj za to uporabljate? Zračenje pivine s tresenjem fermentorja zaradi prevelike količine zame ne pride v upoštev?
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Uf, daj prosim zamenjaj temo, tale tema je res za zadeve, ki so povezane z društvom. Da se ne smeti...pa brez zamere.

Sicer se zrači na različne načine, s katerimi si, glede na vprašanje, seznanjen. Sam zračim pivino sedaj tako, da iz lonca v katere sem skuhal pivino, v fermentor pretakam preko naluknjane cevke (venturi).

Če imaš zadosti kvasa pa nekateri sploh ne zračijo. Tudi sam ne zračim v primeru, da moram pivino pred pitchanjem še bolj ohladiti, kot gre to z vodo iz pipe (npr. poleti). Zgolj močno premešam z lopatko, tak da se malo speni.
 
Nazadnje urejeno: