Medion Gopal Navigacije

tidi

Zelenc'
17. avg 2010
8
0
1
MatijaV, bil si na pravi strani. To je "Pumuckel-Skin". Kot opombo naj omenim, da je spremenjeni meni v GoPal navigaciji mogoče popolnoma izkoristiti samo ob privzetem nemškem jeziku medtem, ko je v slovenskem nekoliko okrnjen.
 

MatijaV

Zelenc'
6. jan 2011
5
0
1
Hvala za info.
Ali mogoče veš kateri port in baud rate je potrebno nastaviti v datoteki sys.txt, da iGo Primo lahko sprejme GPS signal. iGo Primo mi sicer normalno funkcionira, vendar mi ne najde GPS signala.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
V datoteko sys.txt vpisat port in baud rate tvojega gps sprejemnika. To je pač problem v Primu, ker nima opcije samodejnega zaznavanja, kot ima to njegov velik brat iGO8, zato mu je treba to "ročno dopovedat". Najlažje tako, da spet naložiš iGO8 in v nastavitvah sprožiš samodejno zaznavanje, in ko ti uspešno zazna gps sprejemnik, zapustiš program, greš v mapo iGO8\save\ in odpreš datoteko system.ini. V njej boš med ostalimi vrsticami našel tudi nekaj takega:

[gps]
port="??"
baud="???"

nato to (tvoje vrednosti) skopiraj v datoteko sys od Prima. Tako mu boš dopovedal prave nastavitve, ki veljajo za tvojo napravo. To je vsa umetnost.

Ponovno zaženi Prima, pojdi na luft in se čudi!
smile-1.gif
 

tidi

Zelenc'
17. avg 2010
8
0
1
Al pa greš mal na luft kar tako brez Prima, primeš eno al pa dve za r.t ( pozor : predhodno potrebno pridobiti vsa potrebna dovoljenja ) in počakaš, da ti kakšna dobra dušica konkretno odgovori, ko se končno spet nariše doma. :)

[gps]
set_messages=0
;port=2
;baud=57600

L.P.
 

MatijaV

Zelenc'
6. jan 2011
5
0
1
Hvala.
Sem nastavil omenjene nastavitve in zadeva deluje. Vendar se mi sistem resetira npr, ko se peljem skozi center ljubljane in imam vklopljeno 3D izrisovanje stavb. Ko to izklopim mi normalno dela. Ali imaš tudi ti takšne težave? Mogoče P4440 ni dovolj zmogljiv za Primota z vklopljnim 3D izrisovanjem stavb, ali je potrebno kaj dodatno nastaviti?

LP
 

tidi

Zelenc'
17. avg 2010
8
0
1
Citat:
Uporabnik MatijaV pravi:
Hvala.
Sem nastavil omenjene nastavitve in zadeva deluje. Vendar se mi sistem resetira npr, ko se peljem skozi center ljubljane in imam vklopljeno 3D izrisovanje stavb. Ko to izklopim mi normalno dela. Ali imaš tudi ti takšne težave? Mogoče P4440 ni dovolj zmogljiv za Primota z vklopljnim 3D izrisovanjem stavb, ali je potrebno kaj dodatno nastaviti?

LP

Ne teh težav pri meni še nisem imel, vendar imam izklopljeno prikazovanje terena (hribe, doline), ker se mi nekako ne dopadejo tiste zvite karte. Bi moral enkrat preizkusiti še z original nastavitvami ..... V iGO8 pa vem, da je vse delovalo brez problema pa čeprav uporabljam skin, ki naj bi bil za sistem bolj zahteven. Dvomim, da je problem v zmogljivosti naprave.......
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
digital elevation model (DEM) in 3d stavbe so muka za slabše procesorje, sploh pa se mi zdi, da je to pri Primu še posebej slabo optimizirano. Recimo moj kitajski no-name šit z 400 MHz cpu-jem in 64 mb rama, iGO8 brez problema prebavlja središča mest z veliko stavbami, skinom, tudi z DEM in še z vsemi sicer nepotrebnimi lepotnimi dodatki. Druga pesem pa je recimo na isti napravi Primo, ki se mi random resetira, kadar mora cpu ob večjih obremenivah prestavit v "višjo prestavo"..no, seveda gre krivda tudi pomnjkanju ram-a.

