Navteq za RT3/RT4

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
638
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Predzadnja slika je za NG4 WIPCom 3D sistem, tega skoraj zagotovo ne moreš imeti, vsaj ne po uradnih podatkih glede na naveden letnik in model. Kot rečeno ali imaš:

Wip Nav (z rdečo sem označil kam gre SD kartica)

wip-nav.png


ali

WIP Com RT4/RT5 (za peugeote sta 2 izpeljanki tega sistema - za 407 mislim, da je druga od spodnjih opcij)

rt4peugeot.jpg


če ni nobena od navedenih, potem gre v tvojem primeru za ne-serijsko kasnejšo vgradnjo, posledično je seveda lahko kateri koli drug sistem. V tem primeru še enkrat dobro preveri moj blog ali pa tukaj prilepi sliko sistema, ki se nahaja v tvojem pežoju.

lahko pa mi na zasebno pošlješ tudi VIN številko avtomobila in bom tako ugotovil..
 

VINETU

Zelenc'
1. jan 2015
23
1
1
Srebrna oblika sistema ustreza sistemu v mojem avtu...

2144622-PEUGEOT.jpg
 

Priponke

  • 2144622-PEUGEOT.jpg
    2144622-PEUGEOT.jpg
    23,4 KB · Ogledi: 420

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
638
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ok, zdaj vemo, da gre za sistem WIP COM (RT4/5)
Glede na to, da na tem forumu niso dovoljeni linki in detaljne obrazložitve kako se tem zadevam streže iz gusarskega vidika, predlagam, da se za več informacij javiš preko zasebnega sporočila. Sicer pa nekaj splošnih dejstev glede posodobitve kart za ta sistem:

Komplet Evropa 2014-2015 je sestavljena iz skupno 9 cd-jev:

CD 1: Albania, Belarus, Bosnia Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Estonia, France, Greece, Kosovo, Latvia, Lithuania, Macedonia (F.Y.R.O.M), Moldova, Montenegro, Romania, Serbia, Ukraine
CD 2: Portugal, Spain
CD 3: Italy
CD 4: Belgium, Luxembourg, Netherlands
CD 5: Germany
CD 6: Austria, Switzerland
CD 7: Ireland, United Kingdom
CD 8: Denmark, Finland, Norway, Sweden
CD 9: Hungary, Poland, Slovak Republic, Slovenia

pogoj za delovanje oz za posodobitev zemljevidov je v prvi vrsti verzija osnovne programske opreme sistema, ta mora biti najmanj 7.x ali 8.x in glede na letnik vozila sem prepričan, da glede tega izpolnjuješ pogoje. Sicer pa je trenutno zadnja verzija programske opreme 8.31. Posodobitev se izvede iz CD-ja ali **USB klučka in traja cca 1 uro.

posodobitev zemljevidov in radarjev se izvaja preko CD-ja ali **USB ključka

**opcijsko - nekateri RT4/5 sistemi imajo USB port, nekateri nimajo.

SLO jezik navigacije za ta sistem zaenkrat NE obstaja. Za tolažbo - enako velja tudi za večino drugih vgradnih OEM avtomobilskih navigacij.
 

VINETU

Zelenc'
1. jan 2015
23
1
1
Zdravo inam težavo s Navteq ,imam programsko optemo 8.00 ,ampak nemorem naložit radarjev na navigacijo ali bi moral posodobit programsko opremo na 8.31?Drugače imam posodobljeno na 2014-15 IN DELA ČUDOVITO,ampak radajev ali točk mi noče zaznati,mogoče ta programska oprema ne potpira te storitve?Ali pa program da bi mi zaznal POI Točke?lp.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
638
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Tudi na v.8.00 programski opremi se da naložit radarje. Vse kar potrebuješ, vključno z radarji sem ti že davno poslal...Očitno si posnel napačno ali pa si snemal na previsoki hitrosti. Kot rečeno za snemanje uporabi Nero ali še lažje Cd burner. Na CD-ju morajo biti sledeče datoteke:

MAPPE
UPG
POI_VER.POI

in ko vstaviš CD v sistem, ti samodejno ponudi instalacijo radarjev.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
638
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Verzija 2015/2016 je na uradni spletni strani trenutno se vedno aktualna in je tudi v moji posesti..
wink-1.gif

Najdes to na pasnikih..drugace pa google je tvoj prijatelj..
 

VINETU

Zelenc'
1. jan 2015
23
1
1
Zdravo Janch,sj sem probal pa ni uspeha ,samo to da sem dosegel da je v merkatorju zmankalo cdjev Verbatim,pol veš koliko sem jih pokupil,pač nebo posodobitve.L.P Janch
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
638
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
preveri verzijo softwera. Če si pod 7.xx potem je to razlog. Predpostavljam, da veš kako se snemajo ti CD-ji. Struktura datotek in map na CD-ju East Europe NW (2015-2016)

screenshot-2016-02-05-16.png
 

VINETU

Zelenc'
1. jan 2015
23
1
1
Zdravo Janch letnik 2014/2015 je sla vredu"dela fajn brez težav,sj sem nekaj nasel,nevem ne prime ne zazna CDja ali je kriv avto ali toti program ki ga nalagam na CD. Mislim da je tam 8.11 lp
 

VINETU

Zelenc'
1. jan 2015
23
1
1
Zravo Janč končno uspel dobiti zemljevide leto 2015/2016,drugače sem malo imel problemov s peko na cd ampak je slo"vsaka šola nekaj pride"lep pozdrav.
 

VINETU

Zelenc'
1. jan 2015
23
1
1
Janč najlepša hvala!!!!! zanima me pa;a jas to posnamem z imgburn????da se nebom lovil okoli?Res hvala.
 

VINETU

Zelenc'
1. jan 2015
23
1
1
Janč nekaj me zanima"ali ko konča z updajtom sam izvrže cd kot pri ostalih nalaganjih navigacij?????
 

VINETU

Zelenc'
1. jan 2015
23
1
1
janč napredek je mi updata ampak 35 minut ,začetni displej ekrana je spremenil ampak ven mi ne vrže cd kot pri ostalih nalaganjih navigacij ko je bilo zaključeno"Ali mora ven vreči cd ??ali naj se pustim,ampak ni videti da bi se kaj dogajalo,mal se pa bojim da nebi bilo kaj narobe in bi prekinil potek nalaganja,