Medion Gopal Navigacije

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
Mi je uspelo na medion P4440 naložiti in zagnati tudi iGo Primo. Na SD kartico v direktorij primo sem skopiral vso vsebino. Nato pa kreiral shotcut od iGo.exe v glavni pomnilnik kjer je instaliran Wndows CE v direktorij desktop. Dvojni klik na shotrcut nato zažene Primota. Deluje vse lepo in prav dokler nisem v primotu zagnal predvajalnik glasbe ali slik, v tem primeru mi je primo totalno zmrznil in potreben je bil reset navigacije - 3 sekundno tiščanje gumba za vklop.
Ko se je navigacija zbudila, sem ugotovil, da se s tem pravzaprav naredi hard reset in Windows je ponastavljen na začetno stanje.
Shortcut za iGo.exe je izginil. Ker sedaj nisem mogel več dostopati do explorerja, sem na navigacijo naložil Total Commander CE in prek njega naredil shortcut. Nato sem testiral primota, karte, nastavitve, ... še enkrat sprobal, če sedaj dela pregledovalnik slik in zopet totalni freeze in hard reset z ponastavitvijo Windowsov.

Po igranju s primotom in nastavitvami pa sem ugotovil, da kar se mene tiče, da mi je vmesnik od GoPal PE5.5 dosti bolj enostaven, pregleden, lepši ... zato sem primota vrgel dol in dal nazaj gor GoPal PE5.5.

Res je, da primo uporablja karte od teleatlasa in monolita, ki zelo dobro pokrivajo slovenijo, toda na GoPal PE5.5 pa imam karte od Navteq Q2 2010 in do sedaj sem našel praktično vsako zadevo in tudi navigacija me je dobro vodila. Karte pa se seveda samo še izboljšujejo, tako da dajem GoPal PE5.5 prednost pred iGo Primo, ki ga imam pa za vsak slučaj na mobilcu
smile-1.gif
 

Mipin

Zelenc'
17. avg 2010
14
0
1
No, jaz sem ravno uspel naložiti PE 5.5 in Q2/2010 mape. Je pa problem, ker moram imeti Sd kartico not, da lahko uporabljam kartografijo. Če kopiram na MyFlash, je premalo prostora?
 

Mipin

Zelenc'
17. avg 2010
14
0
1
Ja Smukec, to sem naložil na P4440. Mi pa ni jasno kaj je s tem POI-jem pri GoPal-u. Enostavno še nisem pogruntal kako naložiti recimo radarje na navigacijo. PE 5.5 naj bi celo imel POI Warner celo vključen v paket. Povsod nekaj berem kako v zameš csv file (Garmin ali Navtek) in ga s POI Warner-jem pretočiš na navigacijo?!?!?

Kak predlog?
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
Jaz se s tem nisem ukvarjal preveč, ker sem videl, da so POI že vključeni, ko sem dal navteq Q2 2010 mape gor. Prej sem imel navteq Q2 2009 in mi je naprimer v ljubljani pokazalo samo 1 mcdonalds, sedaj pa mi pokaže vse.

Zdaj sem se zafrkaval, da sem na skin od PE5.5 dobil exit gumb, tako da lahko zaprem gopal navigacijo in pridem na namizje od windows CE. In od tod potem lahko štartam katerokoli drugo navigacijo kot naprimer iGo Primo ali iGo Amigo.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Pozdravljen

Sem malo preiskal net za upgrade Mediona P4440 na PE5.5 in nove mape, pa nisem bil preveč uspešen.

Se priporočam za pomoč. Preko foruma ali na privat (če gremo v prepovedane vode).

Hvala v naprej.

LP

Matjaž
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
Vse kar moraš storiti je, da daš inštalacijske direktorije in datoteke na root sd kartice (poglej kaj imaš na tvojem dvdju v install direktoriju). Potem narediš reset in klikaš tisti mali o, da se ti pokaže meni(glej navodila v knjižici, ki si jo dobil zraven) in izbereš najprej format Flash in nato factory reset. In pol se ti reštarta navigacija ali pa jo ti reštartaš in se avtomatsko samo od sebe začne instalirati od začetka do konca.
 

Mipin

Zelenc'
17. avg 2010
14
0
1
Ja Smukec, to vem. Ampak zemljevidov mi ne spravi gor, ker zmanjka prostora. Morda sem kaj pustil nepobrisano v Flash-u, pa nagaja. Morda bi moral poskusiti znova. Glede POIjev je pa tako, da mene zanimajo razni radarji, ki jih ni naištaliranih v paketu. Me pač zanima kaj več kot kje so trgovine Hofer oz. Aldi, haha.
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
Jaz sem si nabavil 8GB SD kartico tako, da zaenkrat nimam problemov s prostorom. Daj če se ti da si naloži igo primo pa povej kako ti dela. Meni počasi ...
 

Mipin

Zelenc'
17. avg 2010
14
0
1
Pri meni je v uporabi 4G SD. Zaenkrat ne bom nalagal drugih reči. Verjetno bi moral najprej naložiti Mio Pocket ali Mio Pocket Mini. Prej sem imel Igo 638b in iGo8, ki se mi je zdel zelo dober. Tudi prikaz različnih objektov na zemljevidih je bilo zelo dobro. Moram priznati, da je zemljevid Sovenije bil precej boljši, vsaj kar se številk tiče. Celo Medion Q2/2009 mi je našel določene številke naslovov, ki jih Q2/2010 (novejši in boljši) preprosto ne najde. Ne vem v čem je fora? Je pa tako s temi napravami, da ima vsaka kako brezvezno finto, ki ti greni življenje. ali pa sem prezahteven uporabnik. Je bil pa sam iGO 638b čisti poden, je bil stalno na servisu, dokler nisem pobasal nazaj denar in ga vrnil Tuš-u.

Zaenkrat si želim, da bi vso navigacijo spravil v Flash skupaj z zemljevidi in dodal POI z radarji. Potem bomo pa videli.
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
Mja Navteq ne pokriva najbolje Slovenije. Aja meni je uspelo zrihtat zadevo brez uporabe Mio Pocket ali Mio Pocket Mini oziroma brez kakega dodatnega poseganja v OS, zaganjam pa lahko praktično katerokoli navigacijo, ki deluje na tej napravi.
 

kva123

Pripravnik
24. dec 2010
198
0
16
Pozdrav vsem skupaj,
Mipin, da se jaz ne bi zgubil, me zanima kako si dal program GoPal 5.5 na P4440? Po inštalaciji meni pokaže samo stran z izbiro jezika in nato ostane napis MEDION Go Pal, kar koli pritisnem na ekranu se ne zgodi nič.

Vesele božične praznike.
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
Citat:
Uporabnik Mipin pravi:
Hm, kako ti je pa to uspelo?

Matjaž, preveri ZS.

Na skin od GoPal5.5 sem dodal gumb za izhod, ki zapusti navigacijski program in te vrže na namizje. Zinstaliras Total Commander CE in z njim zaganjaš druge navigacijske programe. Lahko das bližnjice na namizje in zaganjaš od tod.
 

SamoM

Zelenc'
5. jan 2011
3
0
1
Zdravo!
Mene pa zanima, kolegu probam nalozit nove karte na navigacijo MEDION MD 96310. Prvič delam s to navigacijo in nimam pojma kje naj posodibim software, kot si ti napisal da si posodobil software na GoPal PE 5.5 in nato nalozil karte navteq q2 2010. Si omenjen software in karte kupil na spletu ali si poiskal alternativo?
Hvala za odogovor.
l