Čeprav zdej ne vem kakšne HW karakteristike ima P4440, niti se mi ne da iskat, vendar jasno je, da: Primo+ low end PNA naprave= NO-GO oz. frustracije. Za nas je iGO8!
smile-1.gif
 

MatijaV

Zelenc'
6. jan 2011
5
0
1
P4440 ima 400 Mhz procesor in 128 Mb rama, kar pa očitno še vedno ni dovolj za iGo primo in 3d stavbe. Sem si naložil iGO8 vendar mi ne dela TMC, čeprav imam sprejemnik. Tudi ob samodejnem zaznavanju TMC opreme mi je ne najde. tidi, a si ti moral posebej nastaviti nastavitve za TMC? Saj sem videl, da ti TMC vsaj na primotu deluje. Meni ne niti na primotu niti na iGO8.
 

SamoM

Zelenc'
5. jan 2011
3
0
1
Zdravo!
Uspelo mi je nalozit na mediona gopal 5.5 in q2 karte, sedaj pa me samo zanima če mi lahko kdo pove kje bi dobil slovenski jezik.
Hvala
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
422
189
43
Meni dela najnovejši primo z 3D terenom in zgradbami čisto gladko in brez problemov na P4440.
Me pa zanima kje bi lahko dobil slovensko govorjenje za primota, uporabljam enega za igo8 in ženska malce čudno govori.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
slo vodenje za iGO/Primo/Amigo/ -> http://www.megaupload.com/?d=5EU4JQTF
najprej odpakiraj in ven dobiš 3 datoteke za slo vodenje (2x ženski, 1x moški). te 3 datoteke skopiraš v mapo \content\voice\, nato v regionalnih nastavitvah izbereš slo vodenje po želji.

*Mirko: antipatični glas, nikoli preizkušen na terenu;
evil.gif

*Katja: lušna punca, simpatičen glas ampak ne zna izgovarjat izvozov iz krožišč
stupid-1.gif

*Tanja: prijeten glas, ni zaznati govorne napače, po mojem najboljša izbira!
srce-1.gif
 

SamoM

Zelenc'
5. jan 2011
3
0
1
Cel net sem obrnil vse update sem probal pa mi ni nikakor jasno kako bi lahko spravil še kakšen language na GoPal 5.5.
Ste 100% da imate sploh slovenski pack gor?
lp,Samo
 

nejcov

Zelenc'
18. jan 2011
2
0
1
Na 3230 sem namestil verzijo 5,5 in lepo deluje.Zdaj me pa zanima, kako bi zadevo še lahko izkoristil. Namreč na morju imam en čoln-gumo in grem včasih ven lovit in ko najdem dober punkt, bi si ga rad shranil.Vem da bi si moral naložit pomorske karte. pa me zanima a je to možno in seveda kako.Verjetno je že kdo to pogruntal, ampak na netu ne najdem nič primernega.Za vsako pomoč se vnaprej zahvaljujem.
lp Nejcov
confused-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Za pomorščake je seveda najboljša izbira Garmin s kompatibilnostjo pomorskih kart, vendar pa je za ribiče tvojega kova lahko dober kar Adria Route na kakšni povprečni Nokii... No, glede na to, da pa imaš medion navigacijo, ki se šteje zgolj za cestno, lahko vseeno malo improviziraš za končni rezultat. Torej, ko prideš na lokacijo kjer si nazadnje ujel 3m belega morskega psa, si enostavno dodaj lastno POI točko glede na trenutne koordinate in naslednjič ko greš z gumico na lov, si enostavno izbereš spet to lastno POI točko in te pripelje točno na mesto zločina! Ne vem pa, če ima Medion navigacija opcijo dodajanja lastnih POI...no če kaj velja, potem to nebi smel bit problem.
 
Nazadnje urejeno:

pile81

Zelenc'
16. feb 2009
9
0
1
najprej lep pozdrav,

včeraj se v Hoferju kupil E4240, zdaj pa bi ga rad updatal - karto, prebral sem celo temo in opažam da vam je nekaterim že uspelo updatat kartografijo in gopal-a.
sam bom popizdu ker že celi dan sedim za kompu pa iščem kje bi dobu update, zatorej prosim če mi lahka kdo razloži, kje lahka dobim update in kako ga namestim.
 

king67

Pripravnik
17. jun 2008
84
0
6
azijski del Slovenije
Pozdravljeni!
Pile81, si že našel? Sam imam identične težave kot ti. Ko iščem po netu za Gopal 5.5 me samo gonijo od strani do strani... Če boš uspel najti kakšen uporaben link, bi te prosil zanj. Seveda se za pomoč naprošajo tudi ostali znalci (na zasebno).
lp,
king67
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Dej zloadaj to kar imaš na linku , pa potem dej ta link naj prevede v slovenščino . Mogoče bo kaj bolje . Call me xxxxx brez veze pišeš , Tudi jaz nisem znal . Pa so tukaj gor profesionalci ki obvladajo , in pomagajo .L.P. TUPLI